Naujienų srautas

Sportas2017.06.20 15:34

R. Milašius ir toliau eis LKL prezidento pareigas, keisis lygos vardas

Pastaruosius ketverius metus Lietuvos krepšinio lygai (LKL) vadovaujantis Remigijus Milašius dar bent vieną kadenciją eis lygos prezidento pareigas.

Tai paaiškėjo visuotiniame LKL susirinkime, kuriame vienas esminių klausimų ir buvo prezidento rinkimai. R. Milašius juose buvo vienintelis kandidatas.

Konferencijos metu Milašius atsiskaitė už nuveiktus ketverių metų darbus ir pateikė veiklos planą kitai kadencijai. R. Milašius klubų atstovų buvo išrinktas vienbalsiai.

Milašius savo kandidatūrą dalyvauti rinkimuose pateikė tik sezonui einant į pabaigą. Dabar prezidentas atskleidė jaučiantis, jog jam LKL organizacijoje dar liko nebaigtų darbų.

„Užverčiame ketverių metų puslapį ir viską pradedame taip, lyg nuo tos dienos, kai atėjau prieš ketverius metus. Strategiškai viskas keisis. Nebuvau R. Milašius.

„Mūsų komanda išbyrėjusi. Vieni išvažiavo, kiti perėjo kažkur kitur. Nelaikėme, nepildėme komandos, nes buvo neaišku, ar aš liksiu. Dabar tie, kurie yra suplanuoti komandoje, esminiai komandos nariai sėdi šalia. Mes tęsime darbus. Varžybų direktorė Rasa Liuimienė, generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, projektų vadovė Agnė Rudytė, komercijos direktorius Žygimantas Surintas lieka. Komanda pasipildys dar kokiais 3 žmonėmis, bet jie yra laisvi. 2 žiniasklaidos atstovai, rinkodarai žmogus. Komanda pajaunės“, – kalbėjo perrinktas LKL prezidentas.

G. Vainauskui dėkoja už indėlį į krepšinį

Pasibaigus LKL sezonui, tiek R. Milašius, tiek ir generalinis LKL direktorius Romualdas Brazauskas išvyko atostogų, todėl iš tolėliau stebėjo didelio atgarsio sulaukusį „Lietuvos ryto“ prezidento Gedvydo Vainausko rasistinį išsišokimą. 

BNS nuotr.

LKL į šį skandalą sureagavo itin kukliai. Išplatintame lygos pranešime buvo smerkiamas rasizmas, tačiau Vainausko pavardė šiame kontekste net nebuvo paminėta. Vis dėlto, dabar Milašius pareiškė nepateisinantis tokio G. Vainausko išsišokimo.

„Visi keliavome, visi atostogavome, ofise liko viena Agnė. Aš būčiau atsiliepęs ir (apie tai) pasakęs. Esminis dalykas – mūsų pozicija išreikšta. Kas liečia pono Vainausko žodžius, aš, kaip prezidentas, jų nepateisinu.

Gal jam išsprūdo, gal jis ne taip sudėliojo. Bet aš esu ir klubų atstovas, negaliu dar užvažiuoti, turiu ginti. Tie žodžiai mūsų nepuošia. Klubai ir lyga viename kontekste. Dabar pasikeitė savininkai ir gal to neeskaluokime.

Gedvydas atidavė 20 metų krepšiniui, reikia pasakyti „ačiū“. Buvo gražių pergalių. „Lietuvos rytas“ buvo ir čempionas, ir antroje vietoje, tad žmogui reikia nulenkti galvą, kad sukūrė ir padarė tiek visko po „Statybos“. Dabar nauji savininkai. Antanas (Guoga – aut.) ne naujokas, jis grįžęs iš Australijos, rėmė rinktinę, nupirko bilietą į Stambulą, kada reikėjo sumokėti.

Jam tai prie širdies, jis kalba apie Vilniaus krepšinį, kad tai yra visų. Geri žodžiai, geras tonas. Pasiilgome intrigos. Pasiilgome salėje žiūrovų. Jeigu reikės pagalbos ar konsultacijos, mes pasiruošę padėti“, – palankiai apie „Lietuvos ryto“ dalininkų pasikeitimą atsiliepė R. Milašius.

Naujas vardas

Lygos prezidentas atskleidė, kad pirmenybės „Tete-a-Tete Casino-LKL“, kaip buvo iki šiol, nebesivadins, kadangi su generaline rėmėja sutartis jau baigėsi. Milašius informavo, kad lyga turės naują vardą.

„Vyksta derybos su potencialiu lygos rėmėju. Informuosime artimiausiu metu“, – trumpai šią situaciją komentavo R. Milašius.

Šiemet LKL finale vėl triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, BNS nuotr.

Komandų skaičius nesikeis

Milašius norėtų dar labiau išauginti lygos populiarumą ir sako sieksiantis, kad lyga eitų į kitas rinkas, netgi į Pietų Ameriką. Jis taip pat tikisi, kad daugiau dėmesio krepšiniui atsiras televizijose.

Dėl to LKL derasi su TV3, kad būtų transliuojamos rungtynės ne tik savaitgaliais, tačiau ir darbo dienomis. Bus siekiama per televiziją transliuoti ir visas Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) rungtynes, daugiau parodytų atkrintamųjų varžybų dvikovų.

„Rungtynes norėtume filmuoti su daugiau kamerų, kad atsirastų galimybė pakartojimus rodyti ir internetinėse transliacijose. Norėtume ir televizijos laidos prieš rungtynes, savaitinę laidą per rungtynių pertrauką. Siekiame labiau eiti į televiziją“, – sakė R. Milašius.

LKL prezidentas sako atsisakęs minčių didinti komandų skaičių lygoje. Nors anksčiau jis svarstė apie 12 ar net 14 komandų, dabar apsistojo ties 10.

„Aš buvau už tai, kad reiktų ieškoti galimybių dėl kitų komandų. Dėl to buvau susitikęs ir su Rygos VEF. Bet LKL yra brangus vardas ir išanalizavęs situaciją, pasikalbėjęs su klubų vadovais, negaliu iš LKL padaryti Baltijos turnyro.

Kitas dalykas, kad nėra daug tos medžiagos. Lietuva – maža šalis, finansų tokių nėra. Matau finansines galimybes Marijampolėje, tik ji galėtų pakeisti dešimtą komandą pakeisti. Nematau galimybių, kad būtų 12-14 komandų“, – sakė lygos prezidentas. 

R. Milašius LKL prezidentu tapo 2013 metais. Tuomet jis pakeitė nuo 2002 šias pareigas ėjusį Šarūną Kliokį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi