Sportas

2017.06.20 11:08

Permainų nuotaikos: kaip naująjį „Lietuvos ryto“ šeimininką sutiko sirgaliai ir žaidėjai

15min.lt 2017.06.20 11:08

„Atėjo laikas būti pirmiems“, – Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgalių bendruomenėje vėl girdisi garsus šūkis iš Marijono Mikutavičiaus dainos žodžių. Juodai-baltai-raudoni daugiausiai džiugioms nuotaikomis pasitiko naująjį klubo šeimininką Antaną Guogą, kuris perėmė sostinės krepšinio simbolį iš Gedvydo Vainausko rankų. Tačiau žinodami A. Guogos praeitį, kritiškesni komentatoriai pataria per anksti nesidžiaugti.

Pirmiausia, žinią apie A. Guogos atėjimą „patiktuku“ pasveikino 1,2 tūkstančio feisbuko vartotojų „Lietuvos ryto“ komandos paskyroje.

Palyginimui, tiek nespaudė „patinka“ klubui laimėjus bronzą ir paskelbus, kad „Lietuvos ryte“ lieka Rimas Kurtinaitis, nors pastarieji įrašai buvo surinkę bene daugiausia skaičių.

 Kai kurie sirgaliai atsargiai vertina permainas „Lietuvos ryto“ viršūnėje, o kiti neabejoja, kad blogiau tikrai nebus.

Kita vertus, netrūksta komentarų, kurie primena nebūtinai šlovingą A. Guogos istoriją su kitomis Lietuvos krepšinio komandomis, kurioms didelių laimėjimų verslininkas neatnešė.

Kritiškesnių komentatorių nedžiugina ir A. Guogos politinė karjera, interesai ir populistiški pareiškimai.

Bet viena aišku, kad vilties „Lietuvos ryto“ gerbėjų stovykloje daugiau nei pastaraisiais metais klube šeimininkaujant G. Vainauskui.

Vilniaus „TonyBet“

Didžiausias vilniečių rūpestis – komandos pavadinimas. 20 metų „Lietuvos rytu“ besivadinusios sostinės ekipos sirgaliai norėtų, kad pavadinimas liktų.

Pats A. Guoga minėjo, kad artimiausiu metu jis nesikeis, bet po kelerių metų gali būti pokyčių.

Juokaujama, kad greitai klubas vadinsis Vilniaus „TonyBet“, kaip kadaise pasivadino Prienų „Tonybet“. Tačiau galime nuraminti vilniečius, jog prieš 9 mėnesius A. Guoga pardavė savo lošimų verslą.

Tarp pasiūlymų – tiesiog „Vilnius“ ar „Statybos“ vardo susigrąžinimas.

Aktyviausia „Lietuvos ryto“ sirgalių dalis „B tribūna“ neslėpė, kad džiaugiasi pokyčiais klubo vadovybėje, kurių taip siekė boikotuodami mažojo LKL finalo seriją. Triukšmingieji aistruoliai vylėsi, kad komanda nekeis pavadinimo.

Vidurio puolėjo žinia

Lietuvos krepšinis – ne Amerika, kur vieno didžiausių klubų naujienas palydėtų ir NBA žvaigždžių komentarai socialinėje erdvėje.

Bet nustebino „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis, feisbuke pasidalijęs savo reakcija: „Įdomu, kaip paeis ši ranka?“

Beje, 24-erių vidurio puolėjas turi intencijų išvykti iš „Lietuvos ryto“ – juo domisi Europos klubai. Būtent G. Vainauskas buvo didžiausia kliūtis išleisti A. Gudaitį – užsiprašė didžiulės išpirkos.

Ekspresyviau permainas sutiko užsieniečiai.

Pavyzdžiui, Davidui Loganui patiko žinia, kad G. Vainauskas pasitraukė iš „Lietuvos ryto“.

Jis agresyviai kritikavo buvusį „Lietuvos ryto“ prezidentą už „dviejų juodų taisyklę“ ir išvadino „šūdagalviu“.

Užsieniečiai džiaugėsi permainomis dėl G. Vainausko rasizmo skandalo. Jiems tai – kaip pergalė prieš rasizmą.

Įdomiai ir labai santūriai „Lietuvos ryto“ pokyčius komunikuoja G. Vainausko valdoma žiniasklaidos grupė. Portalas lrytas.lt išpublikavo tik vieną žinutę apie A. Guogos atėjimą su trumpa citata iš LRT TELEVIZIJOS laidos „Dėmesio centre“.

Beje, kai kurie „Lietuvos ryto“ aistruoliai pageidauja, kad klubas nebeturėtų jokių sąsajų su žiniasklaidos grupe. Apie tokią galimybę buvo užsiminęs ir A. Guoga.

„Lietuvos ryto“ klubas verčia naują puslapį. Ir kol kas džiaugsmo daugiau nei nerimo.