Sportas

2017.06.16 23:40

M. Valavičius pralaimėjo pirmąją Europos čempionato kovą

ELTA 2017.06.16 23:40

Penktadienį Ukrainoje prasidėjusio Europos bokso čempionato svorio kategorijos virš 91 kg šešioliktfinalyje 26-erių metų lietuvis Mantas Valavičius, teisėjų sprendimu, 0:5 (26:30, 26:30, 25:30, 27:30, 26:30) pralaimėjo 2007 metų Europos jaunimo čempionui rusui Maksimui Babaninui.

Europos pirmenybėse Lietuvai atstovauja septyni boksininkai.

Svorio kategorijoje iki 81 kg Tadas Tamašauskas iškart pateko į antrąjį ratą. Birželio 20 dieną lietuvis susitiks su baltarusio Vladislavo Smiahliko ir rumuno Catalino Cristea kovos nugalėtoju.

„Tadui burtai buvo palankūs. Pirma kova vyks tik antradienį, bus pakankamai laiko pasirengti ir išstudijuoti būsimą varžovą. Jeigu lydės sėkmė, Tadas tikrai gali pretenduoti į Europos čempionato medalį“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

Toje pat svorio kategorijoje Europos čempionato debiutantas 23-ejų metų Paulius Zujevas sekmadienį susitiks su dvejais metais jaunesniu švedu Dennisu Kauferu.

„Varžovas nematytas, švedui taip pat bus debiutas Europos pirmenybėse. Debiutantų dvikovoje daug lems psichologinis nusiteikimas. Pauliui reikia atiduoti visą save ir viskas yra jo rankose“, – sakė V. Bružas.

Burtai buvo negailestingi Europos čempionato debiutantui 19-mečiui Saimonui Baniui. Svorio kategorijos iki 69 kg pirmojoje kovoje birželio 19 dieną lietuvis susitiks su anglu Paty McCormacku. 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis P. Makormakas 2015 metų Europos čempionate kovojo lengvesnėje iki 64 kg svorio kategorijoje ir iškovojo sidabro medalį. Pusfinalyje anglas įveikė lietuvį Evaldą Petrauską.

„Saimono laukia debiutas Europos suaugusiųjų čempionate ir jau antras Europos čempionatas šiais metais, nes jis dar dalyvavo ir kovo mėnesį vykusiame jaunimo (iki 22 metų) čempionate. Varžovas teko tituluotas, bus sunku, bet debiutantams kartais sekasi“, – optimizmo nestokoja Lietuvos rinktinės treneris.

Evaldas Petrauskas, Lietuvos bokso federacijos nuotr.

Svorio kategorijoje iki 64 kg Londono olimpinių žaidynių prizininkas 25-erių metų Evaldas Petrauskas iškart pateko į antrąjį ratą. Praėjusio Europos čempionato prizininkas aštuntfinalyje susitiks su italo Paolo de Lernia ir turko Yasino Yilmazos poros nugalėtoju.

„Evaldui teko geri burtai. Tikiuosi, kad jis dabar yra optimalios sportinės formos ir gali iškovoti ne tik kelialapį į pasaulio čempionatą, bet ir Europos čempionato medalį“, – teigė V. Bružas.

Svorio kategorijoje iki 60 kg 24-erių metų Edgaras Skurdelis sekmadienį kovos su 2013 metų pasaulio čempionu ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyviu Azerbaidžano čempionu Džavidu Čalabijevu.

„Edgarui burtai buvo labai nepalankūs ir jau pirmoje kovoje teko pasaulio čempionas, tačiau tikiu, kad jis gali lygiai kovoti su tituluotu varžovu, nes Europos čempionatui pasirengė tikrai gerai ir yra geros sportinės formos“, – sakė V. Bružas.

Vienas tituluočiausių Lietuvos boksininkų, net 14 kartų Lietuvos čempionu tapęs Marius Vyšniauskas Europos čempionate dalyvaus po septynerių metų pertraukos. 30-metis M. Vyšniauskas iš karto pateko į antrąjį svorio kategorijos iki 52 kg etapą ir birželio 19 dieną susitiks su 21-erių metų Vokietijos čempionu Tariku Omaru Ibrahimu.

„Mariaus pusėje – patirtis. Jam tai bus jau trečias Europos čempionas, o jo varžovas tik pradeda kovas tarp suaugusiųjų. Kovosim ir tikimės pergalės“, – teigė Lietuvos rinktinės treneris V. Bružas.

Iš viso Europos čempionate dalyvauja 234 boksininkai iš 39 valstybių. Kiekvienoje svorio kategorijoje į geriausių aštuntuką patekę boksininkai iškovos ir kelialapį į šių metų pasaulio čempionatą.

Europos čempionate teisėjauja lietuvis Gintaras Šniukšta.