Sportas

2017.08.04 16:12

Pasaulio čempionate Londone – jokio Rusijos himno, vėliavos ar spalvų

15min.lt2017.08.04 16:12

Rugpjūčio 4 dieną Londone startuosiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Rusijos sportininkų beveik nebus. Pirmadienį pasaulinė lengvosios atletikos asociacija (IAAF) pranešė, kad rusų diskvalifikacija nėra naikinama, tad Londone neutralių atletų teisėmis varžysis 47 rusai.

Dėl dopingo skandalo Rusijos lengvaatlečiai jau praleido Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, o dabar didžioji dalis jų praleis ir pasaulio čempionatą.

47 Rusijos lengvaatlečiai atitiko specialius IAAF švarumo reikalavimus ir galės varžytis Londone kaip neutralūs atletai. Jie įrodė, kad niekada neturėjo ryšio su Rusijos dopingo programa.

Jiems taikomos griežtos taisyklės, susijusios su nacionalinių simbolių demonstravimu. Jos paskelbtos IAAF svetainėje (skiltis – regulations).

Neutralieji atletai varžysis su IAAF vėliava, jiems negalės būti atliekamas nacionalinis jų valstybių himnas, jie negalės demonstruoti valstybės spalvų ar simbolių.

Į šias taisykles įeina labai daug reikalavimų – pavyzdžiui, valstybės spalvos, vėliava, pavadinimas ar kiti oficialūs simboliai negali būti ne tik ant atleto aprangos, bet ir ant kūno (tatuiruotės, manikiūras, šukuosena), batų, sportinių krepšių, tvarsčių, papuošalų ir t.t. Tai galioja tiek stadionams, tiek kitoms oficialioms čempionato vietoms – pavyzdžiui, viešbučiams.

Toks pat reikalavimas ir su himnu – Rusijos sportininkui tapus čempionu nacionalinis šalies himnas neskambės. Sportininkams uždrausta jo viešai klausytis tiek stadione, tiek viešbutyje ir kitose oficialiose čempionato vietose.

Visi šie reikalavimai taikomi ne konkrečiai rusams, o neutraliems atletams. Vis dėlto artėjančiame čempionate tokių bus tik iš Rusijos.

Tarp 47 rusų, kurie varžysis Londone, geriausiai žinomi yra šuolininkė į aukštį Marija Kučina (2015 m. pasaulio čempionė), barjerinio bėgimo atstovas Sergejus Šubenkovas (2015 m. pasaulio čempionas), dešimtkovininkas Ilja Škurenevas, šuolininkas į tolį Aleksandras Menkovas (2013 m. pasaulio čempionas), šuolininkė su kartimi Anželika Sidorova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.