Sportas

2017.06.24 22:12

Penkiakovininkė L. Asadauskaitė: varžybos Vilniuje man prilygo olimpinėms žaidynėms

ELTA 2017.06.24 22:12

Geriausia Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė dar kartą pademonstravo savo talentą ir pirmą kartą Vilniuje surengtame pasaulio taurės finale iškovojo sidabro medalį. Paskutinėje rungtyje iš 14-osios pozicijos į antrąją šoktelėjusi mūsiškė po finišo teigė, kad emocijos startuojant savo žiūrovų akivaizdoje yra neapsakomos.

„Startuoti su tokiu palaikymu yra neįtikėtina. Jaučiuosi nuostabiai. Šitos varžybos man yra kaip olimpinės žaidynės. Čia yra kitokia aura, viskas kitaip nei įprastose varžybose. Tai yra kažkas įspūdingo. Labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje sugebėjau žiūrovus nudžiuginti bent sidabro medaliu. Lietuva turi medalį, – džiaugėsi L. Asadauskaitė. – Gaila, kad ne auksas, bet fechtavimo rungtis šiek tiek pakišo koją. Nepaisant to, džiaugiuosi sidabro medaliu. Galbūt dėl nuostabaus palaikymo paskutinėje rungtyje kojos nešė taip, kad pakilau nemažai pozicijų“.

L. Asadauskaitė kombinuotoje rungtyje į viršų kilo ne tik bėgdama, bet ir puikiai šaudydama.

„Stengiausi susikaupti būtent šaudymui, nes kai gerai pataikau, tada sparčiai artėju prie pirmos vietos“, – pridūrė L. Asadauskaitė.

33-ejų metų sportininkė tikisi, kad šis renginys Lietuvos sostinėje leis padidinti šiuolaikinės penkiakovės gerbėjų ratą ir atsiras daugiau norinčių sportuoti. Taip pat ji išreiškė viltį, kad sąlygos penkiakovininkams bus geresnės.

„Sąlygos turėtų gerėti, nes baseiną naują žada statyti“, – šypsojosi penkiakovininkė.

27-erių metų Lina Batulevičiūtė užėmė 14-ąją vietą, o 22-ejų metų Ieva Serapinaitė tarp 36 finalo dalyvių liko 20-a.

„Jaunimas auga ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kol kas dar jėgų turiu, dėl to galiu priešintis, bet linkiu, kad jaunimas augtų ir būti dar stipresnis už mane ir kad būtų pratęstos Lietuvos penkiakovininkų tradicijos“, – kalbėjo L. Asadauskaitė.

Sostinės Vingio parke vykusioje paskutinėje rungtyje L. Asadauskaitę ir kitas lietuves palaikė nemažas kiekis žiūrovų, kas šiuolaikinės penkiakovės varžybose nėra įprasta.

„Žiūrovų labai daug. Tas palaikymas nuo pirmojo bėgimo mane dar labiau vedė į priekį ir net bijojau, kad startas nebūtų per greitas. Vis dėlto stengiausi raminti save, o nuo antro rato jau bėgau kiek galiu ir sirgaliai mane tik įkvėpė. Labai smagu startuoti namuose. Sakyčiau, kad žiūrovų kiekis buvo didesnis negu analogiškose varžybose kitose šalyse“, – teigė L. Asadauskaitė.

Nors pasaulio taurės finalo fechtavimo ir plaukimo rungtys vyko gana pasenusiuose objektuose - Vilniaus lengvosios atletikos manieže bei po šių varžybų uždaromame Lazdynų baseine – Lietuvos sportininkė teigė, kad dauguma varžybose dalyvavusių atlečių sąlygomis yra patenkintos.

„Labiausiai nerimavau dėl Lazdynų baseino, bet kalbėjausi su Rusijos, Vengrijos sportininkėmis, kurios plaukė greičiausiai, atsiprašiau už tokias sąlygas, bet jos pasakė, kad viskas yra gerai, kad plaukimas klostėsi gerai ir jos yra laimingos“, – pasakojo L. Asadauskaitė.

L. Batulevičiūtė po pirmųjų trijų rungčių buvo aukščiausiai iš lietuvių – septinta, tačiau paskutinėje rungtyje prarado septynias pozicijas. Nepaisant to, tai yra jos geriausias rezultatas šių varžybų istorijoje.

„Jau seniai turėjau demonstruoti tokius rezultatus. Paskutinėje rungtyje nesėkmingai susiklostė šaudymas, kuris neleido būti aukščiau. Reikės su tuo padirbėti ir ateityje rodyti ne prastesnius rezultatus“, – teigė L. Batulevičiūtė.

Sekmadienį L. Asadauskaitė su Justinu Kinderiu startuos mišrioje estafetėje.