Sportas

2017.06.18 15:37

Lietuvos mažojo regbio rinktinė Rumunijoje kovos dėl aukso

ELTA 2017.06.18 15:37

Lietuvos vyrų mažojo regbio (regbis-7) rinktinė Rumunijoje sugadino šventę šeimininkams ir pateko į Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro antrojo etapo finalą.

Lietuvos rinktinė pusfinalyje sekmadienį pademonstravo fantastišką žaidimą ir nugalėjo vienus turnyro favoritus rumunus 19:5 (12:5).

Nemažai žaidėjų iš užsienio surinkusi Rumunijos rinktinė pirmoji išsiveržė į priekį ir pirmavo 5:0, tačiau vėliau lietuviai keturias minutes kontroliavo kamuolį ir po Domanto Bagužio žeminimo bei Vytaro Bloškio realizacijos smūgio išsiveržė į priekį 7:5. Tas pats V. Bloškys vėliau pademonstravo savo greičio savybes ir padidino Lietuvos komandos pranašumą – 12:5.

Antrajame kėlinyje lietuviai puikiai žaidė gynyboje, o puolime išvengė nereikalingų klaidų. D. Bagužis dar kartą prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote, V. Bloškys pridėjo dar du taškus realizacijos smūgiu, o rungtynių pabaigoje varžovų šturmą atlaikę lietuviai šventė puikią pergalę.

Finale Lietuvos regbininkai sekmadienį žais su pirmojo etapo nugalėtoja Švedijos komanda. Ji pusfinalyje 26:7 (12:7) pranoko Liuksemburgą.

„Trophy“ diviziono turnyre kovoja 12 komandų. Jos yra suskirstytos į tris grupes po keturias ekipas. Į ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas ir dar dvi geriausios trečiąsias vietas užimsiančios rinktinės.

Pirmajame etape Čekijoje Lietuvos rinktinė liko dešimta. Po varžybų Rumunijoje bus susumuoti abiejų etapų rezultatai ir paskelbti „Trophy“ diviziono nugalėtojai.