Sportas

2015.09.08 13:45

Ispanijos GP lenktynėse nugalėjo F. Alonso

f-1.lt 2015.09.08 13:45

Ispanijos GP lenktynes įtikinamai laimėjo „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso, už savęs palikęs varžybų pirmojoje pusėje pernelyg daug laiko praradusį Kimi Raikkoneną iš „Lotus“, praneša f-1.lt.

Ispanijos GP lenktynes įtikinamai laimėjo „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso, už savęs palikęs varžybų pirmojoje pusėje pernelyg daug laiko praradusį Kimi Raikkoneną iš „Lotus“, praneša f-1.lt.

Ispanas į priekį savo namų etape išsiveržė po pirmųjų sustojimų boksuose ir ėmė sparčiai tolti nuo varžovų. Tuo metu suomis gana ilgai važiavo užstrigęs už „Red Bull“ piloto Sebastiano Vettelio ir vėliau nebegalėjo mesti iššūkio „Scuderia“ lyderiui, nors ir atliko vienu sustojimu mažiau.

Kartu su F. Alonso ir K. Raikkonenu ant apdovanojimų pakylos užlipo antrasis „Ferrari“ pilotas Felipe Massa. Brazilas važiavo labai solidžiai ir kurį laiką net atrodė, kad „Scuderia“ lenktynininkai gali užimti pirmąsias dvi vietas.

Čempionato lyderis S. Vettelis finišavo tik ketvirtas – vietos ant apdovanojimų pakylos jam neatsirado. Jo persvara pirmenybėse po šio etapo prieš K. Raikkoneną ir F. Alonso pastebimai aptirpo – dabar ji siekia atitinkamai 4 ir 17 taškų.

Kvalifikacijoje dominavusi „Mercedes“ komanda lenktynėse ir vėl nepateisino pademonstruotų vilčių. Nico Rosbergas iš pirmosios starto pozicijos nusirito į šeštąją finiše, o antras startavęs Lewisas Hamiltonas apskritai liko už pirmojo dešimtuko ribos (12 vieta).

Visiškai kitaip sekėsi kvalifikacijoje nežibėjusiai „McLaren“. Abu jos atstovai finišą pasiekė pirmajame dešimtuke, vienas paskui kitą: Jensonas Buttonas užėmė aštuntąją vietą, o Sergio Perezas, stojęs vienu kartu daugiau už kolegą, – devintąją.

Lenktynių pradžioje nepasisekė „Lotus“ pilotui Romainui Grosjeanui – staiga lūžo jo bolido pakaba ir pilotui teko pasitraukti iš tolimesnės kovos.

Kitas „Formulės-1“ čempionato etapas – po dviejų savaičių, gegužės 26 d., Monake.