Sportas

2017.07.26 14:22

R. Meilutytės treneris įvertino auklėtinės pasirodymą: aš visada ja labai tikėjau

32-ejų metų Pauliui Andrijauskui šis Budapešte vykstantis pasaulio čempionatas netgi yra rimtesnis egzaminas nei jo garsiajai auklėtinei. Ryškiausią šalies plaukimo žvaigždę vasario mėnesį pradėjęs treniruoti specialistas, panašu, jog pirmą egzaminą išlaikė ir per pusmetį sugebėjo įgyvendinti svarbiausią uždavinį – grąžinti Rūtai greitį, kuriuo ji pasaulį žavėjo prieš ketverius metus. 

Antradienio vakarą Rūta Meilutytė 100 metrų plaukimo krūtine finale liko prie pat prizininkų pakylos, bet Vengrijos sostinėje sportininkės demonstruotais rezultatais treneris P. Andrijauskas džiaugiasi labiau nei užimta vieta.

„Labai esu patenkintas. Visais trimis startais. Tai yra svarbiausia“, – lengviau atsiduso P. Anrijauskas.

– Po finišo sportininkė prisipažino, kad jūs ja tikėjote netgi labiau nei ji pati. Iš kur toks pasitikėjimas – žinojote, kad Budapešte Rūta plauks taip greitai?

– Pagal rezultatus buvo galima tai nuspėti. Ji dar norėjo plaukti greičiau, bet fizinė forma ne visuomet atspindi rezultatus. Labai daug viskas priklauso nuo psichologijos – kaip susidėlioja visos mintys, kaip pavyksta „atleidimas“, kaip susidėlioja plaukimas distancijoje.

– Tikite, kad Rūta gali plaukti per 1 min. 4 sek.?

– Laisvai.

– Dabar Rūta atrodo gerokai lengvesnė. Kaip stipriai pakeitėte treniruočių metodiką?

– Gal tik vizualiai taip atrodo. Tiesiog dabar daugiau treniruojamės vandenyje ir mažiau sporto salėje. Sportininkės kompleksija nepasikeitė labai stipriai. Tiesiog skiriame mažiau dėmesio fizinės jėgos stiprinimui ir daugiau pojūčiui vandenyje.

– Sportininkė po finišo minėjo, jog galbūt dar šiek tiek pritrūko to darbo kartu, kad rezultatas būtų dar aukštesnis. Tikite, kad jau kitais metais galite pasiekti šiuos uždavinius?

– Manau, jog taip. Kaip minėjau, dabar daugiau dirbame salėje. Kiekvieniems pokyčiams reikia laiko. Negali sportininkas staiga persitransformuoti ir pasikeisti. To laiko kartu mums tikrai trūko.

Neabejoju, kad toliau viskas bus tik geriau. Per 1 min. 4 sek. ji gali plaukti jau ir kitą sezoną. Net ir šį. Dar turėsime varžybų.

– Lietuvos čempionate Rūtos nepamatėme. Kaip galvojate, kokius laikus ten būtų demonstravusi sportininkė, nes dabar atrodo, kad per kelias savaites kažkokiu būdu pavyko „nukirpti“ beveik septynias sekundes?

– Netgi daugiau, gal kokias devynias. Lietuvoje Rūtai varžytis visada kur kas sunkiau nei užsienyje. Jai tenka atlaikyti didžiausią psichologinį spaudimą, didžiausią krūvį, žiniasklaidos dėmesį. Čia ji jaučiasi kur kas geriau. Sportininkė yra jautri, ji labai reaguoja į žiniasklaidą, komentarus, straipsnius.

– Su sportininke dirbate dar tik pusę metų. Įsivaizdavote, kad vos per kelis mėnesius jai gali pavykti sugrįžti į tą lygį, kurį Rūta demonstravo prieš ketverius metus, ypač po pusmečio atostogų.

– Taip. Visada įsivaizdavau ir tikėjau. Sportininkė treniruotėse rodė gerus rezultatus, puikią formą. Sezono antra pusė buvo kiek sunkesnė, tačiau negali plaukikas visą laiką demonstruoti įspūdingų rezultatų. Svarbiausia optimalią formą pasiekti tuomet, kai to labiausiai reikia. Jei Rūta visą sezoną būtų plaukusi labai gerai... būtų sunku spręsti, susidaryti tikrą vaizdą ir daryti pokyčius treniruotėse. Reikia visokių varžybų – ir geresnių, ir prastesnių. Galiausiai, rezultatas gavosi visai neprastas.

– Esate labai jaunas treneris ir dirbate su geriausia šalies plaukike. Ar jaudulys ir psichologinė našta buvo didesnė nei tuo metu kai pats plaukdavote ir dalyvaudavot tokio rango varžybose?

– Tikrai taip, tikrai daugiau. Aš nedalyvaudavau finaluose, nekovodavau dėl medalių. Mano didžiausi pasiekimai apsiribojo pusfinaliu, o jame viskas gerokai paprasčiau nei finale.

– Kas per šį bendro darbo su Rūta pusmetį jums buvo sunkiausia?

– Visas tas laikas buvo sunkus, visko buvo. Svarbiausia, kad baigėsi gerai. Bet, kaip ir sakiau, visada tikėjau, jog taip ir bus. Man tikrai nereikėjo patvirtinimo protokole, nes aš mačiau, ką Rūta gali per treniruotes, buvau užtikrintas. Svarbiausia buvo, kad sportininkė irgi tuo patikėtų.

– Dabar Rūta plaukia gerokai greičiau nei 2015 ar 2016 metais. Kaip tai paaiškinti?

– Neturiu paaiškinimo. Labai sunku spręsti apie sportininko formą ir vertinti jo rezultatus kasdien su juo nedirbant. Reikia su juo būti kiekvieną dieną, pažinti, treniruotis. Pamatyti, kaip jis dirba, kaip jaučiasi treniruotėse – džiaugiasi ar liūdi. Nežinau, ką ji darė Anglijoje, neįsivaizduoju. Pasakyti, kodėl viskas taip pasikeitė irgi negaliu.