Sportas

2017.07.16 15:17

Pirmą kartą Europos čempionu tapęs H. Žustautas: jausmas neapsakomas

Kanojininkas Henrikas Žustautas pirmą kartą tapo Europos čempionu. Plovdive, Bulgarijoje, vykstančių žemyno pirmenybių vienviečių kanojų 200 m rungties A finale 23-ejų lietuvis distanciją įveikė per 38.112 sek. ir vos 0.045 sek. aplenkė rusą Aleksejų Korovaškovą.

Bronzos medalis atiteko Gruzijos kanojininkui Zazai Nadiradzei, kuris atsiliko 0.230 sek.

2014 ir 2015 m. pasaulio U23 čempionatuose H. Žustautas iškovojo aukso medalius, 2015 m. Europos žaidynėse taip pat tapo čempionu, o 2016 m. Europos čempionate pelnė sidabrą.

Pasveikino prezidentė

Auksą iškovojusiam H. Žustautui prezidentė Dalia Grybauskaitė padėkojo „už stiprybės ir ištvermės pergalę, kuri džiugina ir įkvepia visus didžiuotis savo valstybe ir palinkėjo, kad kelias, kuriam H. Žustautas atiduoda visas savo jėgas, būtų palankus ir dovanojantis pergalių džiaugsmą“.

Sveikindama H. Žustautą tapus Europos čempionu, prezidentė palinkėjo daug sėkmingų startų ir pasirodymų pasaulinėse varžybose ateityje.

Tik sužinojus apie pergalę, LRT RADIJUI pavyko pakalbinti auksą iškovojusį H. Žustautą.

– Įprastas klausimas – koks jausmas tapus Europos čempionu? 

– Jausmas neapsakomas. Pirmą kartą karjeroje laimėjau Europos čempionatą. Pernai buvau antras, pritrūko šiek tiek, šiais metais sugebėjau laimėti, tikrai labai smagu ir džiaugiuosi.

Tam, kad visi suprastų finalo dramą, reikia pasakyti, kad 0.045 sekundės skyrė pirmą ir antrą vietas. Kaip viskas atrodė, kaip atplaukėte pirmas?

– Aš nežinau net laiko, koks buvo. Starte, kaip visada, problemos man didžiausios, šiek tiek pralošiau, turėjau vytis, sunkus plaukimas buvo. Iki pat galo kovojau, tiesiog ant paskutinių yrių jutau, kad vos vos išlindau, buvau gal 20 kartų atžiūrėjęs, kur tas finišas yra, ir tiesiog pataikiau ant jo. Po finišo atrodė, kad daugiau laimėjau, o po to nuotraukoje mačiau, kad viskas labai lygiai. Labai smagu, nes varžovai buvo labai stiprūs ir labai gerai pasiruošę.

Sunkus plaukimas iš tikrųjų. Oro sąlygos geros, šiek tiek lijo, bet tikrai niekas netrukdė ir galima buvo maksimaliai atidirbti. Tik pačiam kažkas vis su tuo startu, galbūt per sunkus esu, kad taip lėtai išjudu. Bet tikrai džiaugiuos, kad pavyko laimėti.

Esate 2014 ir 2015 metų Pasaulio iki 23 metų čempionas, triumfavote 2015-aisiais Europos žaidynėse, dabar esate Europos vicečempionas ir čempionas – ko trūksta iki pilnos kolekcijos?

– Šiais metais toks sezonas, kad po olimpiados  aš startuoju visur, kur tik įmanoma, visur noriu kovoti dėl medalių. Šiais metais kur startavau, visur medalius laimėjau – dviejuose Pasaulio taurės etapuose – vieną laimėjau, viename trečias buvau, Europos jaunimo čempionatą laimėjau. Dabar – Europos auksą. Toliau liko Pasaulio jaunimo čempionatas ir Pasaulio suaugusiųjų čempionatas. Tai Pasaulio jaunimo jau esu laimėjęs, o suaugusiųjų – dar ne. Tai tikslas būtent ten kovoti dėl medalio.