Sportas

2017.06.19 15:20

V. Dambrauskas Čempionų lygos burtų nedramatizuoja: kažkada mums reikia žengti šį žingsnį

Marius Bagdonas, 15min.lt2017.06.19 15:20

Pirmadienio popietę Vilniaus „Žalgiris“ sužinojo savo pirmąjį priešininką UEFA Čempionų lygoje. Po Šveicarijos mieste Nione ištrauktų burtų paaiškėjo, kad link svajonės A lygos čempionams teks brautis per Bulgarijos stipriausios ekipos Razgrado „Ludogorets“ barjerą.

„Reakcija – normali. Kaip matote, niekas neapalpo, sąmonės neprarado. Tai yra burtai. Čia nieko nepadarysi – varžovų nepasirinksi. Tarp skirstytų komandų silpnų nėra – visos jos savo šalių čempionai. Visos jos buvo per keletą pastarųjų metų patekę į Čempionų lygos ar Europos lygos grupių etapą. Bet ginklų nesudedame. Jos kažkada taip pat yra nuėjusios lygiai tokį pat kelią. Kažkada mums reikia žengti šį žingsnį ir mes pasistengsime tai padaryti“, – kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas.

Vos šešioliktuosius istorijos metus skaičiuojantis klubas pastaruosius šešis sezonus tapo stipriausia Bulgarijos komanda.

Bulgarijos klubas į grupių varžybų etapą bandys brautis trečią kartą istorijoje.

„Ereliai“ (klubo pravardė – aut. past.) praėjusį sezoną A grupėje užėmė trečią vietą, į priekį praleidę tik galinguosius Londono „Arsenal“ ir „Paris Saint Germain“ klubus.

Pirmą kartą Čempionų lygos pagrindiniame etape bulgarai žaidė 2014–2015 metų sezoną ir tuomet grupėje liko paskutiniai, pripažinę Madrido „Real“, „Basel“ bei „Liverpool“ pranašumą.

„Burtai nenustebino. Varžovų nepasirinksi, bet turime kažkada įveikti šį barjerą. Komanda yra brandi ir neabejoju, jog vyrai sėkmingai sukovos po šia saule“, – kalbėjo „Žalgirio“ vykdomoji direktorė Vilma Venslovaitienė.

„Žalgirio“ ir „Ludogorets“ rungtynės Vilniuje vyks liepos 11 arba 12 dienomis. Atsakomasis mačas Bulgarijoje – po savaitės.

V. Venslovaitienės teigimu, Čempionų lygos rungtynėms žalgiriečiai veikiausiai rengsis Lietuvoje. Dar iki dvikovos su „Ludogorets“ A lygos čempionai ketina pasistiprinti dviem futbolininkais.

Klubo sporto direktorius Mindaugas Nikoličius anksčiau yra užsiminęs, kad „Žalgiris“ norėtų įsigyti gynėją, kuris pakeistų į Kazachstaną išvykusį Georgą Freidgeimą bei universalų vidurio saugą. Naujokų pavardes „Žalgiris“ ketina atskleisti artimiausiu metu.

„Tikėjausi ne to, bet su burtais niekada nebūna lengva. Norėjosi gal Azerbaidžano ar Serbijos čempionų. Tačiau niekada nebūna lengva. Esame nusiteikę, išanalizuosime varžovus ir tikiu, jog išpildysime savo svajonę“, – po burtų kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas Mantas Kuklys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.