Naujienų srautas

Sportas2017.07.22 21:42

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ triumfavo broliai Gelžiniai ir E. Valeiša

„Skuba Dream“ komandoje prieš šių metų lenktynes buvo du didžiausi 1000 km lenktynių Palangoje talismanai: „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilis (dažniausiai nugalėjęs šiose maratoninėse varžybose) bei broliai Gelžiniai (Jonas iki 2017 metų buvo nugalėjęs 6 kartus, o Ignas – 2). Prieš lenktynes atsargiai kalbėję apie galimus rezultatus bei tikslus, šeštadienį jie įrodė savo profesionalumą.

Didžiąją lenktynių dalį pirmavę bei likus kiek mažiau nei šimtui ratų iki lenktynių finišo dėl priešininko klaidos likę vienvaldžiais lyderiais, „Skuba Dream“ komandos vairuotojai užtikrintai važiavo iki pat 373-iojo rato, kol „Porsche“ paskutinę valandą vairavęs E. Valeiša išvydo languotą vėliavą starto-finišo tiesiojoje.

Tai jau ketvirtoji Jono pergalė iš eilės ir septintoji – per visą aštuoniolikos metų lenktynių istoriją. Ignas šiose lenktynėse nugalėjo trečią kartą – visas pergales jis pasiekė važiuodamas kartu su broliu Jonu. E. Valeišai ši pergalė – pirmoji.

Antrą vietą užėmė „Skuba Racing Team“ komanda su „BMW M3 V8 BigDaddy“, treti finišo liniją kirto „Qvick-VR Racing“ su „MARC Cars BMW M2 V8“.

Paskutiniais ratais „ENEOS 1006 km lenktynėse“ nepavyko išvengti dramos. Nors kova dėl pirmos vietos iš esmės baigėsi likus beveik šimtui ratų iki lenktynių finišo, antros ir trečios likimas nebuvo aiškus iki pat finišo.

„Qvick-VR Racing“ komandos vairuotojas Nico Verdonckas likus dešimčiai ratų iki finišo dar beveik minute atsilikinėjo nuo BMW M3 GTR ir apie trečią vietą jo komanda tik svajojo. Tačiau ne N. Verdonckas, kuris kiekviename rate važiavo 6-7 sekundėmis greičiau už varžovą ir aplenkė šį likus iki finišo dar dviems ratams.

N. Verdonckas vos neužėmė ir antros vietos. Toje vietoje važiavusioje „BMW M3 V8 BigDaddy“ likus trims ratams iki finišo sulūžo pusašis ir komanda priėmė sprendimą palaukti techninio aptarnavimo zonoje iki pirmasis „Porsche“ kirs finišo liniją, o BMW išleisti iškart po to.

O po finišo trečia vieta pradėjusi džiaugtis komanda netrukus buvo nuliūdinta: teisėjai už pažeidimus lenktynėse jai skyrė 3 ratų baudą, tad "Qvick-VR Racing" vėl nukrito į ketvirtą vietą, o į trečią pakilo BMW M3 GTR su Wardu Sluysu, Danieliu Colembie ir Basu Shoutenu.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi