Sportas

2017.07.01 10:05

Netikėta žinia: P. George`o mainuose atsidūręs D. Sabonis keliasi į „Pacers“

basketnews.lt 2017.07.01 10:05

Nenuspėjama Paulo George`o vasaros drama baigėsi grandioziniais mainais, į kuriuos buvo įtrauktas ir lietuvis. Indianos „Pacers“ pagaliau gavo tokį pasiūlymą, su kuriuo verta sutikti, o jo sulaukė iš Domanto Sabonio atstovaujamos Oklahomos „Thunder“ ekipos.

Skelbiama, kad „Pacers“ žvaigždė kitą sezoną rungtyniaus būtent Oklahomoje, o mainais už jį Indianapolio klubas priims Domantą Sabonį ir Victorą Oladipo.

Tiek lietuviui, tiek ir Oladipo tai bus jau antrieji mainai per dvejus metus. Į Oklahomą praėjusią vasarą jie taip pat atkeliavo kaip mainų dalis, po kurių „Thunder“ paliko Serge'as Ibaka.

Šie mainai NBA pasaulyje prieš tai nebuvo garsiai linksniuojami, mat pagrindinėmis pretendentėmis įsigyti George`ą visuomet buvo tokios komandos kaip Klivlando „Cavaliers“, Hjustono „Rockets“, Vašingtono „Wizards“ bei Bostono „Celtics“.

Šis žaidėjų persistumdymas buvo netikėtas ir tuo, kad į jį buvo įtrauktas Sabonis. „Thunder“ vairininkas Billy Donovanas lietuvį anksčiau ne kartą įvardijo kaip komandos ateities žaidėją. Sabonis jau debiutiniame sezone 66 rungtynes pradėjo startiniame penkete.

George`o istorija šią vasarą prasidėjo, kai 27-erių metų puolėjas Indianapolio klubo vadovus informavo, jog kitais metais jis neketina likti komandoje ir turi planų žaisti „Lakers“. „Pacers“ vadovai tai priėmė kaip signalą kuo greičiau iškeisti savo lyderį, nenorint kitą vasarą likti be nieko.

Dabar „Thunder“ prie praėjusio sezono MVP Russello Westbrooko prijungė dar vieną žvaigždę, o to Oklahomos klubas, kaip praneša ESPN, tyliai siekė nuo praėjusią savaitę vykusios naujokų biržos.

Po kito sezono „Thunder“ vedlys Westbrookas turės galimybę nutraukti sutartį su klubu, tačiau prisijungę George`ą, Oklahomos ekipos vadovai su gynėju tikisi sudaryti naują kontraktą.

Anksčiau buvo ne kartą skelbta, kad Westbrookas „Thunder“ vadovybę nori matyti dirbančią dėl dar vienos žvaigždės komandoje. Dabar praėjusio sezono MVP jos sulaukė, tačiau George`as į Oklahomą atvyks tik su metų trukmės kontraktu. Manoma, kad Westbrookas gali pats neskubėti pratęsti savo sutartį ir taip pat laukti sezono pabaigos, stebint, kaip pasielgs George`as.

Šiuo žingsniu „Thunder“ vadovai nesustos. Planuodami daugiau talento puolime, jie jau artimiausiu metu susitiks su laisvuoju agentu Rudy Gay.

Debiutiniame savo sezone Sabonis vidutiniškai rinko po 5,8 taško, atkovojo po 3,5 kamuolio bei atliko po vieną rezultatyvų perdavimą.

Jo komandos draugas Oladipo vidutiniškai rinko po 15,6 taško, atkovojo po 4,4 kamuolio bei atliko po 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

Tuo metu į „Thunder“ besikeliantis George`as praėjusį sezoną vidutiniškai pelnė po 23,9 taško, atkovojo po 6,7 kamuolio bei atliko po 3,5 rezultatyvaus perdavimo.

 

Paul George traded to the Thunder for Victor Oladipo and Domantas Sabonis, per Ramona Shelburne.

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on Jun 30, 2017 at 8:00pm PDT