Sportas

2017.07.08 15:03

Eurolygos atsakas FIBA: žaidėjai gali patys rinktis – klubas ar rinktinė

15min.lt2017.07.08 15:03

Eurolyga išplatino viešą pareiškimą, kuriuo atsako į FIBA surengtą organizacijos pasmerkimo kampaniją. Eurolyga primena, kad pokyčius įvedė FIBA ir nesileido į jokius kompromisus.  

FIBA pristatė naują atrankos į pasaulio čempionatą atrankos tvarkaraštį, kuris kertasi su NBA ir Eurolygos turnyrais. Dėl to žaidėjai negalės padėti nacionalinėms rinktinėms.

Eurolygos klubai atsisakė padaryti langus sezono metu, per kuriuos žaidėjai keliautų į rinktines. FIBA pasmerkė šį žingsnį ir visą kaltę suvertė Eurolygai.

Ši primena, kad visos permainos yra įvykdytos FIBA iniciatyva: „Eurolyga nepakeitė savo tvarkaraščio. Tai FIBA su nieko nesiderėdama padarė rinktinių kovas viduryje sezono. Eurolyga pateikė alternatyvius pasiūlymus, tačiau jokių atsakymų nesulaukė.“

Eurolyga taip pat pabrėžė, kad patys žaidėjai, galės rinktis, kur žaisti: „Eurolyga niekada nedraudė klubams išleisti savo žaidėjų į nacionalines rinktines. Tai pačių žaidėjų sprendimas. Eurolyga smerkia bet kokį spaudimą, kurį žaidėjams kuria FIBA.“

Eurolyga taip pat priminė, kad visuomet buvo žaidėjų, kurie atsisakė kvietimų žaisti rinktinėse ir jų norai buvo gerbiami. Tarp tokių buvo ir Vlade Divacas, kuris dabar spaudžia dabartinius žaidėjus palaikyti FIBA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.