Sportas

2017.06.22 23:48

A. Guoga: norint konkuruoti su „Žalgiriu“, reikia apie 10 mln. eurų

ELTA2017.06.22 23:48

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – atviras, skaidrus ir pergales visoje Europoje skinantis krepšinio klubas. Tokią viziją susitikime su komandos sirgaliais ketvirtadienį paskelbė didžiausias ekipos dalininkas Antanas Guoga bei Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Europarlamentaras ir sporto mecenatas A. Guoga, įsigijęs dvi iš keturių „Lietuvos ryto“ ekipos dalių, teigė, kad jis pasinaudojo gera proga perimti klubo kontrolę. Buvęs prezidentas Gedvydas Vainauskas po kilusio skandalo dėl rasistinių žodžių atsistatytino iš pareigų. Tuo tarpu naujuoju ekipos direktoriumi tapo vieną „Lietuvos ryto“ dalį valdantis Darius Gudelis.

„Jei nebūtų kažkas pakeitęs G. Vainausko šią savaitę, tai galėjome turėti rimtų problemų“, – sakė A. Guoga.

Europarlamentaras pabrėžė, kad su kitais dabartiniais ekipos dalininkais - D. Gudeliu ir Vilniaus miesto savivaldybe – palaiko darbinius santykius ir kartu yra pasiryžę dirbti vardan klubo gerovės.

„Turiu patirties politikoje ir moku sutarti su visais, tiek su meru, tiek su kitais žmonėmis. Mano tikslas yra viską daryti skaidriai, be jokių povandeninių srovių“, – kalbėjo A. Guoga.

Jau viešai paskelbta, kad „Lietuvos ryto“ skolos siekia 3 mln. eurų. Dar 1 mln. eurų paskolą yra pasiėmęs buvęs prezidentas G. Vainauskas. A. Guoga pasiryžęs ne tik grąžinti visas skolas, bet ir padidinti klubo biudžetą, kad ekipa taptų konkurencinga Europos mastu.

„Su finansais tvarkysimės gerai. Aplankiau tuos žmones, kuriems esame skolingi ir pažadėjome stabiliai visiems išmokėti visas skolas. Skelbsime viešai klubo biudžetą, planus, kad visi vilniečiai žinotų, kokios yra galimybės, kokia yra situacija. Tik turėdami tokį patį arba didesnį biudžetą kaip Kauno „Žalgirio“, galėsime su juo konkuruoti. Tam reikės ir Vilniaus – didesnio bei sėkmingesnio miesto nei Kaunas – indėlio“, – ištarė A. Guoga, susilaukęs didelių aplodismentų.

A. Guoga teigė, kad norint konkuruoti su „Žalgiriu“, reikia biudžete turėti apie 10 mln. eurų, o dabartinis biudžetas siekia 2 mln. Jis pasigedo didesnio indėlio iš privačių verslininkų bei didesnio bilietų pardavimo.

„Turime daug perspektyvaus jaunimo, bet reikia sukurti gerą sistemą. Turime investuoti ne tik į žaidėjus, bet ir į vilniečius, norinčius dirbti su komanda ir ketinančius ją vesti į priekį. Reikia pasimokyti iš „Maccabi“ (Izraelis) ekipos. Reikia numatyti beveik pusę biudžeto personalui. Šiuo metu mes neturime vadybininkų, kurie mokėtų parduoti krepšinį“, – aiškino A. Guoga.

Pastaraisiais metais Vilniaus savivaldybė „Lietuvos rytui“ kasmet skiria kiek daugiau nei 1 mln. eurų. Sostinės meras R. Šimašius pabrėžė, kad parama ateityje gali išaugti.

„Svarbiausia buvo išspręsti ne krepšinio, o būtent klubo valdymo problemą. Esame dėkingi buvusiam savininkui, kuris laiku suprato pokyčių svarba. Problemos buvo žinomos anksčiau, bet reikiamus sprendimus priimdavo dauguma valdyboje, todėl niekas nesikeitė, – kalbėjo R. Šimašius. – Dėl skolos situacija bus suvaldyta. D. Gudelis turi aiškų planą, kaip tvarkytis su skolomis“.

D. Gudelis įpareigotas paviešinti visas „Lietuvos ryto“ skolas pirmąją liepos savaitę.

Daug diskusijų sukėlė galimi nauji komandos pavadinimai. A. Guoga pabrėžė, kad kitą sezoną Vilniaus klubas liks su „Lietuvos ryto“ pavadinimu, bet dar po sezono pavadinimas keisis. „Statybos“ variantas buvo atmestas, nes tai yra istorija, o pagerbiant ją, į „Statybą“ bus pervadinta Vilniaus ekipą valdanti viešoji įstaiga „Krepšinio rytas“.

„Dabar pagal siūlymus pirmauja „Ryto“ pavadinimas, bet koks nors žmogus sugalvos patį geriausią pavadinimą arba atsiras įmonė, kuri už pavadinimą sumokės 5 mln. eurų, tai visi bendrai sutiksime, tačiau jei dabar turėčiau rinktis pavadinimą tai būtų „Rytas“, – teigė A Guoga.

A. Guoga pasitikino dabartiniu ekipos treneriu R. Kurtinaičiu, su kuriuo dar ketvirtadienį kalbėjosi bent porą valandų.

„Mes R. Kurtinaičiui suteiksime laisvę rinktis žaidėjus pagal mūsų galimybes. Neskirstome žaidėjų pagal spalva, rasę ar kilmę. Taip pat mes turime sutartis, kurių negalime nutraukti, nebent susitartume su žaidėjais. Tai taip pat riboja pasirinkimą. Kol kas su R. Kurtinaičiu turime vienerių metų kontraktą. Reikia suderinti ekipos viziją. Kol kas nematome prasmės pasirašyti sutartį penkeriems metais. Rimas šiuo metu pasiruošęs dirbti ir nešti komandą į pergales. Taip pat ieškome sporto direktoriaus – autoriteto, kuris formuotų visą komandą“, – pasakojo A. Guoga.

A. Guoga ir R. Šimašius tikisi, kad vilniečiai vis labiau pamėgs savo miesto komandą, o jauni žaidėjai svajos žaisti vyrų komandoje ir negalvos apie išvykimą.

Klube sprendimus priiminės valdyba, bet joje turės būti ir sirgalių atstovas. Vienas iš „Lietuvos ryto“ aistruolių džiaugėsi, kad tai, ko nebuvo per 18 metų - klubo vadovų susitikimų su sirgaliais – dabar įvyko per pirmą savaitę.

A. Guoga taip pat teigė, kad „Lietuvos ryte“ dirba ne dėl nori sugrįžti į politiką.

„Esu padėjęs Lietuvos rinktinei 2010 metais, kuri pasiekė puikią pergalę. Rėmiau Prienų krepšinio komandą, Lietuvos irklavimo federaciją, kurios pasiekė geriausių rezultatų per istoriją. Šiuo metu svarbiausia Vilniuje sutvarkyti valdybą, o kaip bus toliau, pamatysime. Jeigu man čia seksis, mane visi palaikys, galbūt čia mes vėl susitiksime po 20 metų, būdami jau senesni“, – šypsojosi A. Guoga.                 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt