Sportas

2017.06.21 11:58

A. Guogai – Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgalių ultimatumas

15min.lt 2017.06.21 11:58

Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgalių grupuotei „B tribūna“ plaukai šiaušiasi vien nuo minties, kad jų mylimas klubas gali keisti pavadinimą. Siekdami to išvengti vilniečiai išplatino pranešimą, kuriuo reikalauja palikti pavadinimą, kuriame būtų žodis „Rytas“.

Nors iš pradžių buvo skelbta, kad A. Guoga perėmė „Lietuvos rytą“ neturėdamas intencijų keisti jo pavadinimo, vėliau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ verslininkas prabilo apie galimas permainas.

Neva pasiūlymų dėl naujo pavadinimo jis laukia iš visų, kad ir vaikų. Internete greitai pasipylė įvairiausių jų versijų, tačiau tokie sąmojai visai nelinksmino „Lietuvos ryto“ aistruolių.

Šie leido suprasti, kad jei „Lietuvos ryto“ pavadinimas kardinaliai keisis, jie nebepalaikys komandos.

Kaip alternatyvą, sirgaliai siūlo bent jau palikti klubą pavadinimu Vilniaus „Rytas“.

Pateikiame „B tribūnos“ pareiškimą:

„Nuo vakar netyla kalbos dėl Mūsų klubo ateities...Daugiausia dėl Jo pavadinimo ir spalvų. Pasiūlymų pilnas internetas, radijas, televizija – nuo „Statybos“ iki „Vyčio“ ar „Tonybet“.

RYTAS turi išlikti. <...>

Pastaraisiais metais Mūsų klubui išties nesisekė – iškovota tik viena taurė užpraeitą sezoną pradėtame rengti Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Bet ir ji buvo labai brangi – daliai dabartinių „B Tribūnos“ narių tai buvo pirmas gyvai matytas trofėjus. Nemeluosime, po tos pergalės triBūnoje ne vieno žmogaus veide buvo galima matyti džiaugsmo ašaras. Tai buvo įsimintiniausia akimirka per pastaruosius kelerius metus.

Mes nesame akli, matėme, kas vyko „Lietuvos Ryte“, nepritarėme kai kuriems sprendimams ar veiksmams. Norėjome, jog klubas būtų atviresnis, skaidresnis, labiau įsitrauktų bendruomenė, kad jame dirbtų žmonės, kurie išties mėgsta šias spalvas. Tačiau norime pabrėžti – „Lietuvos Rytas“ – tai ne laikraštis ir ne Gedvydas Vainauskas. „Lietuvos Rytas“ – tai tie žmonės, kurie visur ir visada palaikė komandą.

Tai tie išprotėję vaikinai, kurie mesdavo mokslus bei darbus ir kiekvieną sezoną keliaudavo po visą Europą, jog arenose kabėtų Juodai-Baltai-Raudona vėliava. Meluodavo savo tėvams, merginoms, praleidinėdavo draugų gimtadienius, bet vis tiek buvo ten, kur žaidė jų mylimas klubas.

Kiekvienas iš Jūsų, kuris lankėsi arenoje, kuris skandavo „Rytas“ ir kaip išprotėjęs džiaugėsi po kiekvienos pergalės, tai yra „Lietuvos Rytas“. Kiekvienas pirmą kartą atėjęs į areną mažas vaikas, kuris tik pradėjo susipažinti su savo didvyriais, kuris pirmą kartą užsidėjo šių dieviškų spalvų šaliką – tai yra „Lietuvos Rytas“.

RYTAS – tai mes. Ši puiki sirgalių bendruomenė, kuri per visas pergales, per visus pralaimėjimus buvo kartu. Kuri, nepaisydama nesėkmių, vis eidavo į areną, kuri be galo tikėjo ir vis dar tiki, jog Mūsų komanda kels taures virš galvų.

Todėl net nebandykite ištrinti „Rytą“ iš mūsų galvų ir iš Lietuvos krepšinio. Jis yra amžinas. Mes, „B Tribūna“, palaikysime tik „Rytą“, net jeigu tai reikš, kad teks sukurti naują klubą ir jį palaikyti žemiausiose Lietuvos krepšinio lygose.“

„Lietuvos ryto“ aistruoliai teigiamai įvertino permainas klubo viršūnėje, tačiau A. Guogai dar reikės daug padirbėti, kad užsitarnautų aktyviausių ir agresyviausių Vilniaus komandos sirgalių pagarbą ir pasitikėjimą.