Sportas

2017.06.22 10:42

Š. Jasikevičius sulaukė legendinio G. Popovichiaus kvietimo padirbėti drauge

15min.lt2017.06.22 10:42

Šarūno Jasikevičiaus atsidavimas darbui ir žūtbūtinis noras laimėti pastebėtas ne tik Europoje, bet ir už Atlanto. 24sek žiniomis, Kauno „Žalgirio“ treneris sulaukė malonaus ir netikėto Jungtinių Amerikos Valstijų krepšinio rinktinės ir „San Antonio Spurs“ vyriausiojo trenerio Greggo Popovichiaus skambučio bei pasiūlymo padirbėti drauge. Tačiau dėl asmeninių priežasčių Š. Jasikevičius buvo priverstas atsisakyti viliojančio kvietimo.

Bet vien jau toks skambutis pasako daug. Š. Jasikevičius yra itin atsidavęs savo darbui. Analizuodamas ir kurdamas įvairiausius taktinius sprendimus krepšinio aikštelėje 41-erių metų krepšinio specialistas neskaičiuoja valandų.

Dabar aišku, kad visa tai mato ne tik geriausi Europos krepšinio specialistai. Akivaizdu, „Spurs“ strategas irgi pakankamai susipažinęs su „Žalgirio“ pasiekimais Europoje bei Lietuvoje ir sekė Š. Jasikevičiaus darbą. Nes Popas skambina ne bet kam.

Š. Jasikevičius kvietimo padirbėti „Spurs“ trenerių štabe atsisakė dėl jau sudaryto vasaros grafiko. Po alinančio sezono „Žalgirio“ strategas laiką suplanavo poilsiui ir šeimai. Neseniai Lietuvoje jį aplankė ir vienas geriausių draugų – Žydrūnas Ilgauskas. Atšventę „Žalgirio“ triumfą LKL čempionate bičiuliai pradėjo atostogas.

„Spurs“ į NBA „Vasaros lygos“ stovyklą pakvietė kitą praėjusį sezoną puikiu darbu Europoje užsirekomendavusį specialistą Dejaną Radonjičių. „Crvena Zvezda“ strategas šiemet su Serbijos klubu tapo dar didesne sensacija.

Jo vadovaujama Belgrado komanda Eurolygoje pasiekė 16-a pergalių. Vieną sezono akimirką ji buvo labiausiai įkaitusi iš visų Europoje ir pasiekė rekordinę klubo istorijoje septynių pergalių iš eilės seriją. Tačiau į atkrintamąsias varžybas nepateko, nes paskutinėse rungtynėse pralaimėjo Stambulo „Darušafakai“.

47-erių metų D. Radonjičiaus vadovaujama „Raudonoji žvaigždė“ tapo Serbijos ir Adrijos lygos čempione. Trenerio sutartis su „Crvena Zvezda“ klubu baigė galioti po šio sezono. Gal tai dar viena priežastis, kodėl jam lengviau buvo priimti G. Popovichiaus kvietimą. Nes Šaro po atostogų lauks vėl kalnai darbų ir didžiuliai iššūkiai.

G. Popovichius, AFP/Scanpix nuotr.

Š. Jasikevičiui komplimentus už sėkmingą darbą dar įpusėjus sezonui žarstė daugkartinis Eurolygos čempionas Željko Obradovičius, buvęs „Barcelona“, o dabar Atėnų „Panathinaikos“ strategas Xavi Pascualis. Gražių žodžių negailėjo ir garsūs Lietuvos krepšinio specialistai.

24sek kalbinti krepšininkai jau anksčiau buvo įsitikinę, kad savo darbo etika ir žiniomis Š. Jasikevičius vertas vadovauti Lietuvos krepšinio rinktinei. Vėliau tai tarsi pripažino ir krepšinio federacija, pareikšdama, kad būtent jam visų pirma buvo siūloma užimti po Jono Kazlausko atsilaisvinusią kėdę. Tačiau Šaras atsisakė.

Tiesa, dabar kiekvienam ambicijų turinčiam treneriui imtis darbo nacionalinėje rinktinėje yra pakankamai sudėtinga, nes nei NBA, nei Eurolygos klubai neketina daryti pertraukų čempionatuose.

Taigi, apsiėmus treniruoti rinktinę, kone palaidojamos viltys dirbti aukščiausiame klubiniame lygyje.

Popo skambutis Šarui – tik dar vienas patvirtinimas, kad legendinis Lietuvos krepšininkas sėkmingai pradėjo trenerio karjerą. Ir jaunojo žygdarbiai matomi visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.