Naujienų srautas

Sportas2017.06.20 15:33

G. Vainauskas atsistatydina iš „Lietuvos ryto“ prezidento posto

ELTA, BNS 2017.06.20 15:33

20 metų Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubui vadovavęs Gedvydas Vainauskas atsistatydina iš ekipos prezidento pareigų. 

Tokią informaciją Eltai patvirtino didžiausiu „Lietuvos ryto“ klubo dalininku pirmadienį tapęs europarlamentaras Antanas Guoga.

„Mes su ponu G. Vainausku apie viską pasikalbėjome išsamiai ir atvirai. Jis atsistatydina iš prezidento pareigų antradienį. Klubo vadovybė keičiasi. Esame atviri, kreipkitės, kas norite prisidėti“, – teigė A. Guoga.

G. Vainauskas sulaukė kritikos, kai interviu savo valdomai „Lietuvos ryto“ televizijai pareiškė, kad komandoje neturi būti daugiau kaip dviejų juodaodžių žaidėjų.

„Buvo požiūris, kad daugiau dviejų juodų, juodaodžių krepšininkų komandoje neturi būti. Atsitiko taip, kad (buvęs)treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodais žaidėjais, juos kontroliuoti, juos mokyti, juos auklėti, viską daryti, ir komandoje atsiranda keturi juodi žaidėjai. Tai jie susibūrė į tokią gaują“, – pasakojo G. Vainauskas.

„Negalima – maksimum du juodaodžiai žaidėjai, per 20 metų praktiką aš galiu tą pasakyti, daugiau neturi būti. Ir visos komandos – niekados neturėkit daugiau kaip dviejų juodaodžių žaidėjų“, – teigė jis.

„Lietuvos ryto“ vadovybė gegužės pabaigoje nušalino nuo komandos tris juodaodžius  amerikiečius, motyvuodama, kad jie pažeidė klubo drausmę. Dar vienam leista išvykti į JAV gydytis kojos traumos.

Šį pareiškimą pasmerkė Eurolyga, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kai kurie žinomi sportininkai. Pats G. Vainauskas vėliau paaiškino, kad kalbėjo tik apie legionierių parodytą rezultatą ir atsiprašė „už netinkamai parinktus žodžius“.

Klubas pirmadienį pranešė, kad A. Guoga tapo viešosios įstaigos „Krepšinio rytas“, kuri valdo komandą „Lietuvos rytas“, didžiausiu dalininku.

„Lietuvos ryto“ krepšinio klubas šiemet Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse užėmė trečią vietą. Antrame pagal pajėgumą Europos klubinio krepšinio turnyre komanda pateko tarp 16 stipriausių klubų, bet į geriausiųjų aštuntuką vilniečiams prasibrauti nepavyko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi