Sportas

2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėjos krepšinio taisyklės: vienas metimas – 12 taškų

15min.lt 2015.09.08 13:45

Prieš šį LKL sezoną lyga nusprendė, kad kitos komandos su „Lietuvos rytu“ ir „Žalgiriu“ žais tik po kartą. Galbūt, vardan įdomesnės lygos ir didesnės intrigos, LKL vidutiniokams mačuose su grandai galėtų galioti Šiaurės Korėjos taisyklės.

Prieš šį LKL sezoną lyga nusprendė, kad kitos komandos su „Lietuvos rytu“ ir „Žalgiriu“ žais tik po kartą. Galbūt, vardan įdomesnės lygos ir didesnės intrigos, LKL vidutiniokams mačuose su grandai galėtų galioti Šiaurės Korėjos taisyklės.

Neseniai visas pasaulis susidomėjęs stebėjo, kaip legendinis NBA krepšininkas Dennisas Rodmanas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas kartu stebėjo krepšinio mačą. Ekstravagantiškoji krepšinio legenda net gėrė „Coca Cola“, o komunistinės šalies galva tryško juoku kartu su priešu-amerikiečiu.

Vis dėlto niekam neaišku, pagal kokias krepšinio taisykles žaidė D.Rodmano ir  Kim Jong-Unas stebėtos komandos, nes Šiaurės Korėjoje egzistuoja visai kitos krepšinio taisyklės.

Dėjimas į krepšį pagal šios valstybės krepšinio taisykles yra vertas ne dviejų taškų, o trijų. Na, azijiečių ūgio vidurkis yra mažesnis, tad ši taisyklė gal suprantama – turbūt ne kiekvienas šiaurės korėjietis sugeba įdėti į krepšį.

Tačiau įsivaizduokite, jeigu dėjimas tiek pat būtų vertas NBA lygoje – LeBrono Jameso ar Blake'o Griffino taškų vidurkis būtų žymiai didesnis.

Turbūt ne vienas vaikystėje su draugais žaisdamas krepšinį yra pasakęs „įmečiau kiaurą“. Tai va, Šiaurės Korėjoje „kiauras“ tritaškis, t.y. metimas, nelietęs lanko, vertinamas keturiais taškais.

Krepšinio rungtynių metu ne kartą esame matę, kaip kuriai nors komandai pirmaujant 6-7 taškų skirtumu ir laikrodžiui rodant paskutines mačo sekundes krepšininkai nebežaidžia, o pradeda vieni kitiems spausti rankas ir džiaugtis pergale. Šiaurės Korėjoje to nebūna, nes metimas, pataikytas per tris paskutines mačo sekundes, yra vertinamas net aštuoniais taškais.

Prisiminkime antrąsias LKL finalo rungtynes, kurias „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 6 taškais ir įsivaizduokime, kad paskutinę mačo sekundę Renaldas Seibutis būtų įsmeigęs „kiaurą“ tritaškį – plius 12 taškų ir pergalė 6 taškų skirtumu.

Skamba linksmai? Tada dar viena taisyklė, kuri apriboja tokių žaidėjų kaip Roberto Javtoko ar Shaquille'o O'Nealo naudingumą. Šiaurės Korėjoje už pramestą baudos metimą atimamas taškas. 

Pavyzdžiui Sh.O'Nealas kartą žaisdamas „Pheonix Suns“ ekipoje per atkrintamųjų varžybų mačą su „San Antonio Spurs“ pataikė tik 9 baudos metimus iš 20, o jo komanda pralaimėjo 87:92. Jeigu galiotų Šiaurės Korėjos krepšinio taisyklės, skirtumas būtų kur kas didesnis.

Galbūt apie tokias taisykles verta pasvarstyti ir LKL vadovams? Žiniasklaidos susidomėjimas kaip mat išaugtų, padidėtų ir rungtynių lankomumas, o į jas žmonės pradėtų plūsti net iš užsienio. Juk naujovės visada įdomu.

O jeigu „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“ galiotų įprastos, o kitoms komandoms – Šiaurės Korėjos taisyklės? Galbūt LKL čempionais pirmą kartą istorijoje taptų „Sakalai“ ar „Juventus“.

Veiklusis Kim Jong-Unas galėtų imtis ir futbolo taisyklių tobulinimo – kiek galima žiūrėti į dvylika vyrų ir vieną kamuolį. Jeigu pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, nuo antrojo kas dešimt minučių galėtume į aikštę įmesti dar po vieną kamuolį – ką manote?