Sportas

2017.06.16 09:48

G. Vainauskas įtariamas nederamai pasisakęs apie juodaodžius žaidėjus

ELTA 2017.06.16 09:48

Įtarimų rasizmu sulaukė „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo prezidento Gedvydo Vainausko atviras pasakojimas pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ apie praėjusio sezono problemas su juodaodžiais krepšininkais ir legionierių šėliones, rašo portalas „Krepšinis.lt“.

„Daugiau dviejų juodų, juodaodžių krepšininkų, komandoje negali būti. Atsitiko taip, kad treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodaodžiais žaidėjais, juos treniruoti, mokyti, auklėti. Ir viskas susiklostė taip, kad mūsų komandoje atsirado keturi juodi, juodaodžiai žaidėjai. Ir jie susibūrė į tokią, kaip čia pasakyti, gaują. Negalima. Maksimaliai komandoje gali būti tik du juodaodžiai žaidėjai. Per savo 20 metų darbo praktiką aš galiu tai pasakyti. Daugiau jų negali būti ir visos komandos – niekados neturėkit daugiau dviejų juodaodžių žaidėjų“, – „Krepšinis.lt“ cituoja G. Vainausko žodžius, tačiau vėliau televizijos interneto portale patalpintame vaizdo įraše šis epizodas buvęs iškirptas.

Pasak krepšinio naujienų portalo, G. Vainausko pareiškimas apie juodaodžius sukėlė audrą, kadangi greitai šie žodžiai pasiekė ir Europos žiniasklaidą. „Rasizmas „Lietuvos ryte“, skelbia didžiausias Ispanų portalas „Marca.com“. Apie tai rašo ir Turkijos, ir Italijos spauda. Socialiniuose tinkluose piktinasi ir buvę „Lietuvos ryto“ krepšininkai amerikiečiai.

„Kalbėdamas apie sezono pamokas, vertinau šio sezono situaciją dėl legionierių, – teigiama vėliau išplatintame „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo prezidento Gedvydo Vainausko pareiškime. – „Lietuvos ryto“ klubo principinė pozicija – krepšinininkas pirmiausia turi būti profesionalas. Deja, šiame sezone, kai kurie užsieniečiai nepateisino klubo lūkesčių, nes prieš lemiamas rungtynes elgėsi neatsakingai, ir tai turėjo lemiamos įtakos neigiamiems komandos rezultatams. Kalbėjau tik apie legionierių parodytą rezultatą. Atsiprašau už netinkamai parinktus žodžius.“