Sportas

2017.06.08 10:27

Futbolas ne tik Vilniuje – priimti Anglijos žvaigždes ruošiasi Marijampolė

Kęstas Rimkus, 15min.lt2017.06.08 10:27

Vilnius nebus amžinai Lietuvos futbolo rinktinės namais. Dar šių metų rudenį rungtynes su Anglija lietuviai turėtų žaisti Marijampolėje.

Suvalkiečiai turėtų pradėti ruoštis priimti tūkstančius Anglijos futbolo sirgalių Marijampolėje.

Būtent šiame 36 tūkst. gyventojų mieste norima surengti paskutinį 2018 metų pasaulio čempionato atrankos mačą su anglais spalio 8 dieną.

Atrankos F grupės varžybose Edgaro Jankausko treniruojamai komandai liko sužaisti penkerias rungtynes.

Šį šeštadienį Lietuvos futbolo federacijos stadione (LFF) Vilniuje laukia akistata su Slovakijos futbolininkais.

Tas pats 5 tūkst. vietų LFF stadionas yra įregistruotas ir kaip rugsėjo 1 dienos rungtynių sostinėje su Škotija vieta.

Po to lietuviai dar keliaus į mačus Slovėnijoje (rugsėjo 4 d.) ir Maltoje (spalio 19 d.), o paskutinei atrankos varžybų akistatai pasirinkta Marijampolės arena, kurioje A lygos rungtynes žaidžia „Sūduvos“ klubas.

„Marijampolė pasirinkta dėl stadiono dydžio, geresnės infrastruktūros, erdvesnės VIP tribūnos, – sakė laikinai LFF prezidento pareigas einantis Vidmantas Butkevičius. – Marijampolės stadionas tiesiog yra naujesnis nei Vilniaus.“

2008 metais pastatytoje Marijampolės „Arvi“ arenoje po tribūnų praplatinimo telpa 6250 žiūrovų.

Pagal žiūrovų skaičių tai būtų vos 215-as stadionas Didžiojoje Britanijoje, bet Lietuvoje tai vis dar yra tūkstančiu daugiau nei LFF stadione.

Be to, Marijampolės stadione yra atskira tribūna svečių sirgaliams, kitaip nei LFF stadione, kuriame 2015 metais per Europos čempionato atrankos rungtynes su Anglija grupė aršių lietuvių aistruolių užpuolė greta sėdėjusius anglų sirgalius.

Marijampolės stadioną dar turėtų patvirtinti UEFA atstovai, kurių Suvalkijoje laukiama kitą mėnesį.

Tačiau kliūčių neturėtų kilti – „Arvi“ arenoje Lietuvos futbolo rinktinė jau yra žaidusi penkerias rungtynes, tarp jų ketverias oficialias su Austrija, Rumunija, Serbija ir Lichtenšteinu.

Pastarąjį kartą Marijampolėje lietuviai žaidė 2013 metais. „Tačiau nuo to laiko stadionas nesuprastėjo, o netgi atvirkščiai – pagerėjo“, – sakė V.Butkevičius.

Dar pernai Kaunas turėjo ambicijų priimti anglus pas save S. Dariaus ir S. Girėno stadione.

Tačiau 9 tūkst. žiūrovų talpinantis stadionas neatitinka UEFA reikalavimų, o planuotos rekonstrukcijos dar nepradėtos.

Buvo ketinama šią vasarą pradėti rekonstruoti stadioną ir išplėsti jį iki 16 tūkst. vietų, tačiau iš pradžių užstrigo detaliojo plano parengimo darbai ir techninių projektų derinimas. Pasenusio Kauno stadiono reanimacija dar nepradėta.

Daug metų sustingę stūkso ir Nacionalinio stadiono Vilniuje griaučiai.

„Viskas juda lėtai, – sakė V. Butkevičius, kuris antradienį buvo susitikęs su Vilniaus miesto vicemeru Linu Kvedaravičiumi. – Šiuo metu „vaikšto popieriai.“

Vienintelis džiuginantis dalykas, kad yra politinis palaikymas.“

Kol nėra parengtų stadiono techninių projektų, kurių vien parengimas gali užtrukti metus, labai sunku nuspėti, kada galėtų prasidėti ir baigtis Nacionalinio stadiono statybos. Realu, jog erdvaus šiuolaikiško stadiono Vilniuje dar teks palaukti 5–6 metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt