Sportas

2017.07.31 09:55

Gerbia Lietuvos rinktinę: P. Gasolis ir A. Džordževičius lietuvius priskiria prie favoritų

15min.lt2017.07.31 09:55

Pau Gasolis pernai Rio de Žaneire sutaršė Lietuvos rinktinę 109:59, bet pagarbos jai neprarado. 37-erių ispanas prieš Europos čempionatą priskyrė Lietuvos krepšininkus prie favoritų, o jam antrino ir serbų treneris Aleksandras Džordževičius.

„Praėjusiame turnyre arčiausiai tikslo buvo Lietuva ir Serbija. Jie turi jaunas komandas. Ir atrodo, kad prancūzai turi per daug netekčių, todėl jų nebus kovoje“, – per žiniasklaidos dieną ispanų stovykloje favoritų gretas analizavo 37-erių „San Antonio Spurs“ aukštaūgis.

Su Serbijos žiniasklaida bendravęs treneris Aleksandras Džordževičius išskyrė daugiau komandų, kurios kovos dėl Europos čempionato aukso.

„Mes nesikratome favoritų etiketės ir žinome, ką daryti. Ispanai visada galingi. Taip pat geri varžovai bus prancūzai, lietuviai, turkai, graikai, italai ar kroatai.

Europos čempionatas vis stiprėja. Turėtume būti labai atidūs, tačiau mes tikime savo stiprybėmis“, – kalbėjo specialistas, pernai su serbais iškovojęs olimpinį sidabrą.

A. Džordževičiui nestinga pasitikėjimo Serbijos rinktine nepaisant to, kad jai negalės padėti galingi aukštaūgiai – NBA atradimas Nikola Jokičius bei kitas puolėjas iš stipriausios lygos pasaulyje Nemanja Bjelica.

Kita vertus, rinktinės žaidimui diriguos šuolį iš Maskvos CSKA į „Los Angeles Clippers“ padaręs Milošas Teodosičius, kuris savo perdavimais vaišins monstriško sudėjimo Bobaną Marjanovičių.

Šie ir dar krūva pajėgių žaidėjų A. Džordževičiui leidžia tikėtis aukso.

„Vos tik tapau Serbijos treneriu, aš visada galvojau tik apie medalius. Nes manau, kad tokia yra mūsų pareiga ir tikslas. Ir juk jūs mane pažįstate – tai auksas.“

P. Gasolis buvo kuklesnis.

„Mums užtenka pajėgų kautis dėl Europos čempionato aukso“, – teigė ispanų lyderis, kuris mano, jog jo vaidmuo nacionalinėje komandoje vėl bus reikšmingiausias.

Galbūt Pau kuklinosi dėl reikšmingų netekčių. Paskutinę akimirką iš sąrašo savo pavardę išsibraukė Nikola Mirotičius, kuris dar neturi NBA sutarties.

Iš pernykštės sudėties nebeliko Jose Calderono, Rudy Fernandezo, Felipe Reyeso bei Victoro Clavero. Pirmasis iš šios kompanijos po 2016-ųjų olimpinių žaidynių baigė karjerą nacionalinėje komandoje.

„Bet mes labai ambicingi. Ruošiamės čempionatui su tokiu nusiteikimu, kaip ir kiekvienais metais, o čempionatas pastatys mus ten, kur būsime nusipelnę. Tik darbas ir užduočių išpildymas leis mums laimėti ir patobulėti“, – tikino P. Gasolis.

Europos pirmenybės startuos rugpjūčio 31-ąją.

Praėjusiame Europos čempionate ispanai tapo čempionais, lietuviai jiems nusileido finale, o serbai liko ketvirti už prancūzų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt