Sportas

2017.06.09 13:09

Saudo Arabijos pareigūnai atsiprašė dėl tylos minutės paniekinimo futbolo varžybų metu

BNS 2017.06.09 13:09

Saudo Arabijos futbolo vadovai penktadienį atsiprašė dėl savo nacionalinės rinktinės, kuri buvo apkaltinta „gėdinga nepagarba“ tylos minutei Australijoje, skirtai teroristinės atakos Londone aukoms.

Stadiono Adelaidėje pranešėjui ketvirtadienį vakare, prieš Pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes tarp Saudo Arabijos ir Australijos rinktinių paraginus tylos minute pagerbti atakos Londone aukas, australai išsirikiavo aikštės centre ir uždėjo rankas vieni kitiems ant pečių. Tačiau dauguma Saudo Arabijos žaidėjų vaikštinėjo ir išsiskirstė į įvairias aikštės vietas.

Komandos pareigūnai sakė, kad tradicija sustoti ir pagerbti mirusiuosius „neatitinka Saudo Arabijos kultūros“.

Australijos futbolo gerbėjai ir politikai pasipiktino. Tarp aštuonių praėjusį savaitgalį Londone žuvusių žmonių yra du australai. Per šeštadienio vakaro išpuolį Britanijos sostinėje trys vyrai mikroautobusu rėžėsi į pėsčiuosius ant Londono tilto, o vėliau ėmė peiliais badyti žmones netoliese esančiame Boro turgaus rajone.

„Saudo Arabijos futbolo federacija labai apgailestauja ir nuoširdžiai atsiprašo už bet kokį įžeidimą, kurį nulėmė ... oficialus tylos minutės nesilaikymas“, – sakoma Federacijos prezidento Adilo Ezzato pareiškime.

„Žaidėjai nenorėjo parodyti jokios nepagarbos aukų atminimui ar nuliūdinti jų šeimų, draugų ar bet kokių (kitų) asmenų, kuriuos paveikė šis žiaurus nusikaltimas“, – sakoma pareiškime.

Paklaustas apie Saudo Arabijos komandos požiūrį, Australijos ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas sakė, kad „visi, kiekvienas turėtų vieningai pasmerkti teroristus ir pareikšti meilę, užuojautą ir pagarbą aukoms ir jų šeimoms“.

Įtakingas Leiboristų partijos narys Anthony Albanese`as Saudo Arabijos futbolininkų elgesį pavadino „gėdinga nepagarba ne tik dviem žuvusiems australams, ... bet ir visoms tos teroristinės atakos Londone aukoms“.

„Čia nėra pasiteisinimo. Kalba ne apie kultūrą. Kalba apie pagarbos stoką ir aš galvoju, kad tai gėdinga“, – sakė jis.

Senatorius Derrynas Hinchas taip pat išreiškė pasipiktinimą: „Tai – įžeidimas.“

Kritika liejosi ir tviteryje.

Australijos futbolo federacija (FFA) sakė, kad buvo kreiptasi į Azijos futbolo konfederaciją (AFC) ir Saudo Arabijos komandą dėl galimybės stabtelėti ir paminėti tuos, kas žuvo per minimą teroristinę ataką.

„Ir AFC, ir Saudo (Arabijos) komanda sutiko, kad būtų paskelbta tylos minutė“, – naujienų agentūrai AFP sakė FFA atstovas.

„Saudo Arabijos komandos pareigūnai FFA pranešė, kad ši tradicija neatitinka Saudo (Arabijos) kultūros, tačiau jie atsitrauks į savąją aikštės pusę ir gerbs mūsų paprotį užimdami savo pozicijas aikštėje“, – sakė atstovas.