Sportas

2017.07.20 13:16

Kai piniginė atsiveria per plačiai: penkios prasčiausios šios vasaros NBA sutartys

15min.lt 2017.07.20 13:16

Šią vasarą NBA buvo pasirašyta ne viena milžiniška bei rekordinė sutartis, tačiau ne visos jos yra vertinamos teigiamai. Kas permokėjo labiausiai? Pateikiame penkias prasčiausias šios vasaros sutartis stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje.

Timas Hardaway, „Knicks“

Sutartis: 4 metų ir 71 mln. JAV dolerių

T. Hardaway sužaidė puikų sezoną, tačiau tikrai ne tokį gerą, jog nusipelnytų tokio dydžio sutarties.

25-erių gynėjas rinko geriausius savo karjeros rodiklius pagal pelnomus taškus (14,5), atkovotus kamuolius (2,8), rezultatyvius perdavimus (2,3), perimtus kamuolius (0,7) bei minutes per rungtynes (27,3).

Iš pradžių atrodo neblogai, tačiau rimtesnės problemos pasirodo žvelgiant į išplėstinę statistiką. Joje T. Hardaway yra tik 78 visoje NBA pagal įtaką savo komandoje iškovojant pergales, o jo plius-minus rodiklis tik 153-ias visoje lygoje. Šie skaičiai rodo, jog gynėjas tikrai nėra tas krepšininkas, į kurį verta investuoti tokius pinigus bei tikėtis daugiau.

Keista, nes patys „Knicks“ jau sykį pasirinko T. Hardaway išmainyti kone už nieką, o Atlantos klubo vadovai buvo pasiryžę mokėti savo žaidėjui tik apie 45 mln. per ketverius metus. Tačiau Niujorko komandos vadovai gerokai permokėjo ir pasiūlė net 71 mln.

T. Hardaway, AFP/Scanpix nuotr.

Galbūt vadovai bei krepšininkai keičiasi, tačiau panašu, jog „Knicks“ ir toliau lieka „Knicks“.

Blake`as Griffinas, „Clippers“

Sutartis: 5 metų ir 173 mln. JAV dolerių

Los Andželo klubo puolėjui jau yra 28-eri, o pastaraisiais metais jį nuolat kankino traumos. Be to, po labai sėkmingo 2013–2014 m. sezono jo pelnomų taškų bei atkovotų kamuolių statistika kasmet tampa vis prastesne. Praėjusiais krepšinio metais jis iš žaidimo metė prasčiausiu savo karjeroje 49,3 proc. taiklumu.

B. Griffinas „Clippers“ gretose per vienus metus vidutiniškai uždirbs apie 34 mln. JAV dolerių, o 2021–2022 m. sezone jo alga sieks beprotiškus 39,2 mln.

Tai sutartis, kurios Los Andželo klubas bandys atsikratyti jai net neįpusėjus, o pagrindine priežastimi, ko gero, bus B. Griffino sveikata. Savo karjeros pradžioje įspūdingais dėjimas garsėjęs krepšininkas per pastaruosius trejus metus sužaidė vidutiniškai tik po 54,3 mačo per sezoną.

Kelly Olynykas, „Heat“

Sutartis: 4 metų ir 50 mln. JAV dolerių

Sunku paaiškinti tokį „Heat“ vadovų sprendimą, nes K. Olynykas visuomet buvo tik eilinis rotacijos krepšininkas. Žinoma, jis yra aukštaūgis, kuris gali pataikyti iš toli, tačiau jis niekada neprasimušė į „Celtics“ starto penketą. Per 278 karjeros rungtynes 26-erių puolėjas rungtynes nuo pirmosios sekundės pradėjo tik 36 kartus, o karjeroje žaidžia vidutiniškai po 20,7 min. per susitikimą.

K. Olynykas, AFP/Scanpix nuotr.

Galbūt krepšininkas sublizgėjo praėjusiais metais? 2016–2017 m. sezone K. Olynykas vidutiniškai per rungtynes pelnė po 9 taškus, atkovojo 4,8 kamuolio ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus per 20,5 minučių žaidimo.

K. Olynykas nuostabiai sužaidė septintose Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse su „Wizards“, tačiau daugiau tokių magiškų krepšininko pasirodymų nebuvo.

K. Olynykas visuomet bus atsarginis žaidėjas bet kokioje komandoje, o 12,5 mln. JAV dolerių metus yra gerokai per daug.

Jamesas Johnsonas, „Heat“

Sutartis: 4 metų ir 60 mln. JAV dolerių

Ši sutartis nebūtų labai bloga, jei ne visi likusieji „Heat“ kontraktai. Majamio klubas tokiems žaidėjams kaip Dionas Waitersas, Jamesas Johnsonas ir K. Olynykas kartu sudėjus mokės 162 mln. JAV dolerių per kitus ketverius metus. Visas šis trio toli gražu nėra tas, kuris padėtų „Heat“ komandai pasiekti viršūnę Rytų konferencijoje.

J. Johnsonas, Reuters/Scanpix nuotr.

Kalbant apie J. Johnsoną, jis yra universalus puolėjas, kuris praėjusiais metais buvo labai svarbus „Heat“ ekipai. Jis 2016–2017 m. sezone vidutiniškai rinko geriausius savo karjeros rodiklius pelnomų taškų (12,8), atkovotų kamuolių (4,9) bei rezultatyvių perdavimų (3,6) kategorijose. Beje, tritaškius krepšininkas taip pat metė geriausiai karjeroje – 34 proc. taiklumu.

Kita vertus, jo naudingumo koeficientas nebuvo labai didelis, o žaidėjui jau 30 metų. Sutartį galima buvo siūlyti mažesnę, nes dabar klubo ateitis tapo komplikuota.

George`as Hillas, „Kings“

Sutartis: 3 metų ir 57 mln. JAV dolerių

G. Hillas yra puikus įžaidėjas, kuris gali būti naudingas aikštėje ir už jos ribų, tačiau ne už tokius pinigus. Krepšininkas jaunoje bei perspektyvioje „Kings“ komandoje žais trejus metus, tačiau praėjusį sezoną kamuojamas traumų sužaidė vos 49 rungtynes.

G. Hillas, USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Atstovaudamas „Jazz“, jis per rungtynes praėjusį sezoną rinko po 16,9 taško, tolimus metimus metė 40,3 proc. taiklumu ir atliko 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

G. Hillas į Sakramentą atvyksta padėti tobulėti „Kings“ jaunimui, tačiau mokėti vidutiniškai po 19 mln. JAV dolerių per metus yra gerokai per daug. Buddy Hieldas jau žaidžia starto penkete, o naujokui De‘Aaronui Foxui reikės nemažai minučių aikštėje.

Sandėris būtų logiškas, jeigu truktų vienus metus, tačiau treji metai yra per daug, o minutės bus atimamos iš galimo ateities tandemo, kurį sudarys B. Hieldas ir D. Foxas.