Sportas

2017.06.23 15:10

„Raptors“ veiksmai NBA naujokų biržos naktį užminė mįslę dėl J. Valančiūno ateities

15min.lt 2017.06.23 15:10

Sakoma, kad NBA 99 procentai mainų, dėl kurių derasi komandos, neįvyksta. Taip nutiko ir Jonui Valančiūnui, kurį, NBA apžvalgininkų teigimu, aktyviai bandė iškeisti „Toronto Raptors“ komanda. Nepavyko. Tačiau Kanados klubo veiksmai praėjusią naktį užminė mįslę dėl J. Valančiūno ateities Toronte.

„Valančiūno ateitis Toronte po naujokų biržos nakties – su klaustuku“, – skelbia sportsnet.ca.

Kelios NBA komandos informavo šio tinklalapio žurnalistą Michaelą Grange`ą, kad „Raptors“ bandė iškeisti J. Valančiūną.

Kad atsirastų jį galinti priimti komanda, „Raptors“ netgi siūlė savo 23-iąjį šaukimą, kuriuo vėliau pasirinko puolėją OG Anunoby.

M. Grange`o nuomone, bandymas iškeisti J. Valančiūną parodė, kad „Raptors“ ruošiasi pratęsti sutartį su aukštaūgiu Serge`u Ibaka.

Toks ėjimas gali reikšti, kad Dwane`as Casey jį mato vidurio puolėju. S. Ibaką nuo suolo „centro“ pozicijoje galėtų keisti pernai NBA naujokų biržoje 9-uoju šaukimu pasirinktas Jakobas Poeltlas. Ir taip minimaliai būtų kompensuota J. Valančiūno netektis.

Daugiausia „Raptors“ gali atsisakyti J. Valančiūno dėl mažėjančios jo svarbos komandoje ir finansinės klubą slegiančios naštos.

„Raptors“ turi keturis laisvuosius agentus ir iš jų turi susigrąžinti mažiausiai tris, jei nori kitąmet kautis dėl pirmosios vietos Rytų konferencijoje.

Tai – Kyle`as Lowry, S. Ibaka ir P. J. Tuckeris arba Patrickas Pattersonas.

AFP/Scanpix nuotr.

Su pratęstomis sutartimis „Raptors“ išlaidos kitą sezoną gali siekti maždaug 140 milijonų JAV dolerių. O tai gali reikšti didžiulį prabangos mokestį Toronto organizacijai.

„Raptors“, ko gero, įstrigs su DeMarre`o Carrollo sutartimi – 32 milijonų vertės sutartis baigs galioti 2019-ųjų vasarą.

Dar pridėkite likusią J. Valančiūno 48 milijonų sutartį ir turėsime finansinius rezervus, kuriuos „Raptors“ galėtų prasivalyti taupumo sumetimais.

Beje, sportsnet.ca teigimu, išmainyti J. Valančiūną „Raptors“ turi daugiau šansų nei traumų maišu tapusį D. Carrollą.

Priklausomai nuo to, kiek pinigų vasarą žaidėjų turguje išleis „Raptors“ vadovas Masai`us Ujiri, J. Valančiūno išmainymas Torontui gali sutaupyti 35 milijonus vien kito sezono mokesčiams.

Bet yra viena didžiulė bėda – tradicinių vidurio puolėjų NBA jau mažai kam reikia.