Sportas

2015.09.08 13:45

LTOK atsakas pesimistams: Sočio olimpiadai rengtis kviečiami D. Stagniūnas ir I. Tobias

Modestas Krukauskas, 15min.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ketvirtadienį patvirtino 2014-ųjų Sočio žiemos olimpinių žaidynių mūsų šalies olimpinės komandos kandidatų sąrašą. Jame įrašytos dešimt pavardžių, tarp kurių yra ir šokėjų ant ledo pora – Deividas Stagniūnas bei amerikietė Isabella Tobias.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ketvirtadienį patvirtino 2014-ųjų Sočio žiemos olimpinių žaidynių mūsų šalies olimpinės komandos kandidatų sąrašą. Jame įrašytos dešimt pavardžių, tarp kurių yra ir šokėjų ant ledo pora – Deividas Stagniūnas bei amerikietė Isabella Tobias.

Nors JAV sportininkei Lietuvos prezidentė neseniai atsisakė suteikti mūsų šalies pasą, LTOK vis dar tiki stebuklu ir nepanoro išbraukti abiejų atletų iš sporto gyvenimo.

Sočio olimpiadai nuo šios dienos siūloma rengtis slidininkams Ingridai Ardiškauskaitei, Vytautui Stroliai, biatlonininkams – Tomui Kaukėnui ir Dianai Rasimovičiūtei, dailiojo čiuožimo meistrams – D. Stagniūnui ir I. Tobias, greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkei Agnei Sereikaitei, kalnų slidininkams – Ievai Januškevičiūtei ir Rokui Zaveckui bei pavienio čiuožimo atstovei Ingai Janulevičiūtei.

Šiuos sportininkus LTOK vykdomojo komiteto nariai šiandien savo posėdyje įpareigojo rengtis Sočio žaidynėms, o LTOK ir Lietuvos olimpinis sporto centras finansiškai rems atletų pasirengimą.

Kol kas tik vienintelė čiuožėjų ant ledo pora yra iškovojusi kelialapį į Sočį, o kitiems dar teks pakovoti dėl kelialapių arba tikėtis asmeninio kvietimo į olimpiadą.

„Po Konstitucinio teismo dvigubos pilietybės išaiškinimo, vargu ar galima tikėtis, jog ši pora galės startuoti žiemos olimpiadoje. Atsidūrėme dvejopoje situacijoje – lyg ir aišku, jog iki Sočio olimpiados I. Tobias vargu ar gaus Lietuvos pilietybę, tačiau mūsų šalies sporto gerbėjams suteikiame vilčių. Nors ši čiuožėjų ant ledo pora jau iškovojo kelialapį į olimpiadą, tai lyg ir politinis klausimas“, – kalbėjo LTOK garbės prezidentas, Olimpinės akademijos vadovas Artūras Poviliūnas.

Tačiau LTOK viceprezidentas Bronislovas Vasiliauskas tikino, jog Lietuvos tautinis olimpinis komitetas nori padėti porai išlikti ir siekti tikslų tarptautinėje arenoje.

„Mes finansuosime šios poros pasirengimą Europos bei pasaulio čempionatams. Ten jie gali atstovauti Lietuvai. Iki Sočio žaidynių dar yra laiko – galbūt, kažkas pasikeis, atsiras naujų niuansų, todėl nenorėtume palikti likimo valiai sportininkus“, – sakė LTOK viceprezidentas.

„Nereikia galvoti pesimistiškai, jog jau viskas nutarta ir pora pasmerkta. Jei iki olimpinių žaidynių pora rodytų puikius rezultatus, manau, kad ir pats Seimas skubos tvarka kažką sugalvotų“, – kalbėjo Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

Ji tikino, kad kelialapis į Sočio olimpiadą skirtas ne D. Stagniūnui ir I. Tobias, o Lietuvos šokėjų ant ledo porai, tačiau iškovoti reitingo taškai lemia, jog tik šie sportininkai galėtų atstovauti mūsų šaliai olimpiadoje. Mat dar viena Lietuvos šokėjų pora tarptautinėje arenoje gali pradėti startuoti tik šių metų rudenį.

Ne vienas LTOK vykdomojo komiteto narys atkreipė dėmesį, jog kandidatų sąraše yra labai daug jaunų atletų, o jiems keliami uždaviniai Sočyje yra itin kuklūs. Jauniausias iš visų rinktinės kandidatų yra kalnų slidininkas R. Zaveckas, kuriam dabar yra 17 metų.

Pagal patvirtintas prognozes, Lietuvos atletai Sočyje turėtų būti labai toli nuo nugalėtojų pakylos.

Biatlonininkui T. Kaukėnui planuojama 30–40 vietos, kalnų slidininkams – 40–60 vietos, o slidininkams – nuo 40 iki 50 vietų.

Optimistiškai žiūrima tik į čiuožėjų ant ledo poros ir biatlonininkės D. Rasimovičiūtės galimus startus: porai Sočyje planuojama 10–15 vietos, o biatlonininkei – 10–20 vietos.

„Visada žiemos olimpiadose dalyvaujančių lietuvių rezultatai yra kur kas žemesni, kuklesni. Juk žinome, ką galime ir ko siekiame. Esame pasirašę kvietimą dalyvauti Sočio žaidynėse ir jau nevykti negalime. Jei apskritai ignoruotume žiemos sportą, jis žlugtų“, – į priekaištus, jog į Sočį vyks sportininkai, kurie kovos vos dėl 20–60 vietų, sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Tuo tarpu B.Vasiliauskas paaiškino, jog tokie rezultatai Sočyje yra prognozuojami todėl, jog susiduriama s objektyviomis priežastimis: „Neturime daug žiemos sporto trenerių ir finansavimas yra kur kas mažesnis už vasaros sporto šakų finansavimą. Todėl tikrai neverta tikėtis, kad mūsų žiemos sportas gali kovoti dėl olimpinių medalių.“

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt