Sportas

2017.07.07 08:54

Vilniaus plaukimo bendruomenė pradėjo skaičiuoti dienas iki naujųjų baseinų pastatymo

ELTA 2017.07.07 08:54

Žiniasklaidoje atsiradus daug įvairios informacijos apie Vilniaus plaukimo baseinų statybas, o ypač apie baseinų pastatymo terminus, visa Vilniaus plaukimo bendruomenė ir kiti Vilniaus miesto gyventojai, neabejingi vandens sporto šakoms, siekia tiksliai žinoti, kada plaukimo baseinų „badas“ Lietuvos sostinėje turėtų baigtis.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės pateiktą informaciją matoma, kad pagal rangos sutartis naujasis 25 metrų baseinas Fabijoniškėse S. Nėries gatvėje turi duris atverti per devynis mėnesius nuo statybų pradžios, t. y. baseino atidarymą savivaldybė planuoja 2018 metų vasario 16 d. (vėliausiai kovo 11 d.). Tuo tarpu naujasis nacionalinis Lazdynų baseinų kompleksas (Vilniaus daugiafunkcis Lazdynų sveikatinimo centras) pagal rangos sutartį turi būti pastatytas per 18 mėnesių nuo statybų pradžios. Žiniasklaida plačiai nušvietė Lazdynų baseino simbolinį vandens išleidimą, kuris įvyko liepos 5 dieną. Po 10 dienų Lazdynų baseinas bus „atiduotas“ statybininkams ir bus griaunamas. Taigi naujasis nacionalinis Lazdynų baseinų kompleksas turi būti pastatytas 2019 metų pradžiai.

„Mes, Vilniaus plaukikų tėveliai, plaukikai, treneriai, aišku, laukiame informacijos ne apie plaukimo baseinų simbolinius vandens išleidimus, o apie vandens įleidimus į naujus Vilniaus baseinus, todėl domimės ir domėsimės abiejų baseinų statybų eiga, o tuo pačiu jaučiame pareigą informuoti apie tai visuomenę, ypač apie tai, kada baseinai pagal sutartis jau turi stovėti, – sakė Vilniaus plaukimo bendruomenės atstovė Diana Černiauskaitė. – Šiuo savo pranešimu siekiame išsklaidyti neaiškumus ir painiavą, susijusią su žiniasklaidos priemonių skelbiamais skirtingais šių baseinų statybų pabaigos terminais, nes manome, kad Vilniaus visuomenė turi tiksliai žinoti, kada baseinai turi būti pastatyti ir kada vilniečiai ir sostinės svečiai galės džiaugtis naujais plaukimo baseinais“.