Sportas

2017.07.25 11:59

Entuziazmo kupinas G. Titenis: tikiuosi Lietuvos rekordo ir finalo

Kupinas ryžto reabilituotis už nepavykusį 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalį Giedrius Titenis antradienio rytą jau trečią kartą šoko į Budapešto „Duna Arena“ baseiną. Varžydamasis dvigubai trumpesnėje distancijoje savo tikslą anykštėnas įvykdė – pateko į vakare vyksiantį pasaulio čempionato pusfinalį.

Distanciją 28-erių sportininkas įveikė per 27,24 sek., pagerino asmeninį sezono rekordą ir paskutiniame – devintajame – plaukime buvo ketvirtas. Į pusfinalį lietuvis žengė 11-uoju rezultatu. Prieš trejus metus šioje rungtyje Giedrius tapo Senojo žemyno čempionu. Šiemet jo geriausias rezultatas buvo 25,57 sek.

Praėjusiame pasaulio čempionate Kazanėje sportininkas pasidalijo 5–6 vietas su slovėnu Damiru Dugonjičiumi (27,23). Užtat tų pačių varžybų pusfinalyje lietuvis pasiekė vis dar galiojantį Lietuvos rekordą (27,20). Kartu su G. Titeniu plaukęs britas Adamas Peaty užfiksavo pribloškiantį rezultatą – 26,10 sek. ir net 0,32 sek. pagerino sau pačiam priklausiusį pasaulio rekordą. Antras atrankoje buvo PAR atstovas Cameronas van der Burghas (26,54), trečias – brazilas Joao Gomesas (26,67). „Esu tikrai labai geros sportinės formos. 100 metrų galėjau praplaukti daug geriau, tad norėjau šiek tiek reabilituotis. Rezultatas – arti geriausio, bet tikiu, jog galiu dar geriau“, – po žaibiško finišo kalbėjo G. Titenis.

– Ryte plaukti paprastai būna sudėtingiau...

– Taip, jautėsi, jog vis dar rytas. Dabar noriu keliauti namo, pavalgyti, pamiegoti, o vakare tikiuosi, kad bus dar geriau.

– Ar psichologiškai nusiteikti startui po iš dalies nepavykusio 100 metrų pusfinalio nebuvo sunku?

– Nemeluosiu, buvo sunku. Sunku dėl to, jog jaučiausi daug geriau. Pradžia nebuvo gera, pabaigoje netgi turėjau per daug jėgų, bet laikas – prastas. Pasiruošimas buvo tikrai geras, atskiras distancijos dalis pavykdavo plaukti labai gerai. Tačiau atgal nesidairau, žiūriu tik į priekį – vakare laukia 50 metrų pusfinalis.

– Naujas treneris, naujos treniruotės. Ar po 100 metrų starto nekilo minties, kad kažkas galbūt pražiūrėta?

– Tikrai ne, nei kiek neabejoju trenerio programa. Treneris man sako, kad gal per daug treniravomės, tačiau aš jam pasakiau, kad noriu dar daugiau treniruotis. Dar daugiau save spausti. Manau, jog mums tiesiog pritrūko laiko dirbant kartu. Rezultatas 100 metrų nebuvo blogas, antrą distancijos dalį per 1 min. 4 sek. greičiau esu plaukęs tik kartą karjeroje. Bet antruose 25 metruose nejaučiau savęs. 50 metrų distancijoje tokios klaidos būti negali. Čia įšoki ir turi iš karto rodyti viską, ką sugebi.

– Kada paskutinį kartą buvote toks emociškai užsivedęs?

– Sunku pasakyti, galbūt niekada.

– Paklausime kitaip: esate vyriausias rinktinės narys, bet iš spinduliuojamo entuziazmo panašu, jog veteranu tikrai nesijaučiate...

– Oi, tikrai ne (šypsosi). Gi man tik 28-eri. Dar jaunas. Noriu plaukti, turiu daug užsidegimo. Pažiūrėkite, kiek daug čia vyresnių sportininkų plaukiančių krūtine. Brazilai išvis 1985-ųjų gimimo, mano brolio metų. O jie plaukia puikiai, plaukia pusfinaliuose ir finaluose, laimi medalius. Amžius tikrai nėra tas rodiklis, kuris kažką lemtų.

– Koks tikslas vakare – patekimas į aštuntuką ir finalas?

– Čia tik 50 metrų. Nėra kada maudytis ir galvot. Tikiuosi Lietuvos rekordo ir, kad pavyks patekti į finalą.