Sportas

2017.07.04 17:15

Paaiškėjo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės varžovės Europos čempionato atrankoje

BNS2017.07.04 17:15

Miunchene (Vokietija) buvo ištraukti 2019 metų moterų Europos čempionato atrankos burtai, kurie 32 komandas suskirstė į grupes. 14 geriausių ekipų prisijungs prie čempionato šeimininkių, Latvijos ir Serbijos rinktinių.

„Ar burtai geri sužinosime kai pasibaigs atranka, ir ar turėsime bilietą į Europos pirmenybes ar ne. Svarbiausia, kad atrankos langų metu visos žaidėjos būtų sveikos ir geros formos. Net neabejoju, kad susirinkusios krepšininkės atiduos visas jėgas, kad dalyvautume Europos čempionate“, – burtus komentavo Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

Lietuvos moterų rinktinė kartu su Vengrijos, Rusijos ir Albanijos ekipomis pateko į C grupę.

Prieš burtų traukimą buvome trečiajame krepšelyje, todėl negalėjome tikėtis silpnų varžovų. Sulaukėme nelengvos grupės, tačiau tiek Rusijos, tiek Vengrijos komandas nugalėjome Europos čempionate Vengrijoje. Galime įveikti ir dabar. Tiesiog turėsime žaisti kur kas geriau, nei praėjusioje atrankoje, įrodyti, kad esame vertos sugrįžti į elitą.

Mano nuomone, galime pasidžiaugti, kad burtai nesuvedė su Ispanijos ir Prancūzijos komandomis, kurias šiai dienai įveikti labai sudėtinga bet kuriai kitai rinktinei“, – sakė Lietuvos moterų rinktinės žaidėja Gintarė Petronytė.

Atrankos rungtynės bus žaidžiamos aštuoniose grupėse, kurias sudarys po keturias komandas. Rinktinės atrankos varžybose žais po du tarpusavio mačus – namie ir išvykoje. Kiekvienos grupės laimėtoja ir šešios geriausios antras vietas užėmusios nacionalinės komandos pateks į Europos čempionatą.

Lietuvos rinktinės atrankos varžybų tvarkaraštis:

Lietuva – Vengrija, 2017 lapkričio 11 d. (namuose)

Rusija – Lietuva, 2017 lapkričio 15 d. (išvykoje)

Albanija – Lietuva, 2018 vasario 10 d. (išvykoje)

Vengrija – Lietuva, 2018 vasario 14 d. (išvykoje)

Lietuva – Rusija, 2018 lapkričio 17 d. (namuose)

Lietuva – Albanija, 2018 lapkričio 21 d. (namuose)