Sportas

2017.06.21 18:41

Pasaulio taurės finale Vilniuje kovos 5 olimpiniai čempionai

LRT.lt2017.06.21 18:41

Birželio 22– 25 dienomis Vilniur vyks Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės finalą. Į jį pateko per 4 atrankos etapus atrinkti 72 sportininkai iš 20 valstybių. Oficialius kvietimus dalyvauti finale gavo atletai iš Airijos, Argentinos, Australijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Egipto, Italijos, Japonijos, Kazachstano, Korėjos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos, rašoma pranešime spaudai.  

Lietuvai Pasaulio taurės finale atstovaus 4 sportininkai. Moterų varžybose kovos Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Ieva Serapinaitė ir Lina Batulevičiūtė, o vyrų – Justinas Kinderis. Visos 3 moterys kelialapius į finalą iškovojo rinkdamos įskaitinius taškus per atrankos etapus, kurie vyko Los Andžele (JAV), Kaire (Egiptas), Kečkemete (Vengrija) ir Džonkuve (Lenkija). Korėjoje studijuojantis J. Kinderis dalyvavo tik viename etape, tačiau jie į varžybas kviečiamas kaip šeimininkų atstovas.

Pasaulio taurės finale sulauksime viso būrio tituluotų svečių iš užsienio. Prie Londono olimpinės čempionės L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės prisijungs Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionė australė Chloe Esposito, Pekino olimpinė čempionė vokietė Lena Schoneborn, taip pat išvysime ir Londono žaidynių vicečempionę britę Samanthą Murray.

Tuo metu vyrų varžybose dalyvaus abu Rio de Žaneire ant aukščiausių prizininkų pakylos laiptelių stovėję sportininkai – čempionas rusas Aleksandras Lesunas ir antrąją vietą užėmęs ukrainietis Pavlo Tymoščenka. Taip pat Vilniuje išvysime ir Londono olimpinį čempioną čeką Davidą Svobodą.