Naujienų srautas

Sportas2017.07.06 10:05

Susitarti nepavyko: rinktinės atrankoje – ir be Eurolygos, ir be NBA žaidėjų

DELFI.lt 2017.07.06 10:05

Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA) nepavyko rasti bendros kalbos su Eurolyga. Pajėgiausia Europoje krepšinio lyga nusprendė nedaryti išimčių ir nesudarys sąlygų Eurolygos krepšininkams dalyvauti pasaulio čempionato atrankos varžybose langų metu.

Kaip skelbia „Sportando“, Eurolygos vadovybė artimiausiu metu paskelbs kito sezono tvarkaraštį, o jame nėra suplanuotų langų rinktinių dalyvavimui atrankos varžybose.

Šis sprendimas reiškia, kad nacionalinės komandos atrankos varžybose į 2019-ųjų pasaulio čempionatą turės kautis ne tik be NBA, bet ir be Eurolygos krepšininkų.

Susiklosčius tokiai situacijai Lietuvos rinktinei negalės padėti ne tik NBA desantas – Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Donatas Motiejūnas ir Mindaugas Kuzminskas, bet ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai – Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas ir kt. Taip pat nacionalinei komandai teks verstis ir be kitų Eurolygos žaidėjų – Manto Kalniečio, Luko Lekavičiaus, Jono Mačiulio.

Ar bus sudarytos sąlygos rinktinėse dalyvauti Europos taurės komandų žaidėjams, kol kas nėra pranešama.

Paaiškėjus šiai naujienai, Europos komisijos Sporto reikalų grupė išplatino viešą pranešimą apie Europos krepšinyje vykstančius įvykius. Grupės nariai, išnagrinėję susiklosčiusią padėtį, pažymėjo, kad „ECA (Eurolygai) paskelbus apie ateinančio sezono tvarkaraštį, tai turės neigiamų pasekmių visam Europos krepšiniui“.

Sporto grupės nariai bendrame pareiškime kreipėsi į Europos Komisiją, kad pastaroji imtųsi veiksmų, kurie padėtų apginti „krepšininkų teises ir galimybes žaisti už nacionalines savo šalių rinktines“.

„Mums svarbiausia yra išsaugoti fundamentalią krepšininkų teisę atstovauti savo nacionalinėms komandoms. Mes nenorime trikdyti į vykstančių diskusijų tarp FIBA ir Eurolygos. Mes norime paskatinti visų šalių dialogą, kad Europos krepšinis būtų stipresnis ir vieningesnis. Negalima manipuliuoti žaidėjais ir jų dalyvavimo nacionalinėse komandose klausimu“, – rašoma grupės pranešime.

Apie tokią įvykių eigą buvo kalbama jau daugiau nei metus, tačiau FIBA vadovas Patrickas Baumannas iki paskutinės dienos tikėjosi, kad pavyks atrasti kompromisą.

„Eurolyga pareiškė, kad ir taip gyvena gerai, kad jos absoliučiai nedomina rinktinės. Mes bandėme paaiškinti, kad langai tikrai nesugriaus turnyro, o Eurolyga į tai atsakė pasiūlymu rengti turnyrą vasarą. Čia ir įvyko konfliktas – jie nenorėjo klausytis jokių mūsų pasiūlymų. Aš nekritikuoju to, ką daro Eurolyga, tačiau prašau pagabos mūsų idėjoms, kadangi mes turime gerų intencijų. Mes jau sumažinome Europos čempionatų skaičių – jie vyks tik kas ketverius metus. Du langus padarėme sezono metu, o du – ne sezono metu. Bandėme eiti į kompromisą, tačiau viskas veltui“, – dėstė P. Baumannas.

Primename, kad atrankos varžybos į Europos čempionatą prasidės ateinantį lapkritį ir baigsis 2019-ųjų vasarį. Šeši atrankos varžybų „langai“, kurių metų komandos žais po dvejas rungtynes, numatyti 2017 metų lapkričio 20-28 d., 2018 metų vasario 19-27 d., birželio 25 – liepos 3 d., rugpjūčio 30 – rugsėjo 18 d., lapkričio 26 – gruodžio 4 d. ir 2019 metų vasario 18-28 d. Tokiu formatu pasaulio krepšinio čempionato atranka bus vykdoma pirmą kartą. Pasaulio čempionatas 2019 metų rugpjūčio 31-rugsėjo 15 dienomis vyks Kinijoje.

Lietuvos rinktinę C grupėje burtai suvedė suvedė su Vengrija, Lenkija, prie šių nacionalinių komandų prisijungs papildomą atrankos etapą įveikusi rinktinė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi