Sportas

2017.06.18 23:27

Čilės futbolininkai įveikė Kamerūną

15min.lt2017.06.18 23:27

FIFA Konfederacijų taurės turnyro rungtynėse Maskvoje kilo nemažas skandalas, kai teisėjas pirmojo kėlinio pradžioje neįskaitė Čilės rinktinės įvarčio po video peržiūros. Vis dėlto B grupės pirmosiose rungtynėse Čilės futbolininkai po atkaklios ir gražios kovos 2:0 (0:0) palaužė Kamerūno rinktinę.

Sužaidus vos 50 sekundžių čilietis Eduardo Vargas galingu smūgiu iš baudos aikštelės pylė į vartų virpstą. 3-ąją minutę baudos aikštelėje įspūdingai varžovą apžaidęs Jose Fuenzalida spirdamas pataikė tiesiai į vartininką.

Tai nebuvo atsitiktiniai epizodai, nes čiliečiai per kelias pirmąsias minutes turėjo ne vieną puikią progą.

Čiliečių galingą pradžią atlaikiusi Kamerūno rinktinė 12-ąją minutę tik per plauką neįmušė, kai greitoje atakoje smūgį pažeme atliko Vincentas Aboubakaras.

Tačiau per pirmąjį pusvalandį tai buvo vienintelė tikra Kamerūno futbolininkų proga. Čilės ekipa nuolat suko ratus aplink varžovų baudos aikštelę, atliko kelis puikius smūgius, tačiau Fabrice`as Ondoa patikimai gynė savo vartus.

Įvartį Čilė pasiekė per pirmojo kėlinio pridėtą laiką, kai pavyko vienas prieš vieną su vartininku išvesti Eduardo Vargasą, kurio smūgis buvo tikslus. Čilės futbolininkai džiūgavo, tačiau praėjus minutėlei teisėjas, pasitaręs su kolegomis prie vaizdo peržiūros sistemos, jo neįskaitė dėl nuošalės.

AFP/Scanpix. nuotr.

Antrasis kėlinys jau prasidėjo lygesniu žaidimu, o Čilė į aikštę metė savo žvaigždė Alexį Sanchezą, kuris mačo pradžią praleido dėl traumos. Jam tai buvo net 111-osios rungtynės nacionalinėje rinktinėje.

Vis dėlto kėlinio viduryje iniciatyva jau priklausė Afrikos atstovams. Šie sukūrė porą puikių progų pasižymėti ir atrodė turintys tiesiog daugiau jėgų už savo varžovus. Čiliečių kamuolio kontrolė nuo 69 proc. pirmajame kėlinyje sumažėjo iki 58 proc. antrajame.

Galiausiai baigiantis rungtynėms įvartis krito, kai 81-ąją minutę A. Sanchezas puikiu perdavimu pakabino kamuolį į baudos aikštelę, kur galva pasižymėjo Arturo Vidalis.

Jau per teisėjo pridėtą laiką A. Sanchezas išbėgo vienas prieš vartininką, bandė jį apsivaryti, mušė į vartus, bet vartininkas atmušė kamuolį. Galiausiai kamuolį į vartus nukreipė E. Vargas. Teko ir vėl palaukti, kol teisėjas pasitarė su kolegomis prie vaizdo pakartojimo sistemos, tačiau šįkart įvartis buvo įskaitytas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.