Naujienų srautas

Sportas2017.07.03 15:02

M. Kuzminskas: buvau kritęs į duobę, nes kūnas nebuvo pratęs prie tokio krūvio

LRT.lt 2017.07.03 15:02

JAV Nepriklausomybės dienos proga organizuotame renginyje dalyvavo ir „New York Knicks“ žaidžiantis Mindaugas Kuzminskas. Sportininkas pristatė savo karjeros nuotraukų parodą, pasakojo apie patirtį NBA ir renginio dalyvius mokė taisyklingos metimo technikos.  

Daug dėmesio renginyje sulaukęs „Citadele“ banko Lietuvoje prekės ženklo ambasadorius M. Kuzminskas pasakoja, kad metimų konkurse kai kurie dalyviai pasirodė geriau nei jis tikėjosi.

„Tiek dėmesio koncentracija, tiek taiklumu ypač maloniai nustebino vaikai iki 14 m., iš kurių net keli atrankoje į turnyro finalą pataikė po 5 metimus iš 5. Perspektyvus jaunimas mane visada džiugina – tai rodo potencialą užauginti stiprias būsimų krepšininkų kartas“, – įspūdžiais dalijasi M. Kuzminskas.

Krepšinyje svarbu pataikyti ir pasitikėti savimi

Taisyklingą metimo techniką demonstravęs krepšininkas aiškina, kad profesionaliame krepšinyje svarbiausia pataikyti, nes susiformavusį metimą pakeisti sunku.

„Kai kurie treneriai juokauja, kad kamuolį gali nors ir spirti, svarbiausia – pataikyti. Jeigu krepšinį žaidi dažnai, tai vėliau metimo technikos pakeisti beveik neįmanoma – itin svarbus yra įdirbis tobulinant jau susiformavusią techniką. Kardinalus metimo įpročių pakeitimas gali tik pabloginti pataikymo procentą“, – pasakoja „New York Knicks“ ir Lietuvos krepšinio rinktinei atstovaujantis krepšininkas.

Krepšininkas aiškina, kad priprasti prie NBA tempo užtrunka, o kartu reikia prisitaikyti ir prie atsarginio žaidėjo vaidmens, kai per kelias minutes aikštelėje norisi padaryti kuo daugiau.

„Pasitikėjimas savimi daro didžiausią įtaką žaidimo kokybei. Kai žaidi daugiau, tuomet daug lengviau pataikyti negu tada, kai į aikštelę išbėgi tik kelioms minutėms. NBA nuo Europos skiria ne tik toliau esanti tritaškio linija – žaidimo tempas čia daug greitesnis nei Europoje. 82 varžybos yra labai daug, toks krūvis daro savo. Iki Naujųjų metų mano pataikymas buvo labai geras, o vėliau kritau į duobę, nes kūnas nebuvo pratęs prie tokio krūvio“,  –  pastebi M. Kuzminskas.

Pranešimo autorių nuotr.

Baudų metimams svarbiausia psichologija

Snaiperis pasakoja, kad treniruotėse baudos metimus taikliai meta beveik visi krepšininkai. Pro šalį metimai skrieja varžybų metu – koją pakiša psichologinės problemos.

„Yra daug žaidėjų, kurie treniruotėse meta idealiai, o varžybose, atrodo, pasikeičia, tartum užstringa. Metant baudų metimus rekomenduoju susigalvoti žodį, kurį sakysi išmesdamas kamuolį. Tai gali būti bet kas: „žiogas“, „fotelis“, „automobilis“. Tas žodis turėtų kelti geras emocijas, kad atėjus mesti baudas galvotum apie jį, o ne apie galimybę nepataikyti“, – pataria krepšininkas.

Pasak Mindaugo, būdamas 27 metų pirmametis NBA jis jautėsi tvirčiau, o patirtis padėjo išlaikyti stabilumą.

„Kai į lygą ateini 27-erių, turėdamas nemenkos krepšinio patirties Europoje, lengviau susitaikyti su tau paskirtu vaidmeniu. Esu užėmęs skirtingas roles komandose: žaidžiau daug, mažai ir net visai nežaidžiau. Kai nuvažiavau į NBA, žinojau, kad kelias nebus rožėmis klotas, turėsiu viską įrodyti pats. Normalu, kad naujokų minutės nėra stabilios ir dažnai priklauso nuo komandos draugų formos. Kai buvau dvidešimties, tada buvau emocingesnis – nesužaidęs vienerių varžybų ar sužaidęs mažiau, jausdavau psichologinę naštą, su kuria sunku susitvarkyti“,  – pasakoja M. Kuzminskas. 

Prietarų neišduoda

Paklaustas, kokių sėkmę nešančių prietarų laikosi, krepšininkas atskleidė, kad prietarų turi, tačiau jų neišduoda. Krepšinio profesionalas juokauja, kad tuomet jie nustotų veikti.

Kai dar žaidžiau „Žalgiryje“, turėjau specialiai varžyboms skirtą kojinių porą – su jomis labai gerai sekėsi. Prietarų aš turiu labai daug, bet konkrečiai visų išduoti nenorėčiau – nebeveiks. Prietaru laikyčiau ir tai, kurį batą autis ar rištis pirmą, kaip nusivilkti sportinę aprangą. Visgi ritualai yra skirti tam, kad sumažinčiau įtampą, nukreipčiau savo mintis. Taip jau 5 metus varžybų dieną visiškai identiškai valgau, geriu ir miegu“, – apibendrino M. Kuzminskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi