Sportas

2017.06.30 19:58

Baidarininkai A. Lankas ir E. Ramanauskas pasirodė nauju amplua

Olimpiniams prizininkams Aurimui Lankui ir Edvinui Ramanauskui šis sezonas nelengvas - iš olimpinių žaidynių programos išbraukus jų distanciją, teko persėsti į kitas baidares ir iš naujo įrodinėti savo vertę. Nepaisant to, vienam svarbiausių sezono startų besirengiantys sportininkai, laisvą minutę randa laiko ir sirgaliams.

A. Lankui ir E. Ramanauskui trumpam teko naujas - trenerių - vaidmuo. Atviroje olimpinių prizininkų treniruotėje ne tik specialūs, daugiausiai pilvo ir nugaros raumenis stiprinantys pratimai, bet ir motyvaciniai pokalbiai.

„Tai tikrai nėra dažnas atvejis ir mes tikrai su mielu noru sutikome pasidalinti savo įspūdžiais, sukauptais per savo sportinius metus. Tai ir mums patiems yra atsipalaidavimas nuo tos rutinos treniruočių“, – sako A. Lankas.

Patiems baidarininkams šiuo metu – sezono įkarštis - kartu su Lietuvos rinktine jie Trakuose rengiasi Europos čempionatui. Liepos viduryje vyksiančiose pirmenybėse Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas kartu su broliais Simonu ir Mindaugu Maldoniais irkluos 500 metrų. Ši keturvietės rungtis tik šį sezoną įtraukta į olimpinių žaidynių programą. Rio de Žaneire bronzine lietuviams tapusi dviviečių baidarių 200 metrų distancija nebe olimpinė.

„Tiesiog bandome prisitaikyti. Aišku, šie metai mums bus labai sunkūs, neprognozuojame jokių rezultatų, ne tik mums, bet visiems tai yra nauji iššūkiai, todėl Lietuvai, tokiai mažai šaliai, surinkti keturis stiprius žmones į vieną valtį yra labai sunku, todėl mes dar tik mokomės“, – teigia E. Ramanauskas.

Olimpiniams prizininkams teks ne tik prisitaikyti prie pokyčių, bet ir atlaikyti nemažą konkurenciją. Į naujai suburtą keturvietę pretenduoja ir vieną kilometrą dviviete baidare irkluojantys Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas. Be to, A. Lankas ir E. Ramanauskas su keliais pajėgiais lietuviais varžosi ir 200 metrų nuotolyje vienvietėmis baidarėmis.

„Kad keturvietė baidarė taps olimpiniu nuotoliu sužinojome tik įsibėgėjus sezonui, tai dabar atliekami įvairūs bandymai, įvairios įgulos, nes tai bus pakankamai prestižinė rungtis“, – tikina A. Lankas.

Abu baidarininkai tiki, kad Lietuvos keturvietė įgyvendins tikslą iškovoti kelialapį į 2020-ųjų olimpines žaidynes Tokijuje.

Daugiau apie tai – Brigitos Virbalytės reportaže.