Sportas

2013.05.15 21:18

„Žuvėdrai“ keliami aukščiausi tikslai

Po ketverių metų pertraukos į Vilnių grįžta Europos Lotynų Amerikos šokių čempionatas. Varžybų organizatoriai tikisi, kad ir šįkart Klaipėdos sportinių šokių ansambliui „Žuvėdra“ jis bus auksinis.

Po ketverių metų pertraukos į Vilnių grįžta Europos Lotynų Amerikos šokių čempionatas. Varžybų organizatoriai tikisi, kad ir šįkart Klaipėdos sportinių šokių ansambliui „Žuvėdra“ jis bus auksinis.

Paskutinį kartą – 2009-aisiais – pilnutėlėje Vilniaus „Siemens“ arenoje žiūrovai atsistoję plojo po Europos čempionate auksą atnešusio Klaipėdos „Žuvėdros“ šokio. Lietuvos sportinių šokių federacija viliasi, kad šeštadienį tituluotiems „Žuvėdros“ šokėjams pavyks vėl triumfuoti ir apginti pernai iškovotą aštuntą Europos čempionų titulą.

Vis dėlto konkurencija su nuolatiniais varžovais iš Brėmeno, Diuseldorfo ir Tiumenės turėtų būti itin atkakli. Iš viso Vilniuje varžysis 16 ansamblių iš 8 valstybių.

„Bus labai įtempta kova, nes norint tapti pirmaisiais šįkart neužteks būti puse galvos aukštesniems už konkurentus –  reikės būti visa galva. Žinoma, norime paties geriausio ir dėl to visi stengiamės, labiausiai stengiasi sportininkai. Parketas, kurį klojame jau kelintą kartą, „Žuvėdrai“ visada buvo auksinis“, – sako Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas Gintaras Skorupskas.

„Žuvėdra“ trečią kartą Vilniuje rengiamame Europos čempionate pasirodys su sidabrą pernai pasaulio pirmenybėse atnešusia „Rio“ programa, kuri sukurta animacinio filmo motyvais.

„Ši programa, bent jau mano akimis, truputėlį skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad ji suteikia naują atspalvį šokiams, įneša lengvumo, kuris reikalauja dar didesnio fizinio ir techninio pasiruošimo“, – teigia Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas G. Skorupskas.

Europos čempionate su programa „Viva Espania“ pasirodys ir antrasis „Žuvėdros“ ansamblis. Jam keliamas tikslas prasibrauti į finalą.

Kartu Vilniuje pirmą kartą vyks ir Pasaulio profesionalų lygos klasikinių šokių šou taurės varžybos. Čia šoks ir Kauno „Sūkurio” šokėjai Lina Chatkevičiūtė ir Donatas Vėželis.