Sportas

2017.06.13 20:40

LKL sezono uždarymo renginyje dominavo kauniečiai

Lietingą antradienio vakarą Trakų pilies vidiniame kiemelyje iškilmingai nuleista vieno įsimintiniausių istorijoje 24-ojo LKL sezono uždanga. Uždarymo ceremonijos metu čempionams įteikti aukso žiedai, prizininkams – medaliai, o geriausiems sezono žaidėjams – asmeniniai apdovanojimai.

„Atsiprašau už orą, bet juk atvažiavome į istorinę vietą, kurioje mes kiekvieną Lietuvos pilietį traukia atvažiuoti ir pabūti. Sezonas buvo įdomus, o labiausiai patiko pati jo pabaiga. Sveikinu su čempionato pabaigtuvėmis“, – į renginio svečius kreipėsi lygos prezidentas Remigijus Milašius. Jis netrukus LKL aukso ženkliukus įteikė ilgamečiam teisėjui Antanui Ramanauskui ir karjerą baigusiam žalgiriečiui Robertui Javtokui, o LKL ordiną – Vilniaus „Lietuvos ryto“ prezidentui Gedvydui Vainauskui.

Jo komanda čempionate finišavo trečia, mažajame finale 3-2 palaužusi Klaipėdos „Neptūną“. Vilniečiams kelią į finalą pastojo Panevėžio „Lietkabelis“, pusfinalyje triumfavęs 3-1. Nors Kazio Maksvyčio kariauna finale 1-4 nusileido Kauno „Žalgiriui“, klubui tai buvo istorinis pasiekimas – iki šiol jis nė sykio net nebuvo perkopęs ketvirtfinalio barjero.

Daugelis tikėjosi, kad būtent už šį žygdarbį „Lietkabelio“ vairininkui ir atiteks geriausio metų trenerio prizas. Tačiau žurnalistai nusprendė kitaip – apdovanojimai atiteko čempionu tapusiam Šarūnui Jasikevičiui. „Šeima, draugai, „Žalgiris“ šiuo metu, – paklaustas, kas jam svarbiausia gyvenime, šyptelėjo Šaras. – Norėčiau padėkoti komandai, personalui, Pauliui Motiejūnui už pasitikėjimą – tikiuosi nueisime toliau.“

Kiek nelauktai žalgiriečiai nosį „Lietkabeliui“ nušluostė ir kovoje dėl geriausios metų organizacijos vardo. Tiesa, susirėmimas vyko itin atkaklus, o finišas nustebino net ir patį laureatą.

„Visų pirma, tai galvojau, kad bus „Lietkabelis“ – jie šaunuoliai, tokį progresą per metus pasiekė, paplokime jiems. Bet visur, kur važiuojame, žmonės susirenka, o tai yra ir mums motyvacija tobulėti. Sky is the limit“, – šyptelėjo „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas. Visgi Panevėžio komanda tuščiomis neliko – trečią kartą per pastaruosius ketverius metus Mindaugui Lukauskiui atiteko garbingiausio krepšininko titulas.

„Atrodo, kartais ir pasakau kažką, ir papykstu, bet trečią kartą stoviu čia ant scenos, – nusijuokė 38-erių veteranas. – Labai ačiū.“

Visi nominacijų laureatai:

Reguliariojo sezono MVP – Jamaras Diggsas (Utenos „Juventus“)

Finalo serijos MVP – Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“)

Metų legionierius – Jimmy Baronas (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Metų organizacija – Kauno „Žalgiris“

Geriausias sezono treneris – Šarūnas Jasikevičius (Kauno „Žalgiris“)

Geriausias jaunasis žaidėjas – Martynas Echodas („Šiauliai“)

Garbingiausias žaidėjas – Mindaugas Lukauskis (Panevėžio „Lietkabelis“)