Sportas

2017.06.11 11:12

Optimistiškai nusiteikęs E. Jankauskas: žaidimą vertinčiau geriau nei rezultatą

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2017.06.11 11:12

Nors šeštadienį Lietuvos futbolo rinktinė atrankoje į 2018 metų Pasaulio futbolo čempionatą antrąsyk nusileido slovakams, rinktinės treneris Edgaras Jankauskas nebuvo itin nusivylęs – anot jo, rinktinė tobulėja ir tai, kas buvo pasiekta per šias rungtynes ir rinktinės stovyklą, su kaupu padės kitose atrankos rungtynėse.

„Žaidimą vertinčiau geriau nei rezultatą. Jis nuvylė, nes siekėme tik teigiamo rezultato. Atlikome užtektinai darbo, kad turėtume bent jau tašką“, – po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje teigė rinktinės vairininkas.

Tiesa, komanda pasirodė kur kas geriau nei praėjusį rudenį Trnavoje – tuomet komanda buvo sutriuškinta net 0:4. Tai, anot nuo 2014 metų ekipą treniruojančio E. Jankausko, per rinktinės stovyklas pasiektas įdirbis, o pasiimti bent taško neleido ir sėkmė.

„Lyginant su tomis rungtynėmis, šįkart buvo jaučiamas progresas. Davėme jiems sukurti mažiau progų, patys įmušėme įvartį. (...) Pamatėme daug gero aikštėje, ką stengsimės panaudoti kitose rungtynėse. Rungtynių pradžioje buvome arčiau įvarčio nei jie. Sėkmė mums kol kas nesišypso, nes smūgiai buvo visai arti virpsto“, – teigė rinktinės treneris.

Jis pridūrė, kad itin svarbus ir daug lėmęs veiksnys rungtynėse buvo ir individualus varžovų žaidėjų meistriškumas.

„Neturiu priekaištų žaidėjams. Kas mums neleidžia kovoti su tokiomis rinktinėmis – individualus meistriškumas. Tokie dalykai, kuriuose mes atsiliekame. Žaidėme prieš individualiai stipresnę ekipą, kuri turi žaidėjų galingiausiose lygose“, – teigė strategas bei išskyrė žaidėjų fizinį pasiruošimą.

Pripažinęs skirtumą tarp savo auklėtinių ir varžovų, treneris gyrė savo komandą. Nors prieš rungtynes buvo abejonių dėl į žaidybinę duobę patekusio Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjų, tačiau Darvydas Šernas buvo vienas geriausių komandos žaidėjų. Dešiniajame krašte žaidęs „Trakams“ atstovaujantis Valdemaras Borovskis sulaukė išskirtinių trenerio pagyrų.

Nors rinktinė per šešerias rungtynes jau patyrė trečią pralaimėjimą ir sukomplikavo savo galimybes patekti į kitąmet įvyksiantį Pasaulio čempionatą, tačiau komanda rado daugiau kelių prie galingų varžovų vartų, tad treneris buvo nusiteikęs pozityviai.

Kitas atrankos rungtynes lietuviai žais namuose su Škotijos nacionaline ekipa rugsėjo 1 dieną. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.