Sportas

2017.07.24 16:45

Mirė garsus krepšinio treneris J. Kundla

BNS2017.07.24 16:45

Prieš Philą Jaksoną ir Patą Riley, prieš Gergą Popovichių ir Larry Browną, net ir prieš Redą Auerbachą, buvo Johnas Kundla. Į NBA Šlovės Muziejų patekęs treneris, nuvedęs „Minneaopolis Lakers“ krepšininkus į penkis NBA čempionų titulus, mirė sekmadienį. Jam buvo 101 metai.

J. Kundlos gyvybė užgeso būste Mineapolyje, kur daugybę metų buvo trenerio namai.

Vadovaujant šiam treneriui „Lakers“ laimėjo 1949 metų pirmenybes BAA – lygoje, kuri pavirto į NBA, o taip pat titulus 1950 m. ir 1952–1954 m. Taip prasidėjo pirmoji NBA klubo dinastija.

J. Kundla buvo vyriausias iš gyvų Šlovės Muziejaus narių visose keturiose profesionalaus sporto šakose Amerikoje. Į Šlovės Muziejų jis pateko 1995 metais. Po metų buvo išrinktas į geriausių lygos trenerių dešimtuką, kai NBA šventė penkiasdešimtmetį.

Jis pradėjo trenerio karjerą būdamas 31-erių, o pasitraukė būdamas 42-ejų, laimėjęs 423 rungtynes ir pralaimėjęs 302. Jis garsėjo, kaip treneris, kuris mielai užleisdavo į dėmesio centrą žaidėjus, retai juos kritikuodavo ir nepriminė kitų ugningų krepšinio strategų.

J. Kundla pasitraukė 1959 metais ir perėjo dirbti į Minesotos universitetą dar prieš tai, kai „Lakers“ iš Mineapolio persikėlė į Los Andželą.

„Mes žaidėme komandinį krepšinį, – sakė J. Kundla. – Nebandėme aplenkti rezultato. Žaidėme gerai gynyboje. Nebandėme padaryti taip, kad kita komanda atrodytų prastai. Tiesiog mūsų žaidėjai sulipo į gerą grupę drauge.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt