Naujienų srautas

Sportas2017.06.26 20:20

Jaunasis T. Werneris – naujoji Vokietijos rinktinės „įvarčių mašina“?

LRT.lt 2017.06.26 20:20

Ilgą laiką atrodė, kad Vokietijos rinktinės puolėjui Timo Werneriui dvikova su Kamerūno futbolininkais klostysis panašiai kaip ir pirmasis FIFA Konfederacijų taurės mačas su australais – daug bėgiojimo, o įvarčių – nulis. 

„RB Leipzig“ klubui atstovaujantis jaunasis vokiečių talentas bandydavo atsidurti atakos smaigalyje, tačiau kamerūniečių gynybai pavykdavo jį sėkmingai prižiūrėti.

„Jis neįtikėtinai daug kartų spurtavo, bet mūsų atakos išsikvėpdavo ir mums nepavykdavo sukurti daug gerų progų įvarčiui“, – po finalinio rungtynių švilpuko sakė vokiečių strategas Joachimas Lowas.

Tačiau visai tai pasikeitė, ypač tada, kai 64-ąją minutę iš aikštės buvo išvytas kamerūnietis Ernestas Mabouka ir aikštėje atsirado daugiau erdvės. Kamerūno komandai likus žaisti dešimtyje – T. Werneriui tereikėjo dviejų minučių iki savo pirmojo įvarčio. Tuomet rezultatas tapo 2:0.

„Antroje rungtynių dalyje turėjome daugiau progų ir sukūrėme daugiau pavojingų situacijų jų baudos aikštelėje, – pabrėžė J. Lowas. – T. Werneris parodė, koks gali būti pavojingas ir kad turi gerą uoslę įvarčiui. Labai džiaugiuosi už jį, nes jis dirbo labai sunkiai ir nusipelno abiejų savo įvarčių“ [T. Werneris 81 minutę pelnė antrąjį įvartį – LRT.lt].

Kaip FIFA.com teigia žurnalistas Steffenas Potteris, labiausiai verta atkreipti dėmesį į T. Wernerio sugebėjimą sėkmingai reaguoti į rungtynių eigą. Pirmasis jo įvartis krito varžovams netekus vieno žaidėjo, o antrasis – trys minutės po to, kai 78-ąją minutę Vincentas Aboubakaras sušvelnino skirtumą ir kamerūniečiams įžiebė viltį pakeisti rungtynių eigą.

„Mano komandos draugai sukūrė puikias progas abiem įvarčiams. Tokiose rungtynėse mes mokomės procesų, kurie yra įprasti dideliuose turnyruose, tokiuose kaip šis“, – sakė jauniausias žaidėjas Bundesligos istorijoje, per mačą pelnęs du įvarčius.

Pelnydamas 21 įvartį, T. Werneris praėjusį Bundesligos sezoną buvo rezultatyviausias žaidėjas iš Vokietijos (tarp visų rezultatyviausiųjų jis buvo ketvirtas). Šiemet atstovaudamas „RB Leipzig“ komandai jis smarkiai patobulėjo, iš vien tik atakuojančio puolėjo, kokiu buvo žaisdamas Štutgarto klube, tapdamas labiau universaliu žaidėju.

„Perėjimas į Leipcigą buvo teisingas žingsnis. Komanda tinka man, aš tinku jiems“, – tikina T. Werneris.

Paskutinėse Vokietijos rinktinės rungtynėse įmušti du įvarčiai rodo, kad 21-erių metų puolėjas galbūt bus kertinė vokiečių puolimo jėga šiame ir ateinančiuose turnyruose. Vokietijos rinktinės sirgaliai laukia naujos pamainos, kuri pakeistų daugybę metų sėkmingai žaidusį rezultatyviausią pasaulio futbolo čempionatų žaidėją Miroslavą Klose. Tikėtasi, kad „įvarčių mašinos“ vaidmenį iš pastarojo ilgesniam laikui perims Mario Gomezas, tačiau šiuo metu „Wolfsburg“ atstovaujančio 31-erių puolėjo rezultatai kiek suprastėjo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi