Sportas

2017.06.28 12:49

Laisvųjų agentų turgaus išvakarės: 20 geidžiamiausių NBA krepšininkų

15min.lt, Yahoo.com 2017.06.28 12:49

Nuo liepos 1 dienos oficialiai atsidarys NBA rinkos langai, o tai reiškia, jog dalis puikių lygos krepšininkų taps laisvaisiais agentais ir turės galimybę pratęsti sutartį su dabartiniais klubais arba persikelti kitur. „The Vertical“ krepšinio analitikas Bobby Marksas pateikė TOP-20 geidžiamiausių krepšininkų, kurie nuo liepos mėnesio turės laisvę rinktis.

20. Nerlensas Noelis

Vidurio puolėjas, 23 m., buvęs klubas –„Mavericks“

Prieš mainų lango pabaigą Dalaso klubui pavyko kone už nieką gauti šį „centrą“, o tokio gero vidurio puolėjo gynyboje „Mavs“ neturėjo nuo Tysono Chandlerio laikų.

N. Noelis yra apribotasis laisvasis agentas, todėl beveik nėra abejonių, jog jis liks Dalase.

19. Zachas Randolphas

Sunkusis krašto puolėjas, 35 m., „Grizzlies“

Z. Randolphas jau apsiprato su atsarginio vaidmeniu, o starto penkete jo jau, ko gero, neišvysime. Puolėjas turi pranašumą derybose, nes Memfio klubas neturi pinigų algų kepurėje, jog jį pakeistų, todėl veteranas tikriausiai sulauks neblogo pasiūlymo.

Reuters/Scanpix nuotr.

18. Rudy Gay

Lengvasis krašto puolėjas, 30 m., „Kings“

R. Gay vis dar bando atsigauti nuo kryžminių kelio raiščių traumos, tačiau atsisakė 14,2 mln. JAV dolerių per sezoną iš „Kings“. Abiejose puolėjo pozicijoje galintis žaisti krepšininkas gali būti įdomus daugeliui, tačiau jo sveikata kels didelį nerimą.

17. Jeffas Teague`as

Įžaidėjas, 29 m., „Pacers“

Patikimas ir stabilus J. Teague`as per pastaruosius dvejus metus praleido vos trejas rungtynes, o po prasto starto sugebėjo praėjusį sezoną rinkti 15,3 taško bei atlikti 7,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Pacers“ šią vasarą gali palikti P. George`as, todėl Indianos klubas greičiausiai stengsis J. Teague`ą išlaikyti savo gretose.

16. Danilo Gallinari

Lengvasis krašto puolėjas, 28 m., „Nuggets“

Krepšininkas iš Italijos per savo devynerių metų karjerą daugiau nei 70 rungtynių reguliariajame sezone sužaidė vos du kartus. Nuolatinės nugaros traumos jam nuolat neleidžia rungtyniauti, tačiau jis nusprendė atsisakyti 16,1 mln. JAV dolerių už kitą sezoną iš „Nuggets“.

Kita vertus, D. Gallinaris vis dar yra nepaprastai universalus, o rungtyniaudamas praėjusį sezoną rinko po 18,2 taško ir atkovojo 5,3 kamuolio.

USA Today Sports/Scanpix nuotr.

15. Dirkas Nowitzkis

Sunkusis krašto puolėjas, 39 m., „Mavericks“

Antrą vasarą iš eilės vokietis taps laisvuoju agentu. Dalaso klubas pasirinko nemokėti jam 25 mln. JAV dolerių kitą sezoną ir vietoje to pratęsti sutartį su N. Noeliu.

Tačiau Dirkas tikrai sugrįš į Dalasą ir greičiausiai pasirašys trumpalaikę sutartį.

14. J. J. Redickas

Atakuojantis gynėjas, 33 m., „Clippers“

Didelis Los Andželo klubo vadovų dėmesys bus skiriamas Chrisui Paului ir Blake'ui Griffinui, todėl gynėjas gali būti kiek pamirštas.

J. J. Redickas per pastaruosius trejus metus praleido vos 11 rungtynių ir gali puikiai pataikyti iš toli, todėl nesunkiai turėtų gauti bent 16 mln. JAV dolerių per metus siekiančią sutartį.

13. Andre Iguodala

Lengvasis krašto puolėjas, 33 m., „Warriors“

A. Iguodala pastaruosius kelerius metus buvo labai svarbi čempioniškos „Warriors“ komandos dalis, todėl vasarą turėtų sulaukti labai didelio susidomėjimo.

Krepšininkas turėtų gauti apie 15 mln. JAV dolerių per sezoną, o Ouklando klubas, ko gero, darys viską, jog išsaugotų savo šeštąjį žaidėją.

12. Otto Porteris

Lengvasis krašto puolėjas, 24 m., „Wizards“

O. Porteris tobulėjo visus ketverius metus, o jis yra Vašingtono „didžiojo trejeto“ dalis. Puolėjas per metus turėtų gauti apie 25,5 mln. JAV dolerių, o kadangi yra apribotasis laisvasis agentas, tai turėtų likti JAV sostinėje.

11. Kentaviousas Caldwellas-Pope`as

Atakuojantis gynėjas, 24 m., „Pistons“

Antraisiais savo karjeros metais šis gynėjas kiek patobulėjo, tačiau nuo to laiko įspūdingų rodiklių nedemonstruoja. Kita vertus, Detroito klubas neturės, kaip jį pakeisti, jeigu jis išvyks, todėl visi koziriai krepšininko rankose.

10. Jrue Holiday

Įžaidėjas, 27 m., „Pelicans“

Pasirinkimas Naujojo Orleano klubui yra paprastas. Jie gali pratęsti sutartį su J. Holiday ir beveik neturėti pinigų kitiems papildymams arba leisti jam išvykti ir ieškoti kažko už 13 mln. JAV dolerių per sezoną.

9. George`as Hillas

Įžaidėjas, 31 m., „Jazz“

G. Hillas yra Jutos komandos varikliukas, tačiau jį nuolat persekioja traumos. Jau antrą kartą per trejus metus jis nesužaidė nė 50 rungtynių reguliariajame sezone, tačiau jo alga turėtų padidėti beveik dvigubai. Praėjusiais metais 8 mln. JAV dolerių uždirbęs įžaidėjas gali tikėtis 16 mln. JAV dolerių per metus.

8. Serge`as Ibaka

Sunkusis krašto puolėjas, 27 m., „Raptors“

Galbūt šis žaidėjas jau nebėra toks geras gynyboje, kaip „Thunder“ laikais, tačiau jis vis dar puikiai supranta krepšinį bei gali padėti apginti krepšį nuo varžovų. Tiesa, jeigu „Raptors“ pratęs sutartį su K. Lowry, tai vargu ar jie ryšis milžinišką sutartį siūlyti ir S. Ibakai.

7. Kyle`as Lowry

Įžaidėjas, 31 m., „Raptors“

Toronto klubo laukia labai sunkus sprendimas, nes įžaidėjas tikėsis maksimalios sutarties, kad uždirbtų apie 34,6 mln. JAV dolerių per sezoną.

Sudaryti penkerių metų sutartį su 31-erių gynėju yra labai rizikinga. Bet gali būti ir taip, kad jis sutiks žaisti už mažesnį atlygį, kad komandai būtų naudingiau.

6. Blake`as Griffinas

Sunkusis krašto puolėjas, 28 m., „Clippers“

Nors B. Griffinas ir bus viena geidžiamiausių vasaros prekių, jo traumų istorija kelia nerimą. Prieš 2015–2016 m. sezoną jis penkis kartus žaidė „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, tačiau pastaruosius trejus metus vidutiniškai reguliariajame sezone sužaidžia po 54 mačus.

Negana to, pastaruosius dvejus metus jo sezonas dėl traumos baigdavosi atkrintamosiose varžybose.

„Clippers“ pinigų algų kepurėje neturės, jeigu puolėjas nuspręs išvykti.

5. Paulas Milsapas

Sunkusis krašto puolėjas, 32 m., „Hawks“

Krepšininkas laisvuoju agentu tapo antrą kartą per trejus metus bei atsisakė 21,4 mln. JAV dolerių, kuriuos galėjo gauti kitą sezoną. P. Milsapas vis dar yra vienas geriausių savo pozicijos krepšininkų bei keturis kartus dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

Vargu ar „Hawks“ ryšis savo veteranui mokėti didelius pinigus, todėl puolėjas turėtų persikelti kitur.

4. Gordonas Haywardas

Lengvasis krašto puolėjas, 27 m., „Jazz“

Krepšininkas atsisakė 16,7 mln. JAV dolerių už kitus metus, tačiau turėtų kitą sezoną uždirbti maksimalią leistiną sumą – 29,7 mln.

Šią vasarą G. Haywardas turėtų sulaukti labai daug dėmesio iš kitų klubų, tačiau „Jazz“ gali pasiūlyti 44 mln. daugiau nei konkurentai.

3. Chrisas Paulas

Įžaidėjas, 32 m., „Clippers“

Los Andželo ekipos veidu tapęs įžaidėjas, ko gero, tikisi maksimalios vertės sutarties, o 32-ejų įžaidėjui tai yra labai rizikinga. Tiesa, „Clippers“ labai daug variantų neturi, bet pats CP3 gali norėti pereiti į kitą klubą.

2. Stephenas Curry

Įžaidėjas, 29 m., „Warriors“

Ne itin daug, palyginti su kitais panašaus kalibro krepšininkais, uždirbęs S. Curry šią vasarą neabejotinai gaus naują maksimalios vertės sutartį iš „Warriors“.

Algų kepurę B. Myersas viršyti gali, o įžaidėjas turėtų uždirbti bent jau 200 mln. JAV dolerių per penkerius metus.

AFP/Scanpix nuotr.

1. Kevinas Durantas

Lengvasis krašto puolėjas, 28 m., „Warriors“

Nėra abejonių, jog KD liks Ouklande, o jis greičiausiai pasirašys vienerių metų sutartį su galimybe ją pratęsti dar metams. Toks sprendimas leistų „Warriors“ išlaikyti savo gretose A. Iguodalą bei Shauną Livingstoną.