Naujienų srautas

Sportas2017.06.20 11:05

Kroatijos sirgalių pasmerktam L. Modričiui – rimti kaltinimai ir įkalinimo grėsmė

15min.lt 2017.06.20 11:05

Madrido „Real“ saugas Luka Modričius kaltinamas korupcija gimtojoje Kroatijoje. Vienas geriausių šalies futbolininkų liudijo Kroatijos futbolo pilkojo kardinolo Zdravko Mamičiaus byloje, tačiau kaltinimai gali būti pareikšti ir pačiam saugui. Įtariama, kad L. Modričius melavo teismui, o tai gali kainuoti iki penkerių metų kalėjime.

Turbūt atsimenate „Euro 2016“ turnyre įvykusį Kroatijos sirgalių išpuolį per rinktinės mačą su Čekija? Tai buvo suplanuotas protestas prieš įtakingąjį Z. Mamičių, kuris vadinamas pilkuoju Kroatijos futbolo vadovu.

Zdravko Mamičius, jo brolis Zoranas ir dar du asmenys įtariami nusukę apie 15 mln. eurų nuo „Dinamo“ klubo ir dar apie 1,5 mln. eurų nuo valstybės.

2008 m., kai L. Modričius persikėlė iš Zagrebo „Dinamo“ klubo į Londono „Tottenham Hotspur“ ekipą už 21 mln. eurų, Kroatijos klubas gavo tik pusę šių pinigų.

L. Modričius, pagal sutartį su Zagrebo klubu, kurio vadovas buvo Z. Mamičius, turėjo teisę pusę už perėjimą gautos sumos pasiimti sau. Tokios išlygos sutartyse yra labai retos, be to, sudaro sąlygas korupcijai. Z. Mamičiaus gynyba net nebando slėpti, kad tai tiesa, ir teigia, kad tai nėra neteisėta.

Pasirodo, kad Z. Mamičius su dar jaunais ir nežinomais futbolininkais sudarydavo ir asmenines sutartis, pagal kurias žaidėjai įsipareigodavo vėliau dalytis pajamomis su savo užtarėju. Z. Mamičius niekada nebuvo licencijuotas agentas.

Kroatijos tarnybų tyrimas rodo, kad L. Modričius tiesiog nuėjo į banką, pinigus išgrynino ir atidavė Z. Mamičiui, jo broliui arba sūnui. Iš 10,5 mln. eurų, kuriuos L. Modričius gavo už persikėlimą į „Tottenham“, tik apie 2 mln. liko jam – kitus jis atidavė Mamičiams.

Panašią sutartį su Zagrebo klubu bei Z. Mamičiumi turėjo ir dabar „Liverpool“ rungtyniaujantis D. Lovrenas.

Vis dėlto L. Modričius teisiamas ne dėl šios sutarties ir grynųjų atidavimo Z. Mamičiui. Visa tai jau yra įrodyta ir aišku, tačiau prokurorai dabar kelia bylą pačiam L. Modričiui už melavimą teisme.

Liudydamas Z. Mamičiaus byloje birželio 15 dieną L. Modričius teigė, kad šis sutarties punktas buvo pasirašytas 2004 m., tačiau prokurorai bando įrodyti, kad tai padaryta jau po saugo išvykimo į Angliją – 2008-aisiais.

Pats L. Modričius tyrėjams 2015 metais irgi sakė, kad tokią sutartį jis pasirašė jau išvykęs iš klubo. Saugas neigia, kad yra taip sakęs. Kaip praneša žiniasklaida, pastarajame teismo posėdyje L. Modričius atrodė aiškiai sutrikęs, jautėsi nejaukiai, kalbėdamas mikčiojo.

Bandoma įrodyti, kad neseniai vykusiame teismo procese L. Modričius teismo salėje melavo. Tai yra nusikaltimas, už kurį Kroatijoje baudžiama iki penkerių metų laisvės atėmimu.

Kroatijos rinktinės sirgaliai jau nusisuko nuo L. Modričiaus. Nacionalinės komandos kapitonas jau anksčiau buvo vadinamas Z. Mamičiaus marionete, tačiau sirgaliai užmiršdavo saugo elgesį dėl jo gero žaidimo. Vis dėlto dabar sirgaliai pareikalavo, kad L. Modričius atsisakytų rinktinės kapitono raiščio. Įvairių miestų gatvėse atsirado L. Modričių smerkiantys plakatai bei užrašai ant sienų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi