Naujienų srautas

Sportas2017.07.20 15:18

Įvertino J. Valančiūno ateitį Toronte: tai ne jo kaltė, bet jam baisiai nepasisekė

15min.lt 2017.07.20 15:18

Toronto žiniasklaidos priemonės TSN žurnalisto Josho Lewenbergo teigimu, Jonui Valančiūnui nepasisekė – jis į NBA žengė ne tame amžiuje ir, ko gero, pateko ne į tą komandą. Tačiau 25-erių lietuvis negali būti patrauktas į užribį.

„Toronto Raptors“ komandos vadovas Masai`us Ujiri trenkė kumščiu per stalą ir patvirtino – J. Valančiūnas buvo siūlomas NBA komandoms, tačiau tai nereiškia, kad klubas siekia atsikratyti lietuviu. Anaiptol, kadangi „Raptors“ išvengė NBA prabangos mokesčio ir finansiškai palankiai persigrupavo komandą, „centras“ liks Toronte ir kitą sezoną.

Taškas. „Raptors“ vasaros namų darbai baigti.

Toronto žiniasklaida įvertino šį „Raptors“ ėjimą. Daugiausia – pakankamai neutraliai.

Daugiausia eilučių J. Valančiūnui skyrė TSN apžvalgininkas Joshas Lewenbergas.

Jis vertino bendrą lietuvio vaidmenį šiuolaikinėje NBA ir buvo kategoriškas: „Valančiūno ir jo pobūdžio vidurio puolėjų vertė NBA rinkoje dar niekada nebuvo tokia maža.“

Žurnalisto žiniomis, kelios NBA komandos mainais už J. Valančiūną nesiūlė nieko. Tai reiškia, kad, išmainę lietuvį, „Raptors“ tiesiog būtų atlaisvinę NBA prabangos diržą – išvengtų didelių lygos mokesčių.

Tačiau „Raptors“ buvo nenusiteikę dykai paleisti penkerius metus puoselėto žaidėjo, penktojo 2011-ųjų NBA naujokų biržos šaukimo. Vietoj jo „Raptors“ atsikratė DeMarre`o Carrollo 30 milijonų sutarties likučio, už ką teko paaukoti naujokų biržos pirmojo ir antrojo rato šaukimus.

„Ar Torontas vis dar gali išmainyti Valančiūną? Trumpai kalbant, taip.

Tačiau kai „Raptors“ išvengė prabangos mokesčio, toks ėjimas neturėtų prasmės, nebent už Joną jie gautų vertingą grąžą.

Nors J. Valančiūno rinkos vertė yra sudarkyta, jis vis tiek yra vertingas komandai – net kaip situacijų žaidėjas. Kol „Raptors“ gali ją leisti, J. Valančiūnas yra visai normali prabanga.“

J. Lewenbergas patikslino, kad nėra taip, jog visi NBA klubai nenori J. Valančiūno. Apžvalgininko teigimu, tiesiog jokia NBA komanda nenori mainais už J. Valančiūną atiduoti vertingų žaidėjų ar šaukimų.

J. Lewenbergas ramina – nieko asmeniško. Jo teigimu, J. Valančiūnas kai kurių sirgalių aršiai kritikuojamas nepelnytai.

„Jis ribotas, bet geras žaidėjas. Jis sunkiai dirba, žaidžia komandai ir turi puikius duomenis. Tik tai, kas kažkada buvo laikoma fantastiškomis savybėmis, dabar tapo trukdžiu.

Laikai pasikeitė. Tai ne Valančiūno kaltė, bet jis gimė ir dalyvavo NBA naujokų biržoje ne tame amžiuje. Ir, ko gero, pateko ne į tą komandą“, – konstatavo J. Lewenbergas.

TSN straipsnio autorius pridūrė, kad „Raptors“ aukštaūgiui yra labai neparanki vieta užimti svarbesnį vaidmenį. Nors J. Valančiūno savybės graibstyti kamuolius puolime ir statyti puikias užtvaras labai vertinamos, jo privalumai puolime tampa beverčiais schemose, kurios sukasi apie Kyle`ą Lowry ir DeMarą DeRozaną.

J. Lewenbergo teigimu, J. Valančiūnas taip pat neužmaskavo savo silpnybių puolime, ką padarius „Raptors“ galėtų tikėtis didžiulio žingsnio į priekį.

„Todėl, su sugrįžusiu Ibaka, kuriam šių dienų NBA ideali vidurio puolėjo pozicija, ir su tobulėjančiu didesniam vaidmeniui pasirengusiu Jakobu Poeltlu, Valančiūnas Toronte dabar kaip niekada pakeičiamas“, – analizuoja J. Lewenbergas.

Taps atsarginiu?

Jis kelia klausimą: kaip geriausia išnaudoti Joną?

J. Lewenbergo manymu, galima numanyti, kad J. Valančiūnas kitą sezoną kils nuo „Raptors“ atsarginių suolo, visai kaip keleriose šių metų NBA atkrintamųjų varžybų rungtynėse.

Jo stiliaus vidurio puolėjai kaip Enesas Kanteris bei Greggas Monroe „Oklahoma City Thunder“ ir „Milwaukee Bucks“ klubuose atrado save kaip produktyvūs atsarginiai. Galbūt žaidimas prieš tokio plano žaidėjus ir minutės be DeMaro DeRozano aikštėje atrištų J. Valančiūnui rankas.

Bet kad J. Valančiūnas būtų maksimaliai naudingas, J. Lewenbergas iš „Raptors“ legionieriaus prašo dalykų, kuriuos girdime jau keletą pastarųjų metų: metimų iš distancijos, geresnės gynybos ir mobilumo.

„Patraukti Valančiūną į užribį, kai jo vertė dabar tokia maža, būtų labai neprotinga iš vadovų pusės. Ir to nebus.

Valančiūnas yra kaip apskritimo formos kaladėlė kvadratinėje skylėje. Tai bus žaidėjo ir komandos darbas jį kažkaip ten sutalpinti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi