Sportas

2017.06.21 08:42

NBA mainų sezonas įsibėgėja: „Lakers“ išsiuntė D. Russellą ir T. Mozgovą į Brukliną

DELFI.lt 2017.06.21 08:42

Naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku NBA lygoje įvyko skambūs mainai: Los Andželo „Lakers“ ekipa atsisveikino su antruoju 2015-ųjų metų naujokų biržos šaukimu D‘Angelo Russellu ir prieš metus ketverių metų trukmės 64 milijonų JAV dolerių kontraktą su klubu pasirašiusiu Timofėjumi Mozgovu, už kuriuos į Kaliforniją mainų partnerė Bruklino „Nets“ išsiuntė rezultatyviausią visų laikų klubo žaidėją Brooką Lopezą ir 27-ąjį artėjančios naujokų biržos šaukimą.

Vos prieš porą metų vykusioje naujokų biržoje perspektyviausiu jaunuoju įžaidėju laikytas 21-erių metų D. Russellas šiame sezone „Lakers“ gretose sužaidė 63-ejas rungtynes, per kurias vidutiniškai rinko po 15,6 taško ir atliko po 4,8 rezultatyvaus perdavimo.

Toks Los Andželo klubo krepšinio operacijų prezidento Magico Johnsono sprendimas tik dar labiau sustiprino prognozes, jog naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vyksiančioje 2017-ųjų metų naujokų biržoje „Lakers“ pasirinks įžaidėją Lonzo Ballą, kuriam šie mainai potencialiai atlaisvino vietą legendinio klubo starto penkete.

Pernai NBA čempionu su Klivlando „Cavaliers“ tapęs T. Mozgovas šiame sezone buvo laikomas vienu nesėkmingiausių vasaros pirkinių. Milžinišką kontraktą pasirašęs vidurio puolėjas šiemet per 54-erias rungtynes pasižymėjo 7,4 taško ir 4,9 atkovoto kamuolio vidurkiais.

Tiek sirgalių, tiek analitikų kritikos sulaukęs tuometinio „Lakers“ generalinio vadybininko Mitcho Kupchako sprendimas pasiūlyti šokiruojančios vertės sutartį liepos 16-ąją dieną 31-ąjį gimtadienį švęsiančiam vidurio puolėjui tapo viena pagrindinių specialisto atleidimo priežasčių.

Iš Sankt Peterburgo kilusį krepšininką Los Andžele pakeis 29-erių metų B. Lopezas. Nuo 2011 iki 2014 metų dėl traumų vos 96 rungtynes „Nets“ ekipoje sužaidęs aukštaūgis pastaruosiuose sezonuose sugebėjo išvengti sveikatos problemų ir per tris paskutiniuosius metusį aikštę išbėgo 220-yje susitikimų.

Iki šio sezono per visą karjerą tik 3 tritaškius iš 31 pataikęs vidurio puolėjas šiemet sugebėjo praplėsti savo puolimo arsenalą ir viso sumetė net 134 iš 387 tolimų metimų, o viso per rungtynes rinko po 20,5 taško, 5,4 atkovoto kamuolio ir 1,7 blokuoto metimo.

Vasario 15-ąją vykusiame susitikime su Milvokio „Bucks“ klubu B. Lopezas tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, sugebėjusiu vienose rungtynėse pataikyti bent 6 tritaškius ir blokuoti 8 metimus.

Praėjusiame sezone vos 20 pergalių iškovoję „Nets“ šiais metais ir vėl bus priversti atiduoti savo pirmojo rato šaukimą Bostono „Celtics“ ekipai, tad klubo generalinis vadybininkas Seanas Marksas nusprendė paaukoti paskutine organizacijos aukšta mainų korta laikytą B. Lopezą vardan jauno ir talentingo įžaidėjo.

Savo ruožtu „Lakers“, kurių kitų metų šaukimas, priklausomai nuo jo eilės numerio, atiteks Filadelfijos „76ers“ arba tiems patiems Bostono „Celtics“, susistiprino tvirtu starto penketo aukštaūgiu.

Pasak gandų, D. Russellas gali būti ne vienintelis jaunasis Los Andželo klubo krepšininkas, šią vasarą paliksiantis aukso ir purpuro spalvų ekipą – organizacija aktyviai domisi galimybe išmainyti ir kitą starto penketo gynėją Jordaną Clarksoną.