Sportas

2017.07.11 16:11

Lietuvis Pasaulio F-2 vandens formulių ištvermės čempionate – trečias

LRT.lt 2017.07.11 16:11

Geriausias Lietuvos F-2 vandens formulių pilotas Edgaras Riabko skambia nata baigė pasaulio ištvermės lenktynių pasaulio čempionatą. Praėjusį savaitgalį paskutiniame etape Augustove (Lenkija), 33 metų kaunietis užėmė 4 bei 3 vietas ir bendroje įskaitoje iškovojo bronzą, teigiama pranešime žiniasklaidai.

F-2 vandens formulių ištvermės čempionate pilotai gali keisti komandas, nes taškai skaičiuojami lenktynininkams atskirai.

Pirmajame etape Prancūzijos mieste Rouene, E. Riabko su Rusijos ekipa „New Star 2“ užėmė antrąją vietą. Iš viso lenktynėse dalyvavo 28 komandos.

„Reikia labai daug ištvermės – dvi valandas lenktyniauti, palaikyti aukštą tempą yra išties sunku. Kai lieka 10–15 min. jau būna labai sudėtinga, rankos pavargsta. Palyginimui, čempionato etapuose, lenktynės trunka apie 40 minučių. O čia plaukiame po dvi valandas, tai vos ne trys lenktynės, todėl paskutinės minutės būna sunkiausios“, – teigia pilotas.

Praėjusį savaitgalį čempionatas finišavo dviem etapais Lenkijoje. Šiose varžybose E. Riabko lenktyniavo Sankt Peterburgo „Medovarus“ ekipos gretose.

Pirmose lenktynėse lietuvis ir jo komanda F-2 klasėje finišavo ketvirta, antrose – trečia. Iš viso lietuvis surinko 45 taškus – tai leido kauniečiui F-2 pilotų bendroje įskaitoje užimti itin aukštą trečią vietą.

„Lenktynės buvo labai sunkios ir reikalaujančios didelio susikaupimo. Labai džiaugiuosi, nes tai kol kas mano aukščiausias pasiekimas ištvermės lenktynėse. Bronza ištvermės lenktynėse ir kol kas trečia vieta Pasaulio F-2 čempionate – sezono startas klostosi išties puikiai. Žinote, tą posakį – apetitas kyla bevalgant. Panašiai ir man – jau pagalvoju, kad atėjo metas kautis dėl pačių aukščiausių vietų“, - teigė E. Riabko.

Įdomu, kad lenktynėse Lenkijoje kaunietis lenkė ir F-1 žvaigždes.

„Labiausiai džiaugiuosi matydamas, kad kaip pilotas jau pasiekiau pakankamai aukštą lygį ir galiu lygiuotis su F-1 pilotais. Augustave plaukė vienas iš geriausių F-1 pilotų Shownas Torrente iš JAV, kuris buvo pasamdytas rusų komandos. Mano rato laikas buvo sekunde geresnis, nei jo - šiose varžybose parodžiau geriausią rato laiką. Buvau labai laimingas - dabar visi pamatė, jog Edgaras bus rimtas varžovas visiems. Tikiuosi, kad gal tai padės ateity prasimušti į F-1 komandą, kur nereikės rūpintis technika, komanda, nes dabar visi organizaciniai rūpesčiai gula ant mano pečių“, – sako E. Riabko.

Jau ateinantį savaitgalį kaunietis išvyksta į Latviją ir pirmą kartą savo karjeroje dalyvaus „Endurance Pneumatics World Championship“ lenktynėse.

Po lenktynių kaimyninėje šalyje lietuvio laukia antrasis F-2 pasaulio čempionato etapas Antverpene (Belgija) ir trečiasis – Tonsberge (Norvegija).

Tuomet vėl ateis laikas Lietuvai – šį kartą vandens formulės atvyks į Kupiškį, kur rugpjūčio 19–20 dienomis vyks F-2 Europos čempionatas, o susirinkus žiūrovus šokdins tokios grupės, kaip „Bad Boys Blue“, „Secret Service“ ir atlikėjas Saulius Prūsaitis.