Naujienų srautas

Sportas2017.07.21 15:01

Vilniaus „Žalgiris“ gavo smūgį žemiau juostos ir vietiniame fronte

15min.lt, LRT.lt 2017.07.21 15:01

Apmaudžiai iš Čempionų lygos šią savaitę Bulgarijoje iškritęs A lygos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ gavo smūgį žemiau juostos ir vietiniame fronte.

Sostinės klubas galiausiai pralaimėjo aršų teisminį ginčą dėl „Žalgirio“ vardo su tokį patį pavadinimą naudojančiu Kauno klubu.

Šią informaciją 15min portalui patvirtino „Kauno Žalgirio“ atstovai.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, jog kauniečiai vardą naudoja teisėtai, o žemesnės instancijos teismo sprendimas dėl laikinųjų priemonių turi būti panaikintas.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimai yra neskundžiami.

Vilniaus „Žalgirio“ teisininkė: teismas pasisakė tik dėl laikino draudimo

Vilniaus „Žalgirio“ nuomone, Kauno klubas dar negali švęsti pergalės dėl ŽALGIRIO vardo naudojimo.

„Žalgirio“ futbolo klubas nori atkreipti dėmesį, jog byla dėl „Žalgirio“ vardo naudojimo Kauno futbolo komandos pavadinime dar net neprasidėjo, o iki šiol vyko tik klausimo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo Kauno komandos veikloje nagrinėjimas“, – teigiama pranešime spaudai.

Vilniaus „Žalgiris“ liepos 14 dieną buvo informuotas, kad Aukščiausias teismas panaikino 2016 m. balandžio 20 d. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutartį dėl Futbolo klubui „Kauno Žalgiris“ taikytinų laikinųjų apsaugos priemonių.

„Verta pastebėti, kad ši nutartis, kuria „Kauno Žalgiriui“ buvo draudžiama savo sportinėje ir (ar) ūkinėje komercinėje veikloje, susijusioje su futbolu, bet kokiu būdu ir forma naudoti žymenį ŽALGIRIS, įskaitant šio žymens naudojimą futbolo komandos ir (ar) juridinio asmens pavadinime, reklamoje, komercinėje dokumentacijoje, interneto tinklalapiuose, domenų pavadinimuose ir taip toliau, nebuvo veiksminga, nes Kauno komanda ją paprasčiausiai ignoravo“, – teigiama pranešime.

FK „Žalgiris“ teisininkės Giedrės Domkutės teigimu šalies žiniasklaidoje minima Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis ginčo dėl ŽALGIRIO žymens naudojimo iš esmės neišsprendė ir, priešingai nei skelbiama, nekonstatavo, kad šis žymuo Kauno komandos pavadinime yra naudojamas teisėtai.

„Ši nutartis tik išaiškino, kur turėtų būti nagrinėjamas vienas iš daugelio byloje keliamų reikalavimų bei pasisakė dėl futbolo klubo „Kauno Žalgiris“ atžvilgiu pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių – laikino draudimo naudoti žymenį ŽALGIRIS klubo veikloje panaikinimo“, – paaiškino Domkutės ir partnerių advokatų kontoros „AAA LAW“ advokatė.

Anot G. Domkutės, pagrindinė byla, kilusi dėl žymens ŽALGIRIS naudojimo ir klausimo, ar turės futbolo klubas „Kauno Žalgiris“ teisinį pagrindą ateityje naudoti ženklą ŽALGIRIS futbolo veikloje dar nėra pradėta iš esmės nagrinėti ir jokie sprendimai šioje byloje dar nėra priimti. Tikėtina, kad Vilniaus apygardos teismas kaip pirmosios instancijos teismas šią bylą pradės nagrinėti šių metų rudenį.

FK „Žalgiris“ pranešime spaudai dar kartą pabrėžia, kad Kauno „Žalgirio“ vadovų „džiaugsmas yra šiek tiek per ankstyvas“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi