Sportas

2017.07.12 15:57

Vienas geriausių pasaulio Futsal trenerių – Lietuvos rinktinėje?

LRT.lt 2017.07.12 15:57

Salės futbolo pasaulyje puikiai žinomas treneris Cacau, kuris įspūdingais pasiekimais ir netradiciniais taktiniais sprendimais kartais lyginamas su Jose Mourinho, yra pasiruošęs stoti prie Lietuvos salės futbolo rinktinės vairo. 

Skamba neįtikėtinai, tiesa? Tačiau šį kartą tai ne balandžio pirmosios pokštas, Kauno „Vytis“ skelbia, jog pasiekė susitarimą su šiuo Futsal treneriu. Tokia galimybė Cacau išties labai domina, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Garsus salės futbolo specialistas, kurio treniruojamas Almatos „Kairat“ klubas net du kartus triumfavo prestižiškiausiame pasaulio Futsal turnyre „UEFA Futsal Cup“, Lietuvoje lankėsi balandžio mėnesį.

Mūsų šalyje jis gyvai stebėjo „Futsal A lygos“ kovas ir „Futsal Cup“ taurės finalą, taip pat savo patirtimi pasidalino surengtame seminare bei vedė treniruotę salės futbolo komandai Kauno „Vyčiui“. Lietuvoje jis lankėsi „Vyčio“ ir Lietuvos futbolo federacijos kvietimu.

Vizito metu jis taip pat pripažino, jog jį sužavėjo Lietuvos rinktinės pasirodymas Europos čempionato atrankos turnyre, vykusiame „Siemens“ arenoje, kurį jis stebėjo internete. Jis neslėpė, jog jį maloniai nustebino ir organizatorių darbas, ir susirinkusių žiūrovų skaičius.

Cacau nebijo rizikuoti ir išbandyti naujoves, o būtent tai jo treniruojamam Almatos „Kairat“ klubui leido 2013 ir 2015 m. tapti stipriausiu Europos klubu bei už nugaros palikti tokius grandus kaip „Barcelona“. Šiais metais jo treniruojamas „Kairat“ dar kartą puikiai pasirodė „UEFA Futsal Cup“ turnyre, kuriame užėmė trečiąją vietą ir vos per plauką nepateko į finalą.

Tačiau tai – tik keletas įspūdingų šio trenerio pasiekimu. Prie titulų jis buvo pripratęs ir žaisdamas pats – du kartus triumfavo Brazilijos čempionate, rungtyniavo Brazilijos rinktinėje, o „Atletico Mineiro“ gretose žaidė kartu su visų laikų geriausiu žaidėju ir gyva legenda Falcao.

Cacau yra rimtai susidomėjęs galimybe pakelti Lietuvos salės futbolo lygį.

Prieš kurį laiką iš Lietuvos Futsal rinktinės vyriausiojo trenerio posto atsistatydino Kęstutis Rudžionis, o laikinasis LFF prezidentas Vidmantas Butkevičius pripažino, jog naujasis treneris gali būti užsienietis.

Lietuvos salės futbolui tai istorinė galimybė prisivilioti vieną geriausių planetos strategų.