Sportas

2017.07.21 09:40

„Neptūno“ gretas papildė R. Seibutis

ELTA 2017.07.21 09:40

Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas sudarė vienerių metų sutartį su sekmadienį 32-ąjį gimtadienį švęsiančiu 198 cm ūgio gynėju Renaldu Seibučiu, skelbiama uostamiesčio klubo interneto svetainėje.  

Šventojoje gimęs ir augęs krepšininkas šiuo metu Dalase (JAV, Teksaso valstija) sportuoja individualiai ir ruošiasi naujajam sezonui. Gynėjas prieš 10 metų Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje buvo pašauktas būtent „Dallas Mavericks“ klubo.

Krepšininko karjerą R. Seibutis 2002–2003 metais pradėjo Palangos „Naglio“ ekipoje. Būtent šiame mieste jis baigė krepšinio mokyklą, o 2005 metais pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionate gynėjas pataikė lemiamus baudos metimus, atnešusius Lietuvai planetos pirmenybių auksą. R. Seibutis buvo pripažintas naudingiausiu šio čempionato žaidėju.

R. Seibutis per savo karjerą rungtyniavo Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija), Bilbao „Basket“ (Ispanija), Stambulo „Darussafaka“ (Turkija), o pastaruosius du sezonus praleido Kauno „Žalgiryje“.

Krepšininkas su Lietuvos rinktine iškovojo tris medalius – 2010 metais pasaulio čempionato bronzą, o 2013 ir 2015 metais džiaugėsi Europos čempionato sidabru.

„Tai ne vienerius metus Lietuvos rinktinės garbę gynėjas žaidėjas. Renaldas yra tikras kovotojas. Labai džiaugiuosi, kad jis žais mūsų komandoje. Krepšininkas turėjo fiziškai sunkų sezoną „Žalgiryje“, paskutinėmis vasaromis jis save išsunkdavo iki paskutinio prakaito lašo, nes žaisdavo rinktinėje. Šią vasarą Renaldas nusprendė išsigydyti smulkius negalavimus, kurie po tokių krūvių yra neišvengiami. Dalase krepšininkas dirba su aukšto lygio treneriais ir atgauna jėgas prieš naująjį sezoną. Smagu ir tai, kad pavyko pasipildyti dar vienu aukšto meistriškumo pamario krašto krepšininku. Norime išlaikyti tradicijas ir „Neptūno“ branduolį burti aplink vietinius žaidėjus. Manau, viskas bus gerai ir Renaldas džiugins klaipėdiečius savo sėkmingu žaidimu“, – kalbėjo klubo treneris Kazys Maksvytis.

„Klaipėdiečiai yra labai kovingi. Už tą norą ir atsidavimą belieka tik nulenkti galvą. Tokia organizacija kaip „Neptūnas“ mane kaip žaidėją tik dar labiau motyvuoja ir skatina“, – teigė R. Seibutis.

Sutartis su „Neptūnu“ taip pat turi gynėjai Mindaugas Girdžiūnas, Laurynas Beliauskas, Aidas Einikis, puolėjai Arnas Butkevičius, Mindaugas Kačinas, aukštaūgiai Edgaras Želionis, Matas Jucikas, Arūnas Mikalauskas.