Sportas

2017.06.14 08:49

L. Westermanno karjeros šuolis: iš „Žalgirio“ – į CSKA

Leo Westermannas karjerą tęs Maskvos CSKA komandoje. Tinklalapio „BasketNews.lt“ žiniomis, įžaidėjas iš Prancūzijos jau sukirto rankomis su šios šalies komanda, o netrukus apie tai bus paskelbta oficialiai.

CSKA laukė savo sezono pabaigos, kad galėtų pradėti tvarkyti žalgiriečio perėjimo formalumus. Antradienį Dimitrio Itoudžio auklėtiniai 95:72 nugalėjo Maskvos srities „Chimki“ ir laimėjo VTB Vieningosios lygos finalo seriją 3-0. Tai yra šeštasis iš eilės šios lygos titulas CSKA komandai.

L. Westermannas su „Žalgiriu“ turėjo dar metus galiojantį kontraktą, kurį galėjo nutraukti abi pusės. Kauniečiai bandė išsaugoti prancūzą, tačiau CSKA pasiūlytos sąlygos buvo kur kas geresnės. Rusijos klubas „Žalgiriui“ už krepšininką sumokės išpirką.

Įžaidėjas taps vos antruoju krepšininku moderniosios Eurolygos istorijoje, kuris iš „Žalgirio“ peršoka į CSKA. 2012 metais po sėkmingo sezono Kaune į Rusijos sostinę rungtyniauti išvyko Sonny Weemsas.

L. Westermannas CSKA komandos gynėjų linijoje prisijungs prie tautiečio Nando De Colo, kuris buvo išrinktas naudingiausiu VTB Vieningosios lygos atkrintamųjų varžybų žaidėju.

Šį sezoną trenerio Šarūno Jasikevičiaus išgirtas prancūzas buvo vienas svarbiausių „Žalgirio“ žaidėjų.

„Tokių žaidėjų Europoje yra likę labai nedaug, manau, kad „Žalgiriui“ jie yra sunkiai prieinami, – antradienį kalbėdamas „BasketNews.lt“ radijo laidai „Trys milijonai trenerių“ sakė Š. Jasikevičius. – Pernai buvo labai svarbu pasirašyti kontraktą su juo taip anksti. Tuomet užpildėme skyles praktiškai trijose pozicijose, nes gintis jis gali nuo pirmo iki trečio numerio, o puolime jis daug skaito, daug pamato, daug perduoda. Komandinis žaidimas su juo yra aukščiausio lygio.“

L. Westermannas Eurolygoje per 30 rungtynių aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 24,7 minutes, pelnydavo po 8,2 taško, atlikdavo po 5,5 rezultatyvaus perdavimo ir atkovodavo po 3,2 kamuolio.