Sportas

2017.06.19 11:18

Nematomas ir daugiau nei milijono eurų vertas „Žalgirio“ sezono laimėjimas

15min.lt 2017.06.19 11:18

Pamatuoti šiuos dalykus tiksliai neįmanoma, nes krepšininkų kaina tą pačią akimirką gali skirtis stipriai. Tai priklauso nuo šalies, kurioje jis žais, nuo turnyro prestižo ir daugelio kitų faktorių. Tačiau 24sek, pasitelkusi komandų vadovus, krepšinio agentus ir kitus specialistus, nusprendė palyginti, kaip pasikeitė „Žalgirio“ žaidėjų vertė rinkoje po sezono Lietuvos čempionų gretose. Skaičius gavosi įspūdingas.

Nors tiksliai suskaičiuoti ir neįmanoma, bet akivaizdu, kad vieną didžiausių sezono laimėjimų Kauno komandos vadovai pasiekė ir komplektuodami komandą.

Pagrindine tos sėkmės dalimi tapo treneris Šarūnas Jasikevičius, įžaidėjas Leo Westermannas ir puolėjas Brockas Motumas. Šiandien rinkoje jie kainuoja netgi tris kartus daugiau, nei buvo įsigyti.

Šarūnas Jasikevičius +500 000 eurų

„Žalgirio“ vadovų sprendimas vyriausiuoju treneriu skirti Š. Jasikevičių apskritai gali būti prilyginamas vienam sėkmingiausių pirkinių klubo istorijoje. Sezono pradžioje trenerio alga siekė 250 tūkstančių eurų, bet rinkoje jis dabar vertas mažiausiai 750-ies. Naujasis treneris į kitą lygį pakėlė visos komandos motyvaciją, pasitikėjimą ir kovingumą.

BNS nuotr.

Neturėdamas nė vieno NBA lygio žaidėjo Š. Jasikevičius laukinėje Eurolygoje, galima sakyti, iki pat pabaigos kovėsi dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Sužavėti Š. Jasikevičiaus darbu savo gretose jį norėjo matyti keli Europos grandai.

Šį sezoną: 14-a pergalių Eurolygoje, Karaliaus Mindaugo taurė, LKL čempionas, geriausias LKL sezono treneris.

Leo Westermannas +440 000 eurų

Puikus Kauno „Žalgirio“ komandos ir to paties Š. Jasikevičiaus pasirinkimas. Leo gavo puikų šansą vadovauti paradui ir juo pasinaudojo labai sėkmingai. Nes savo kainą pakėlė maksimaliai ir kitą sezoną žais komandoje, kuri kovos dėl Eurolygos čempionės titulo.

„Žalgiris“ Leo mokėjo apie 220 tūkstančių eurų per sezoną. CSKA komandoje jis uždirbs mažiausiai tris kartus daugiau – apie 660.

Vidurkis Eurolygoje: 8,2 taško, 5,5 rezultatyvaus perdavimo, 10 naudingumo balų.

Lukas Lekavičius +100 000 eurų

BNS nuotr.

Lukas – geriausias įmanomas pavyzdys, kad aikštėje žaidžia ne pinigai. Krepšininkas „Žalgirio“ klube uždirbo vos apie 80 tūkstančių eurų per sezoną, bet buvo vienas naudingiausių komandos krepšininkų ir nulėmė ne vieną pergalę.

Įkvėptas trenerio pasitikėjimo ir drąsiai atakuodamas krepšį Lukas savo kainą rinkoje pakėlė iki 180 tūkstančių eurų.

Vidurkis Eurolygoje: 8,5 taško, 3,5 rezultatyvaus perdavimo, 8,8 naudingumo balo.

Kevinas Pangosas +0

Kevinas Pangosas praėjusį sezoną Kauno „Žalgiryje“ uždirbo kiek daugiau nei 250 tūkstančių eurų. Buvo rungtynių, kur Kevino tritaškiai stipriai nulemdavo susitikimo eigą. Ypač jis pastebimas ir rezultatyvus buvo Eurolygos reguliaraus sezono pabaigoje. Bet buvo ir tokių rungtynių, kur šis krepšininkas liko nepastebimas.

Kalbinti krepšinio specialistai sutiko, kad dėl stabilumo stokos šio krepšininko kaina rinkoje nei pakilo, nei nukrito.

Vidurkis Eurolygoje: 8,7 taško, 3,2 rezultatyvaus perdavimo, tritaškių pataikymas 46 proc., 7,2 naudingumo balo.

Renaldas Seibutis -70 000 eurų

BNS nuotr.

Priežasčių gali būti įvairių, bet faktas lieka faktu – Renaldui Seibučiui šis sezonas buvo prastas ir jo kaina rinkoje nukrito. 220 tūkstančių eurų per sezoną „Žalgiryje“ uždirbęs žaidėjas dabar galėtų tikėtis 150 tūkst. eurų atlygio.

Gali būti, kad praėjusio sezono sumą krepšininkas gautų Rusijoje. Bet ir pats Renaldas pokalbyje su 24sek prisipažino, kad šis sezonas jam nebuvo sėkmingas. Laisva vasara krepšininkui tikrai gali padėti susigrąžinti prarastas akcijas.

Vidurkis Eurolygoje: 12 min. žaidimo, 2,5 taško, 1,5 naudingumo balo.

Paulius Jankūnas +0

Šio žaidėjo reikšmė komandai yra sunkiai apskaičiuojama. Jis jau yra simbolis, kuris geriausiai reklamuoja Kauno klubą. Lojalumas, pagarba, atsidavimas, meistriškumas, lyderis.

Paulius praėjusį sezoną uždirbo apie 550 tūkstančių eurų. Eurolygoje jis sužaidė sėkmingiausią sezoną karjeroje ir pateko tarp dešimties naudingiausių sezono krepšininkų. Su tokia statistika jis drąsiai galėtų tikėtis mažiausiai 700 000 tūkstančių eurų sumos. „Žalgiris“ ir čia išlošė, nes sumokėjo gerokai mažiau, nei krepšininkas buvo vertas pagal savo statistiką.

Tačiau dabar „Žalgirio“ kapitonas yra tokiame amžiuje, kad jo kaina rinkoje su kiekvienais metais natūraliai krinta. Todėl pasirašyti didesnę sutartį, nei jis buvo vertas prieš metus, jam būtų sudėtinga. Žaidėjo atlyginimas kitą sezoną klube mažės. Ir tai irgi yra susiję su amžiumi.

Vidurkis Eurolygoje: 13 taškų, 6,1 atkovoto kamuolio, 4,8 išprovokuotos pražangos ir 16,8 naudingumo balo.

Brockas Motumas +250 000 eurų

Pakankamai slidus reikalas prognozuojant australo vertę. Tačiau visi sutinka, kad ji pakilo mažiausiai dvigubai, ir tai žaidėjas padarė būdamas P. Jankūno šešėlyje. Pakelti savo vertę nuolat kylant nuo atsarginių suolo yra puikus pasiekimas. Reikia paminėti ir dar vieną labai svarbų dalyką. Australas nekėlė nepasitenkinimo komandos viduje, kad nuolat buvo antrame plane. Jis buvo ir puikus treniruočių partneris P. Jankūnui. Pasiteisinęs „Žalgirio“ pirkinys.

Rusijoje Brockas neabejotinai galėtų tikėtis gal net netoli trijų kartų didesnio atlyginimo. Bet, 24sek žiniomis, krepšininkas puoselėja dideles viltis žaisti NBA. Jo atstovai tikri, kad žaidėjas kitą sezoną pravers stipriausios pasaulio krepšinio lygos duris. Kai noras toks didelis, gali būti, kad sutartis su NBA klubu bus pasirašyta ir ne tokia didelė.

Vidurkis Eurolygoje: 23 min., 10,8 taško ir 9,5 naudingumo balų.

Artūras Milaknis -50 000 eurų

Artūras Milaknis Kauno „Žalgiryje“ šį sezoną uždirbo apie 250 tūkstančių eurų. Tačiau snaiperio skaičiai dabar verti mažiau. Sunkiai Milui sekėsi ir su stabilumu. Eurolygoje jis sužaidė visas 30 rungtynių, tačiau tik kartą dvejose rungtynėse iš eilės pelnė dviženklį taškų skaičių.

Dažniausiai jis vienose rungtynėse iššaudavo, o tada artimiausias trejas, ketverias rungtynes būdavo gerokai mažiau pastebimas.

Vidurkis Eurolygoje: 21min., 7,3 taško ir 4,6 naudingumo balo. Tritaškių pataikymas siekė 38,6 proc.

Augusto Lima +0

Augusto Lima iš Madrido „Real“ komandos buvo išnuomotas už 300 tūkstančių eurų. Vidurio puolėjai iš esmės yra brangesni rinkoje, bet tiek jis liko vertas ir po šio sezono.

Brazilas turėjo pakankamai progų pasikelti savo vertę, tačiau jomis nepasinaudojo.

Vidurkis Eurolygoje: 15 min. žaidimo, 4,6 taško, 3,7 atkovoto kamuolio ir 6,3 naudingumo balo.

Antanas Kavaliauskas -100 000 eurų

BNS nuotr.

Antanas Kavaliauskas didžiąją sezono dalį buvo kažkur šešėlyje ir tik vėliau ėmė demonstruoti kiek labiau pastebimus rezultatus.

Šį sezoną jis buvo vienas geriausiai apmokamų „Žalgirio“ krepšininkų ir turėjo uždirbti iki 350 tūkstančių eurų.

Eurolygoje jis vidutiniškai gavo pasireikšti po 11-a minučių. Galima sakyti, kad nedaug. Bet šiuo atveju tai priklausė nuo jo žaidimo naudingumo.

Vidurkis Eurolygoje: 5,5 taško, 2,7 atkovoto kamuolio, 5 naudingumo balai.

Edgaras Ulanovas +130 000 eurų

Edgaras Ulanovas stengiasi išnaudoti kiekvieną šansą ir sparčiai kelia savo ne tik žaidimo lygį, bet ir vertę rinkoje.

Dar vienas sėkmingas vadovų sprendimas prieš šį sezoną pasirašyti naują sutartį su žaidėju, kuris per praėjusius dešimt mėnesių uždirbo apie 170 tūkstančių eurų. Tačiau dabar savo naudingumu ir patikimumu jis vertas vos ne dvigubai daugiau.

Edgaras sėkmingai gali žaisti keliose pozicijose. Patikimas ir puolime, ir gynyboje.

Vidurkis Eurolygoje: 7,7 taško, 3,3 atkovoto kamuolio, 9,3 naudingumo balo.

Sudėjus visų šių „Žalgirio“ atstovų vertės rinkoje kitimą per praėjusį sezoną gauname 1 200 000 eurų pliuso. Galima sakyti, kad tai irgi yra dar vienas labai didelis klubo laimėjimas komplektuojant komandą.