Sportas

2017.06.16 16:52

Konfederacijų taurė: B grupėje – ambicingieji čiliečiai ir pasaulio čempionų šešėlis

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2017.06.16 16:52

Vokietijos rinktinės trenerio Joachimo Lowo sprendimas į Konfederacijų taurės turnyrą vežtis anaiptol ne stipriausios sudėties komandą sukėlė intrigą – ar tai šansas Australijai bei Kamerūnui prasprūsti iš B grupės į kitą etapą? Tuo metu turnyre debiutuojantys čiliečiai nestokoja ambicijų ir pelnytai yra laikomi vienais jo favoritų.

Tai – trečiasis kartas, kai Vokietijos (FIFA-3) futbolininkai dalyvauja šiame turnyre – 1999 metais tuometiniai Europos čempionai turėjo keliauti namo jau po grupių etapo, o 2005-aisiais šeimininkų teisėmis dalyvavę vokiečiai rungtynėse dėl trečios vietos po pratęsimo 4-3 įveikė meksikiečius. Šįkart vokiečiai turnyre dalyvauja kaip pasaulio čempionai, tačiau J. Lowo sprendimu komandos sudėtis nė iš tolo neprimena tos, kuri triumfavo prieš porą metų Brazilijoje. Į Rusiją jis vežasi 23 futbolininkus, kurių vyriausiajam 29-eri, o ryškiausiomis žvaigždėmis galima laikyti Paryžiaus PSG (Prancūzija) atstovaujantį saugą Julianą Draxlerį ir „Barcelona“ vartus ginantį Marc-Andre ter Stegeną. Tokį savo sprendimą treneris aiškino tuo, kad šis jaunimo išbandymas neabejotinai duos naudos jei ne kitąmet, tai už jau už poros metų.

Nors dauguma žaidėjų nėra patyrę, o dalis jų išvis pirmąkart pakviesti į rinktinę, bent jau varžovų puolėjams tikrai teks pavargti – komandos centro gynėjų porą turėtų sudaryti atitinkamai Londono „Arsenal“ (Anglija) ir Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) gynybos linijas sustiprinantys Shkodranas Mustafi ir Joshua Kimmichas. Itin įdomu, kaip rinktinėje seksis puikų sezoną „RB Leipzig“ (Vokietija) klube sužaidusiam vos 21-erių puolėjui Timo Werneriui. Be to, į rinktinės sąrašą įtraukti gynėjas Niklas Sule („Hoffenheim“, Vokietija) ir saugas Julianas Brandtas (Lėverkuzeno „Bayer“, Vokietija), kurie prieš porą metų olimpinėse žaidynėse iš jaunų žaidėjų sudarytai komandai padėjo pasiekti finalą.

Jie yra puikus vokiškos talentų kalvės atspindys, tad galbūt ir ši naujųjų talentų pripildyta rinktinė „iššaus“, tačiau kol kas jie pelnytai nelaikomi turnyro favoritais.

Svaresnio vaidmens rinktinėje trokštantis J. Draxleris turnyro metu galės įrodyti savo vertę J. Lowui, Reuters/Scanpix nuotr.

Lyderio etiketė – Pietų Amerikos atstovams?

Štai Čilės (FIFA-4) nacionalinę ekipą treniruojantis argentinietis Juanas Antonio Pizzi pasielgė kiek kitaip nei jo oponentas ir į komandą turnyrui pakvietė ryškiausias savo žvaigždes. Vartus gins dviejų pastarųjų „Copa America“ (2015 m. ir 2016 m.) turnyrų didvyris Claudio Bravo („Manchester City“, Anglija) – jo užtikrintas žaidimas vienuolikos metrų baudinių serijose dukart turnyro finaluose privertė kapituliuoti argentiniečius (FIFA-2).

Susižaidusią ir savo vertę tarptautinėje arenoje jau įrodžiusią turnyro debiutantę į priekį veda ir Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) atakų organizatorius saugas Arturo Vidalis bei Londono „Arsenal“ (Anglija) puolimo lyderis Alexis Sanchezas.

Tiesa, atrankoje į kitąmet vyksiantį Pasaulio futbolo čempionatą ši ekipa žaidžia ne itin sėkmingai, tad Konfederacijų taurė taip pat gali tapti proga nutildyti kritikus. Be to, komanda ištroškusi pergalių, mat prieš laimėdama „Copa America“ turnyrą 2015-aisiais, jautė net 99 metus trukusį pagrindinių tarptautinių trofėjų badą.

Anglijos FA taurę šiemet iškovojęs A. Sanchezas (raudonais marškinėliais) dar vienos taurės link sieks atvesti ir rinktinę, AFP/Scanpix nuotr.

Kritikus nustebinęs Kamerūnas

Kita grupės komanda – Kamerūnas (FIFA-32) – turnyre pasirodys jau trečią kartą. Pirmasis bandymas 2001-aisiais buvo nesėkmingas – komanda tuomet turėjo keliauti namo po grupių etapo. Po dvejų metų rinktinė pasiekė turnyro finalą ir ten jau per pratęsimą pralaimėjo Thierry Henry vedamai Prancūzijos ekipai.

Pasirodymas finale ir visas turnyras nublanko prieš tragišką nelaimę – 72-ą pusfinalio su Kolumbija minutę aikštės viduryje netikėtai susmuko kamerūnietis Marc-Vivienas Foe. 28 metų saugą bandė gaivinti medikai, tačiau nesėkmingai – „Manchester City“ klubui nuomos pagrindais tuomet atstovavęs futbolininkas apleido šį pasaulį. Pagerbdamas velionį, šis klubas nusprendė niekada nenaudoti numerio 23, kuriuo pažymėtais marškinėliais vilkėjo futbolininkas, o jo sūnus prieš 2009 metų Konfederacijų taurės finalą tarp Brazilijos ir JAV tėvą pagerbė kalba.

Į Rusiją atvykusi belgo Hugo Brooso treniruojama Kamerūno rinktinė nė iš tolo neprimena Samuelio Eto`o siautimu puolime garsėjusios komandos – šįkart tai jauna ir nepatyrusi rinktinė, iš kurios sėkmės šių metų Afrikos Tautų taurės turnyre nesitikėjo niekas. Tačiau tarptautinėje arenoje buksavę bei kritikų nuvertinti „nesutramdomi liūtai“ paneigė prognozes ir penktą kartą istorijoje kėlė į viršų žemyno čempionų taurę.

Futbolo pasaulį nustebinusio ir itin greitai čempionišką komandą suformavusio H. Brooso šįkart laukia ne ką menkesnis išbandymas, o jo ekipos futbolininkams – galimybė pasirodyti talentų ieškotojams. To, neabejojama, lauks rinktinės vartus ginantis „Sevilla“ dubleriams atstovaujantis Fabrice`as Ondoa, puolėjai Vincentas Aboubakaras (Stambulo „Bešiktaš“, Turkija) bei Benjaminas Moukandjo („Lorient“, Prancūzija).

Nors ir neturinti žvaigždžių, Kamerūno rinktinė gali pridaryti didelių bėdų turnyro favoritams – tą jie įrodė mažiau nei prieš pusmetį.

H. Broosas šiemet jau kartą nutildė skeptikus – jo treniruojama komanda tapo stipriausia Afrikoje, AFP/Scanpix nuotr.

Veteranų ir jaunimo mišinys

Azijos čempionatą laimėjusi ir šiam žemynui atstovaujanti Australija (FIFA-48) turnyro finale taip pat yra žaidusi. Tiesa, dar seniau – 1997-aisiais. 2001 metais rinktinė taip pat pasirodė neblogai – liko trečia. Šis mažasis finalas jai buvo itin saldus – minimaliu rezultatu nugalėta Brazilijos rinktinė, kuriai prieš ketverius metus buvo nusileista itin skaudžiai – 0:6. Dar vienas bandymas pakartoti savo sėkmę baigėsi nesėkmingai – 2005-aisiais australai net neišsikapanojo iš grupės.

Šįkart graiko Ange Postecoglou vedama rinktinė vėl kupina vilčių – Australija dar puikiai prisimena prieš dvejus metus 80 tūkstančių žmonių akivaizdoje Sidnėjuje pirmąkart iškovotą Azijos čempionų titulą. Į rinktinės sudėtį įtrauktas ir tuometinis didvyris puolėjas Jamesas Troisis („Melbourne Victory“, Australija). Jam puolime talkins nepavargstantis 37-metis veteranas Timas Cahillas („Melbourne City“, Australija) ir Mathew Leckie (Berlyno „Hertha“, Vokietija). Taip pat žiūrovai dėmesį turėtų atkreipti ir į komandos kapitoną saugą Mile`ą Jedinaką (Birmingamo „Aston Villa“, Anglija), saugą Massimą Luongo (Londono „Queens Park Rangers“, Anglija) bei vartininką Mathew Ryano („Valencia“, Ispanija). Iš veteranų ir jaunimo sudaryta komanda gali tapti tuo juoduoju arkliuku, kuris jau trečiąkart gali nustebinti ne tik žiūrovus, bet ir kritikus.

T. Cahillas per savo karjerą atstovavo Australijai pasaulio čempionate, olimpinėse žaidynėse, konfederacijų taurėje, Azijos ir Okeanijos čempionatuose, AFP/Scanpix nuotr.

Pilnas komandų sudėtis galite rasti čia.

Į kitą turnyro etapą paklius po dvi geriausias grupės ekipas, o visas rungtynes transliuos LRT.

B grupės rungtynių tvarkaraštis:

Birželio 18 d. (sekmadienis):

21 val. Kamerūnas – Čilė (Maskva).

Birželio 19 d. (pirmadienis):

18 val. Australija – Vokietija (Sočis);

Birželio 22 d. (ketvirtadienis):

18 val. Kamerūnas – Australija (Sankt Peterburgas);

21 val. Vokietija – Čilė (Kazanė).

Birželio 25 (sekmadienis):

18 val. Vokietija – Kamerūnas (Sočis);

18 val. Čilė – Australija (Maskva).

Pusfinaliai:

Birželio 28 diena (trečiadienis) 21 val. (Kazanė);

Birželio 29 diena (ketvirtadienis) 21 val. (Sočis).

Rungtynės dėl 3 vietos – liepos 2 diena (sekmadienis) 15 val. (Maskva).

Finalas – liepos 2 diena (sekmadienis) 21 val. (Sankt Peterburgas).