Sportas

2017.07.07 11:50

2017-ųjų NBA vasaros turgus: ankstyvi nugalėtojai bei pralaimėtojai

15min.lt 2017.07.07 11:50

NBA laisvųjų agentų turgus atidarytas dar mažiau nei savaitę, tačiau permainų liepos mėnesį netrūko. Chrisas Paulas, Paulas George`as ir Jimmy Butleris buvo išmainyti, Paulas Milsapas ir Jeffas Teague`as nusprendė persikelti į Vakarus, o Gordonas Haywardas papildė „Celtics“. Tačiau kam per pastarąją savaitę pasisekė labiausiai? O kas liko nieko nepešęs?

Laimėtojai: „Warriors“ ir K. Durantas

Superkomanda iš Ouklando atkrintamosiose finišavo su 16 pergalių ir 1 pralaimėjimu, tačiau laisvųjų agentų turguje jų neįveikė niekas. „Warriors“ pratęsė sutartis su K. Durantu, Stephenu Curry, Andre Iguodala, Shaunu Livingstonu bei Davidu Westu.

Negana to, Ouklando klubą papildė Nickas Youngas bei Omri Casspi, o savo buvimu „Warriors“ gretose jie beveik neapkrauna ekipos algų kepurės.

K. Durantas taip pat laimėjo savo sandoriu, nes sugebėjo susitarti su „Warriors“ vadovais dėl 2 metų bei 53 mln. JAV dolerių vertės sutarties. Po metų krepšininkas ją gali nutraukti, o tai jam suteiks visą laisvę renkantis kitą karjeros žingsnį.

Galų gale „Warriors“ dar labiau sustiprėjo, o šiemet jie neturėjo sau lygių.

Pralaimėtojas: „Cavaliers“ savininkas D. Gilbertas

Skirtumas tarp „Warriors“ ir „Cavaliers“ didelis buvo ne tik NBA superfinale, bet ir tarpsezonyje. Kol superkomanda iš Ouklando atliko visus įmanomus veiksmus savo sudėčiai stiprinti, Klivlando klubą papildė tik Jose Calderonas.

„Sports Illustrated“ praneša, jog „Cavs“ savininkas siūlė labai mažus pinigus už generalinio vadybininko poziciją Klivlande Chauncey Billupsui, o blogi jo sprendimai tuo nesibaigė.

Norėdamas sutaupyti jis jau bandė išmainyti Imaną Shumpertą, pasiūlė nemažai pinigų Kyle`ui Korveriui bei sutiko pratęsti sutartį su 37-erių Richardu Jeffersonu.

Nepamirškite, jog „Cavaliers“ nepasinaudojo proga pasipildyti Paulu George`u ar Jimmy Butleriu, o be jų tikriausiai nesugebės 2018-ųjų finale pasipriešinti „Warriors“. Davido Griffino išėjimas pakeitė viską, o tai, ko gero, bus priežastis, dėl kurios LeBronas Jamesas kitąmet paliks Klivlandą.

Laimėtojas „Celtics“ prezidentas D. Ainge`as

Bostono klubo vadovas žaidė su ugnimi, tačiau galų gale tapo nugalėtoju. Prasidėjus laisvųjų agentų turgui jis išmainė pirmąjį naujokų biržos šaukimą, nedalyvavo mainuose į J. Butlerį ar P. George`ą bei stebėjo, kaip Blake`as Griffinas pratęsė sutartį su „Clippers“.

Tai reiškė, kad viską lems Gordono Haywardo sprendimas, o jis „Celtics“ ekipai buvo palankus.

G. Haywardas, AFP/Scanpix nuotr.

Dabar D. Ainge`as ramiai sau gali stebėti Rytų konferencijos komandas bei medžioti krepšininkus, kurių galbūt nereikia kitoms ekipoms. Kas žino, galbūt L. Jamesas iš tikrųjų kitąmet persikels į Vakarus, o kelias į finalą bus žymiai laisvesnis.

Nugalėtojai: „Nuggets“

Lietuvis Artūras Karnišovas prisidėjo prie to, jog „Nuggets“ šią vasarą pagaliau papildė žvaigždė. Į Denverį pasirašęs trejų metų sutartį atvyko Paulas Millsapas, o jis per šį laikotarpį uždirbs 90 mln. JAV dolerių.

P. Millsapas, USA Today Sports/Scanpix nuotr.

„Nuggets“ vis dar turi jauną ir perspektyvią sudėtį, kurioje pirmaisiais smuikais turėtų griežti Nikola Jokičius, Jamalas Murray bei Garry Harrisas. Praėjusiais metais Denverio klubas buvo tik per plauką nuo atkrintamųjų varžybų, todėl tai jiems taip pat padėjo derybose.

Pasirašius sutartį su P. Milsapu nebuvo paaukoti jokie krepšininkai mainuose, o puolėjas yra tiesiog sutvertas žaisti šalia N. Jokičiaus. Buvęs „Hawks“ žaidėjas taip pat neprašė labai daug pinigų ar ilgesnės sutarties, todėl tai „Nuggets“ laisvės nesuvaržė.

Pralaimėtojai: „Pacers“

Geriausiu atveju Victoras Oladipo yra labai sunkiai dirbantis gynėjas, kuris dar gali sužibėti, o Domantas Sabonis gali tapti universaliu ir patikimu aukštaūgiu, kuris žais starto penkete šalia Myleso Turnerio. Negana to, šių krepšininkų kontraktai galios dar kurį laiką, todėl visi koziriai yra „Pacers“ rankose.

Tačiau tai vis tiek yra per maža kaina už tokią superžvaigždę kaip P. George`as, nors sutartis ir baigiasi kitąmet.

P. George`as, AFP/Scanpix nuotr.

Šiuo puolėjo kelionės po komandas dar galbūt nesibaigė, nes yra ir toks variantas, jog P. George o ir Russello Westbrooko tandemas nesuveiks. Tuomet generalinis „Thunder“ vadybininkas Samas Prestis tikrai ieškos naujos komandos buvusiam „Pacers“ krepšininkui ir galbūt už jį gaus netgi daugiau nei Indianos ekipa.

Juk vasario mėnesį P. George'o vis dar reikės „Rockets“ ar „Celtics“ klubams.

Laimėtojas: „Raptors“ prezidentas M. Ujiri

Toronto ekipos vadovas atliko puikų darbą, nes pratęsė sutartis su Kyle`u Lowry bei Serge`u Ibaka bei atsisveikino su nuo suolo kylančiais Patricku Pattersonu bei P. J. Tuckeriu.

M. Ujiri visuomet pinigais apdovanoja savo lyderius, o jis jau ne sykį kartojo, jog šios „Raptors“ eros nebandys nutraukti anksčiau laiko.

K. Lowry ir S. Ibaka pasirašė trejų metų sutartis, todėl nėra baimės, jog krepšininkų žaidimo kreivei smigus žemyn, bus permokama. M. Ujiri išlaikė savo komandos pagrindą, kuris turi dar trejus metus bandys pasiekti savo išsvajotąjį tikslą.